Orvosok.hu
Betegségek
Orvoskereső
Orvos válaszol
Szakember kereső
Szakember válaszol

Nem foglalkoznak problémáival?
Nálunk több száz orvos, specialista közül választhat. Egyszerre kérdezhet több tucat orvostól, egészségügyi szakembertől azonnal.
Itt választ kap problémáira.

Nem találnak Önre a páciensek? 
Több Pácienst szeretne? Szerezzen több pénzt tudásával!
 Regisztráljon most díjmentesen, és ajándékba adunk Önnek egy 10.000 Ft értékű wellness hotel utalványt. 

Orvosok.hu Facebook
Orvosok.hu Youtube
 

Kezdőlap - Hírek - Tabuként kezeljük, pedig a háziorvos tud segíteni
2013. március 08. 09:13

vizelettartási probléma, inkontinencia, háziorvos, Háziorvos - családorvos

Tabuként kezeljük, pedig a háziorvos tud segíteni
2013-ban is folytatódik a Cseppnyi Önbizalom Program. A kezdeményezés célja, hogy felmérje a nem ellátott vizelettartási zavarban szenvedők számát, és tájékoztatást adjon az esetlegesen érintetteknek, hozzátartozóknak, ápolóknak a háziorvosi praxisokon keresztül. Az előző évben indított kezdeményezés sikere nyomán ez évben már közel 200 háziorvosi praxisban vehetnek részt az érdeklődők kontinencia tanácsadási fogadóórákon.
Tabuként kezeljük, pedig a háziorvos tud segíteni
A vizelettartási zavarok a lakosság mintegy 6,5 százalékát érintik. A betegek többsége ellátatlan, sokan nem ismerik fel a tünetek alapján a betegséget, és nem tudják, hogy létezik megfelelő megoldás a problémájukra. Sokan félnek megnyílni, nem mernek szakemberhez fordulni és segítséget kérni, pedig az idejében felismert probléma kezelhető, a megfelelő ellátás pedig nagyban javíthatja az érintettek életminőségét. 
 
Az Országos Alapellátási Intézet, a Magyar Általános Orvosok Tudományos Egyesülete és a Magyar Egészségügyi Szakdolgozói Kamara támogatásával és az SCA Hygiene Products Kft. együttműködésében megvalósuló Cseppnyi Önbizalom Kontinencia Betegedukációs Program alkalmat teremt arra, hogy az esetlegesen érintettek - és minden érdeklődő - részletes tájékoztatást kaphasson a vizelettartási zavarról, és a megoldási lehetőségekről. 
 
A tavalyi évben a Programban több mint 15.000 érintett és érdeklődő vett részt, ami kiemelkedő a téma intim jellegét is figyelembe véve. A tapasztalatok azt mutatják, hogy sikerült megszólítani azokat a betegeket is, akik eddig senkinek sem mertek beszámolni problémájukról. 
 
A több mint 15 ezer kérdőív összesített eredményei alapján, a rendezvényeken megjelentek 64 százaléka szenvedett a vizelettartási zavar valamely formájában, azonban sokan még sosem beszéltek senkinek problémájukról. 
Nem szégyen kérdezni!
 
A program kezdeményezői az idei évben is arra hívják fel a figyelmet, hogy mindenki, aki érintett bármilyen mértékű vizelettartási zavarban, és eddig esetleg szégyellt beszélni róla és orvoshoz sem mert fordulni, most merjen kérdezni, bátran kérjen segítséget, mert van megoldás a problémájára. A rendezvényeken minden olyan érdeklődőt is várnak, akik közvetlenül még nem érintettek a problémában, de a 45 és 65 közötti rizikócsoportba tartoznak, avagy hozzátartozójuk, rokonuk ápolásában kell szerepet vállalniuk. 
 
Idén a program kiterjesztéseként országosan közel 200 háziorvosi praxisban Kontinencia Betegedukációs Fogadóórák keretében mérik fel a megjelentek érintettségi és informáltsági szintjét. Egyúttal tájékoztatást nyújtanak a betegségről, annak megfelelő kezeléséről és az inkontinencia védőeszközök megfelelő használatáról is. 
 
A fogadóórák március és április hónapban, országosan, minden megyében több háziorvosi praxisban zajlanak majd. Országosan közel 200 háziorvosi praxisban praxisonként átlagosan négy alkalommal nyílik lehetőség a tanácsadáson történő részvételre. Ezekre nem csak az érintetteket várják, de olyan hozzátartozókat is, akiknek családtagjaik, ismerőseik szenvednek vizelettartási zavarban és esetlegesen ápolásra is szorulnak. 
 
A tanácsadásokat idén is a helyi szakdolgozók végzik, akik az általános tájékoztatáson túl arra is lehetőséget nyújtanak, hogy négyszemközt is feltehessék kérdéseiket a megjelentek.
 
 
Forrás: hazipatika.com
Kapcsolódó betegségek
Megosztás

Tetszett? Hasznosnak találtad? Gyere nyomj egy "Like-ot",kommentáld és oszd meg ismerőseiddel, küldd tovább!



További hírek


INFORMÁCIÓK
KERESŐK
KÖZÖSSÉG
PARTNEREINK