Orvosok.hu
Betegségek
Orvoskereső
Orvos válaszol
Szakember kereső
Szakember válaszol

Nem foglalkoznak problémáival?
Nálunk több száz orvos, specialista közül választhat. Egyszerre kérdezhet több tucat orvostól, egészségügyi szakembertől azonnal.
Itt választ kap problémáira.

Nem találnak Önre a páciensek? 
Több Pácienst szeretne? Szerezzen több pénzt tudásával!
 Regisztráljon most díjmentesen, és ajándékba adunk Önnek egy 10.000 Ft értékű wellness hotel utalványt. 

Orvosok.hu Facebook
Orvosok.hu Youtube
 

Kezdőlap - Hírek - Testsúly és közérzet
2014. október 08. 22:33

fogyókúra, testsúly, hormon, életmódváltás, közérzet

Testsúly és közérzet
A fogyókúra több mint kalóriaszámlálás és tudatos étkezés. Az életmód megváltoztatásához nem elég arra figyelni, hogy mit eszünk. Néha az érzelmek miatt sikertelen a diéta.
Testsúly és közérzet

A hangulat befolyásolja azt, hogy milyen ételt eszünk

Egy finn kutatás során azt találták, hogy a stresszevők – vagyis akik, ha zaklatottá válnak, akkor esznek – voltak a leginkább elhízottak. A stresszevők sokkal több virslit, hamburgert, pizzát, csokoládét és alkoholt fogyasztottak, mint azok, akik másként reagálnak a stresszre.

A hormonok hatása a hangulatra

Több olyan hormon is van, ami a hangulatra, és így akár a testsúlyra is hatással lehet. Ilyen például a kortizol, amit a mellékvese választ ki, vagy az ösztrogén, ami a női nemi hormon.

A tudomány azonban még nem nagyon tudja, hogy a hormonok milyen hatással vannak a túlsúlyra. Egy kutatás 35-47 éves nőket vizsgálta négy éven át, és a hormonszint illetve az elhízás között semmilyen összefüggést nem tudtak kimutatni. Habár, az viszont látható, hogy a depresszió és a szorongásos zavarok összekapcsolhatók az elhízással.

Problémamegoldási képességek hatása a hangulatra

Azoknak a problémamegoldási stratégiáknak, amik a mindennapi életben segítenek átlendülni a holtpontokon, jelentős hatása van a testsúlyra. A kutatások azt mutatják, hogy a sikertelen diéta sokszor a következő mintát mutatja: stressz és feszültség, válaszként evés, majd hízás.

Ezen megküzdéshez, boldoguláshoz fontos képességek elsajátításával nemcsak a közérzet javul, de az életmódváltás sikerességéhez is nagy mértékben hozzájárul. 

Forrás: patikamagazin.hu
Kapcsolódó betegségek
Megosztás

Tetszett? Hasznosnak találtad? Gyere nyomj egy "Like-ot",kommentáld és oszd meg ismerőseiddel, küldd tovább!



További hírek


INFORMÁCIÓK
KERESŐK
KÖZÖSSÉG
PARTNEREINK