Orvosok.hu
Betegségek
Orvoskereső
Orvos válaszol
Szakember kereső
Szakember válaszol

Nem foglalkoznak problémáival?
Nálunk több száz orvos, specialista közül választhat. Egyszerre kérdezhet több tucat orvostól, egészségügyi szakembertől azonnal.
Itt választ kap problémáira.

Nem találnak Önre a páciensek? 
Több Pácienst szeretne? Szerezzen több pénzt tudásával!
 Regisztráljon most díjmentesen, és ajándékba adunk Önnek egy 10.000 Ft értékű wellness hotel utalványt. 

Orvosok.hu Facebook
Orvosok.hu Youtube
 

Kezdőlap - Fogyókúra - Természetes otthon
2013. március 22. 11:11

allergia, álmatlanság

Természetes otthon
A természetvédelem és az egészséges életmód az évtizedünk talán két legfontosabb témaköre. Egyre többen vásárolunk tudatosan – bio és szezonális ételeket, környezetbarát termékeket, mégis az otthonunk tele van toxikus, szintetikus elemekkel.
Természetes otthon

Az egészségünk és a földünk érdekében egy természetes otthon kialakítása is fontos tényező, amelyet könnyen megvalósíthatunk, ha odafigyelünk arra, hogy milyen alapanyagokat, bútorokat, dekorációs elemeket alkalmazunk a közvetlen környezetünkben, és ezeket miképp kezeljük, takarítjuk..

Méregtelenítés

Tavasszal a természettel párhuzamosan a szervezetünk is megújul – ezt elősegíthetjük egy tavaszi méregtelenítéssel. Azonban nem csupán a szerveinket érdemes alaposan megtisztítani a téli hónapok alatt felhalmozódott toxikus vegyületektől, hanem a közvetlen környezetünket is – az otthonunkat. A tavaszi nagytakarítás jó ürügy lehet arra, hogy áttérjünk egy egészség és környezettudatos életmódra.

Háztartás

Mindig vegyük le az utcai cipőnket, mielőtt az otthonunkba lépnénk – kevesebb kosz, sár, baktérium kerül így a beltérbe. Egy lakás levegője 5-10-szer szennyezettebb, mint a kinti levegő! Ezért nagyon fontos az, hogy télen-nyáron minden szobát naponta szellőztessünk ki. A takarítószerek többsége toxikus, ezeket csakis gumikesztyűvel használjuk és lehetőleg ne lélegezzük be – legegészségesebb a környezetbarát tisztítószerek alkalmazása, amelyeket házilag is el tudunk készíteni. Kerüljük az antibakteriális tisztítószereket és kézmosókat - ezek több kárt okoznak, mint hasznot.

Mosáshoz is alkalmazzunk környezetbarát mosószereket, szárítógép helyett teregessünk ki a friss levegőn vagy egy szárító állványra - ez olcsóbb, egészségesebb és a ruháink mellett a környezetet is kíméljük.

Dekoráció

Dekorációs elemeket, díszeket tudatosan vásároljuk – válasszunk természetes alapanyagokból készült tárgyakat, de vigyázzunk arra, hogy ezek ne legyenek toxikus festékekkel, lakkokkal kezelve. A kézműveskedés kedvelői is figyeljenek arra, hogy milyen alapanyagokat, ragasztókat és egyéb elemeket hasznosítanak. Kerüljük a műanyagot, PVC-t, modern szintetikus anyagokat – helyettesítsük ezeket üveg, agyag, kerámia, fa, bambusz edényekkel és dísztárgyakkal. Legyünk óvatosak a kárpittal, szőnyegekkel, ágyneművel, párnahuzatokkal és egyéb textilekkel is – ezek többségét is vegyszerekkel kezelik. Helyette vásároljunk bio pamut, gyapjúszövet, len, juta, kender vászon-ból készült texileket. Sajnos bio textilekből készült díszpárnákat, takarókat, ágyneműket, terítőket, függönyöket bár már lehet manapság kapni, ezek többsége borzasztóan drága és nem valami trendi. Azonban ezek varrása nagyon egyszerű! A legegyszerűbb, legegyediebb, legolcsóbb dekorációt a természet biztosítja. Minden évszakban tudunk virágokból, levelekből, termésekből érdekes díszeket készíteni, amelyekkel felfrissíthetjük otthonunk hangulatát. Különösen fontos a környezettudatos dekoráció karácsonykor – egész évben ez alatt a két hét alatt pazarlunk a legtöbbet és szennyezzük a környezetünket leginkább.

Lakberendezés

Akár egy tisztasági festés, akár egy teljes lakás felújítás a tervünk – feltétlenül figyeljünk arra, hogy milyen festékeket, lakkokat, építőanyagokat, építőelemeket választunk. A modern alapanyagokból, építőanyagokból toxikus gázok szabadulnak fel – ráadásul olyan belterekbe, amelyek természetes szellőztetését a modern dubla-tripla ablakszigetelés megakadályozza. Vigyázni kell azonban sok “környezetbarát” termékkel is – pl a legtöbb bambusz (és egyéb laminált technológiát alkalmazott) szalagparkettákat toxikus ragasztókkal préselik, és lakkal fényezik. Dettó a bútorokkal - a furnérozott, mázolt, lakkozott bútorok többsége toxikus, még akkor is, ha tömény fa (azaz nem mdf) az alapjuk. Jobban járunk antik, (sőt eredeti retro!) bútorokkal, amelyeket nem lakkoztak, hanem viasszal fényeztek. Új bútorok esetében figyeljünk arra, hogy (tömör) fából, természetes ragasztóval, páccal, festékkel készüljenek. Fényezésre lenolaj, méhviasz vagy Carnauba viasz alapú polírozót alkalmazzunk

Egy természetes otthon mindenki számára kellemes környezetet biztosít – amellyel nem csupán az egészségünket védjük, de a környezetünket is.

Forrás: tutitippek.hu
Kapcsolódó betegségek
Megosztás

Tetszett? Hasznosnak találtad? Gyere nyomj egy "Like-ot",kommentáld és oszd meg ismerőseiddel, küldd tovább!



További fogyókúrás hírek


INFORMÁCIÓK
KERESŐK
KÖZÖSSÉG
PARTNEREINK