Orvosok.hu
Betegségek
Orvoskereső
Orvos válaszol
Szakember kereső
Szakember válaszol

Nem foglalkoznak problémáival?
Nálunk több száz orvos, specialista közül választhat. Egyszerre kérdezhet több tucat orvostól, egészségügyi szakembertől azonnal.
Itt választ kap problémáira.

Nem találnak Önre a páciensek? 
Több Pácienst szeretne? Szerezzen több pénzt tudásával!
 Regisztráljon most díjmentesen, és ajándékba adunk Önnek egy 10.000 Ft értékű wellness hotel utalványt. 

Orvosok.hu Facebook
Orvosok.hu Youtube
 
Kezdőlap - Orvosi szótár - Genetikai tanácsadó

Genetikai tanácsadó leírása, hatása

Genetikai tanácsadó

Megfelelő laboratóriumi háttérrel rendelkező, humángenetikai ismeretekkel és tapasztalatokkal rendelkező orvos, aki a személyes, a genetikai és a családi kórtörténet, valamint a rendelkezésre álló genetikai és klinikai vizsgálatok eredményének ismeretében meghatározza az adott rendellenesség ismétlődési kockázatát.

Kapcsolódó betegségek
A kifejezéshez kapcsolódó orvosoknak feltett kérdések és válaszok
Tisztelt Doktornő! Doktor Úr! Kisfiam 8 éves autista, adhd-s kisfiú. 2 éve risperdált szed 0,25-0,25 ml egy nap. Nagyon éberen alszik, sokszor felébred hajnal 2-3 fele és nem alszik vissza. Ajánlották a melatonint, ami több ismerősömnek is bevált. Az lenne a kérdésem, hogy risperdál mellett ez adható e? Köszönöm válaszát!
Kérdező: Sziszu Válaszok száma: 0 db Utolsó válasz:
Azt szeretném megkérdezni hogy mit jelent az hogy Az elvárható norm.élettani fejlődés elmaradása súlygyarapodás miatt.A kisfiam másfél hónapos és sokat eszik és nem látszik rajta, vékonyteste van.Valamikor étkezés után meg hányni szokott nem sokat.Mi lehet ez?
Kérdező: [email protected] Válaszok száma: 0 db Utolsó válasz:
Segítségre lenne szükségem abból a szempontból, mert szeretnék elmenni egy genetikai tanácsadóhoz, hogy részletesen tájékoztatást kapjak arra vonatkozóan, hogy lehet-e e a gyermekem autista? Amennyire tudtam felmenőimet felkutattam, de sajnos a nagymamám és nagyapám vonalán túlra nem sikerült kutakodnom. Az allergia a családban fellelhető, illetve a pánik betegség is, magas vérnyomás, visszér betegség, bár mivel apámtól örököltem a lábaimat, hála az égnek ez a része a mi női águnkban rendszeres probléma volt, engem nem fenyeget (emellett rendszeresen sportolok is). Hárman vagyunk testvérek, az öcsémmel egy apától vagyunk. Az idősebb testvérem gyenge idegrendszerrel született és fél tüdővel, később felnőtt korára lett pánik beteg, más apától van még sem feltételeztem, hogy a gyermeke aki jelenleg 4 éves az autizmus tüneteinek megfelel, tehát 80 %ban az, még tartanak a vizsgálatok, itt hozzá tenném, hogy az édesanyja is gyenge idegrendszerű-problémás személyiség. Öcsénk szintén autista 86-ban született. Tudtommal a terhesség alatt és a szülés körül nem voltak problémák. Mégis felmerül a kérdés bennem, hogy van e értelme gyermeket vállalnom, ha az enyém is az lesz? Milyen vizsgálati lehetőségeim vannak OEP keretein belül? Hova forduljak? Párommal még nem tervezzük a család alapítást, amíg én magam meg nem győződöm róla, hogy hibás vagyok e genetikailag vagy sem. Milyen esélyem van örökíteni az állapotot, ha az apa és az apai családfán felvezetve nincsenek betegségek? Válaszukat előre is köszönöm!
Kérdező: szaboeszter Válaszok száma: 1 db Utolsó válasz: Dr. Kerekes György 2014-03-12 21:19:39
Megosztás

Ha tetszett, lájkolja, pluszegyelje, küldje tovább!






INFORMÁCIÓK
KERESŐK
KÖZÖSSÉG
PARTNEREINK