Egy finn kutatás során azt találták, hogy a stresszevők – vagyis akik, ha zaklatottá válnak, akkor esznek – voltak a leginkább elhízottak. A stresszevők sokkal több virslit, hamburgert, pizzát, csokoládét és alkoholt fogyasztottak, mint azok, akik másként reagálnak a stresszre.
Több olyan hormon is van, ami a hangulatra, és így akár a testsúlyra is hatással lehet. Ilyen például a kortizol, amit a mellékvese választ ki, vagy az ösztrogén, ami a női nemi hormon.
A tudomány azonban még nem nagyon tudja, hogy a hormonok milyen hatással vannak a túlsúlyra. Egy kutatás 35-47 éves nőket vizsgálta négy éven át, és a hormonszint illetve az elhízás között semmilyen összefüggést nem tudtak kimutatni. Habár, az viszont látható, hogy a depresszió és a szorongásos zavarok összekapcsolhatók az elhízással.
Azoknak a problémamegoldási stratégiáknak, amik a mindennapi életben segítenek átlendülni a holtpontokon, jelentős hatása van a testsúlyra. A kutatások azt mutatják, hogy a sikertelen diéta sokszor a következő mintát mutatja: stressz és feszültség, válaszként evés, majd hízás.
Ezen megküzdéshez, boldoguláshoz fontos képességek elsajátításával nemcsak a közérzet javul, de az életmódváltás sikerességéhez is nagy mértékben hozzájárul.