Fistula in ano
Tisztelt Doktor Úr,
Immáron 3. éve küszködök a végbél tájéki dolgokkal. Először egy végbélrepedésem volt(2013 aug), majd egy perianális tályog(2015 aug) (a záróizmon), majd ez tovább terjedt a mellékherére(2015 aug) ahol mégegy tályog alakult ki.
Ezekután visszamaradt egy fisztula, a gázok jóformán csak ezen keresztül távoznak az anus helyett, ami felettébb kellemetlen. Mostanában(2016 Jun) egy újabb tályog is kialakult - amely magától elmúlt "hála" a fisztula nyílásnak.
Jelenleg minden(!) gáz ezen a fisztulan át távozik, mellé nyálkás-fehéres-sárgás folyadék ürül belőle.
Szeretnék megszabadulni ettől, de sajnos eddig nem volt sok sikerem még az orvosok hozzáállásában sem... Sokan azt javasolták, hogy hagyjam így, mert több a kockázat a műtéttel mint amit az egésszel nyerhetünk.
Ön szerint milyen lehetőségeim vannak ?
Az én meglátásom szerint a végbélrepedésem soha nem gyógyult meg. A műtéttől tartok egy kicsit, mivel mint említettem, nagyon sok orvos azt mondta, hogy "nem éri meg".
Kapcsolódó betegségek
Kapcsolódó orvos - szakember kategóriák
2016. június 13. 10:34
Kedves Kérdező!
Problémái alapján akár vastagbélgyulladása is lehet, vastagbéltükrözésen ezt ki kell zárni.
Ha ez megtörtént, utána egy jó szakembert, sebészt, proktológust keressen fel.
Üdv.
Dr. Bánfalvi Péter
2016. június 12. 17:18
Tisztelt Kérdező!
A magasra terjedő sipolyok műtéteinek legnagyobb veszélye a záróizom károsodása.
Ígéretes módszer, csak hazánkban még nem elérhető a sipoly lézerrel való összehegesztése (a sipolyjáratba egy hajlékony katéteren keresztül lézert vezetünk, ami "összesüti" a sipoly falát, ami ettől elzáródik).
Akkor könnyebb megoldani, ha csak egy járatról van szó, ha esetleg elágazó sipolyrendszer lenne (minimális rá az esély, de lehet) nehezebb a megoldás.
Üdvözlettel,
DrEG
2016. június 12. 14:21
Kedves Kérdező,
A leírt tünetek alapján feltétlenül indokolt valamilyen beavatkozás, ám ezeknek sok módja van, nem mindegyik jelent hagyományos értelemben műtétet.
Kérdés, hogy mik a kockázati tényezők, melyeket nem említett.
Ezekre a kérdésekre a teljes részletes kórtörténet és a személyes vizsgálat alapján lehet válaszolni.
Üdvözlettel,
Dr Sztipits Tamás
Onkológiai-Sebész, Proktológus