A Vali keresztnevű brisbane-i nőnek hét éve, 24 évesen távolították el a második petefészkét a rákkezelése miatt, ám kérésére lefagyasztottak belőle egy szövetdarabot. 2010-ben ebből egy darabot beültettek a hasfalán kívülre a bőr és az izmok alá, majd két év múlva egy másikat. Ezután enyhe hormonkezelést adtak a nőnek, amelynek hatására két petesejt fejlődött ki. Ezeket kivették, mesterségesen megtermékenyítették, majd visszahelyezték az anya méhébe, aki most ikreket vár.
A melbourne-i lombikbébi-intézet kutatói és a Royal Women's kórház orvosai ezzel az eredménnyel áttörést értek el azoknak a nőknek a megtermékenyítésében, akiknél menopauza lép fel a petefészekrák kezelése nyomán.
Kate Stern professzor szerint a siker valószínűsége rendkívül alacsony volt a kezelés elkezdésekor. „Eddig 29 baba született a világon hasonló eljárással, de azokban az esetekben a szövetet a petefészekbe, vagy ahhoz közel ültették vissza" – idézi a Guardian a professzort, aki szerint azok is többszöri kísérlet eredményei voltak. Hozzátette: „Senki se gondolja, hogy ez egy rutineljárás vagy hogy garantált a siker".