Igen, a támadás valóban két frontról érkezik: hajunknak, bőrünknek ki kell heverni a legforróbb évszak okozta „sebeket”, továbbá fel kell készülnie az ősszel beköszöntő hidegebb, csapadékosabb időszakra is.
Tippjeink segítségével hamarosan régi fényedben ragyoghatsz és felveheted a kesztyűt az ősz viszontagságaival szemben!
Nem rossz dolog, ha az őszi hajápolási fázist egy fodrászlátogatással kezded. Szabadulj meg a töredezett hajvégektől, azokon már úgysem segíthetsz! Ha ez megvan, törekedj arra, hogy olyan sampont, illetve balzsamot válassz, ami feltölti, vitalizálja, újra fényessé varázsolja hajkoronádat. A különböző növényi-, állati hatóanyagokat tartalmazó készítmények pont ilyenek.
Nem árt, ha a hajápolási szerek összetevőihez „keveredett” például búzaprotein, zsurló, eukaliptusz, kukorica kivonat, limnanthes alba olaj (ezek erősítik, frissítik, fényesítik a hajat), vagy kitonáz (rákfélék ollójából nyert anyag, keratin építésében segít).
A megfelelően kiválasztott, hajmosás utáni balzsam, pakolás szintén csodákra képes. Olyan készítményt érdemes itt is választani, amely élettel és vitaminokkal tölti fel a megfáradt hajszerkezetet. Az összetevők itt is fontosak: E-vitamin, kukoricacsíra, algakivonat, rizsolaj, cukorszármazékok, növényi protein szerepeljenek benne.
Az ősz az elmúlás időszaka, szokták mondani. Haj esetén az elhullásé is. Ilyenkor mi is „bundát” váltunk. Ha ebben az időszakban kicsit több hajszál marad a fésűd, hajkeféd fogai között, az természetesnek mondható. Ha mégis aggódsz, a teljes kiőrlésű termékek, a tojás és a hüvelyesek tartalmaznak növekedést elősegítő hatóanyagokat: a zink, a biotin és különböző nyomelemek hozzájárulnak sörényünk növekedéséhez.
A nyári barnaság egy idő után elillan, a helyén pedig fakó, szomorkás bőr marad. Tüntesd el a nem túl csábító árnyalatot egy remek, vitaminokban, energiában gazdag maszkkal vagy peelinggel. A körkörös mozdulatokkal felvitt bőrradír eltávolítja az elhalt hámsejteket, és újra előbújik ragyogó arcbőrünk. Vigyázat, egy pici mellékhatása akad a radírozásnak: az apró ráncocskák is tovatűnnek.
Ha a fent írt módszerekkel eltávolítottuk az elhalt hámsejteket, a megfelelő krémmel való ápolás tovább fokozhatja a hatást. Míg nyáron a meleg, ősszel a hűvös, szeles időjárás az, ami igénybe veheti, száríthatja bőrünket.
Nappalra inkább zsírosabb (de bőrtípusunknak mindenképp megfelelő), éjszakára könnyebb, a bőrt lélegezni hagyó krémet válasszunk.
Hiába csökkent odakint a hőmérséklet, a megfelelő folyadékmennyiségről ősszel sem szabad elfeledkeznünk. Törekedjünk ilyenkor is a napi 1,5-2 liter (lehetőleg) víz elfogyasztására.
A belsőleg történő bőrápolás egyik fontos állomása a finom, friss gyümölcsök, zöldségek fogyasztása, amiből ősszel sincs hiány. Az ilyenkor „virágkorát” élő alma, körte, szilva, szőlő, káposzta, sárgarépa mind segítenek Neked abban, hogy kívül-belül feltöltődve, élményként éld meg az őszi napokat.