A sok állás esetén megannyian találkoznak a nehéz láb érzésével, zsibbadás lép fel és könnyen elfáradnak. Ha nincs kezelve időben a nyirokrendszer, akkor jelentkeznek a súlyosabb tünetek: visszér, ödéma léphet fel. Ezek a tünetek a mozgásszegény életmód következtében is kialakulhatnak, de a nem megfelelő táplálkozás is hozzájárulhat a keletkezésükhöz.
A nyirokrendszernek ugyanis nincs önálló, a szívhez hasonló motorja. A nyirokfolyadék áramlását az izmok összehúzódása indítja be testmozgásnál (ez az ún. izompumpa). Az izmok összehúzódnak, ezáltal pumpálják a bennük futó vénákat és nyirokereket. Az előző tünetekre bizonyul már hosszú évek óta megoldásnak a nyirokmasszázs. A masszázs aktiválja a vérkeringést, segíti a salakanyagok távozását és a szöveti nedvek felszívódását. A visszerek megelőzésére is kiváló. Számos területen használják: megjelenik a fizikoterápiában, onkológián, kozmetológiában és az angiológián is. Ajánlott zsírleszívás után is, mert segít az adott terület normális keringésének helyreállításában.
A túlsúllyal és cellulittal küzdőknek is segítséget nyújt. A kezelés menete: A nyirokmasszázs programját mindig személyre szabottan kell kiválasztani. A kezelés előtt fel kell mérni a páciens állapotát, vérnyomását megmérni és ennek megfelelően kiválasztani, ami a legjobb neki.
A végtagokra felkerülnek a nyirokmasszázs gép tartozékai, (légkamrákból kialakított kezelő egységek) majd elkezdődik maga a kezelés, melynek időtartama 20-45 perc. Ajánlott heti 2-3 alkalommal megismételni egy kezelést a kívánt eredmény elérése érdekében. Sokoldalú felhasználás: A nyomásterápia önmagában is hatékony és látványos eredményeket produkál, azonban egyéb testkezelő eljárásokkal együtt is alkalmazható. Segít a zsír kiürítésében a szervezetből például ultrahangos kavitáció és hideglézeres lipolízist követően is. Megnöveli ezeknek a zsírbontó kezelések eredményességét.
A zsírbontó kezelések hatására szabaddá vált zsírsavak a ugyanis nyirokáramlás segítségével távozhatnak a szervezetből. A nyirokrendszer stimulációja elősegíti gyorsabb kiürülést, valamint megelőzi a zsírsavak gyors visszaépülését a zsírsejtekbe a kezelést követően. Ezen kívül hasznos lehet még szülés után is, mivel remek hatással van a szövetek rugalmasságára. Csökkenti a trombózis esélyét és a reumatikus panaszokat is. Kell ennél több?
Mely testrészeken alkalmazható egy nyirokmasszázs gép? Láb (lábfej+lábszár+comb) Törzs (derék, fenék, has) Karok
Ellenjavallatok: Daganatképződés Szívinfarktus, Bőrfertőzések, Nyirokér gyulladás, Artériás nyomás változás Ízületi, gyulladás Vese-, légzőszervi- , keringési- és szívelégtelenség, Trombózis veszélye, Magas vérnyomás Láz, fertőző, gyulladásos betegségek, Jelentős visszértágulás