Egészen biztos, hogy minden magyar kedvenc szendvicse, még akkor is, ha nem tud róla! A hozzávalókból azonnal rájössz, hogy mire gondolunk. :) Tiszta 80-as, 90-es évek!
Ugye az elkészítési módod már le sem kell írnunk. :)
Modern és egészséges vendégváró falatkákat is készíthetsz receptjeinkkel. Egy fincsi kence, néhány csík zöldség és voilà: remekül fog mutatni az asztalon is.
Mártogatós (dip) receptjeinket itt olvashatod, nyugodtan válogass!
Ha nem lencsefőzelékkel szeretnéd várni az új évet, akkor próbáld ki ezt a karfiolos vöröslencse salátát. Recept itt!
Nálunk ez elmaradhatatlan, idén is így készült és isteni finom lett! Alig várjuk a vendégeket, bár mi ezt hagyományosan január 1-jén fogyasztjuk. Igaz, nem a leggyorsabb az elkészítése, de bátran ajánljuk kezdőknek is. Egy-két segítőkézzel pedig hipp-hopp a tűzre kerül, ott pedig egyedül is főni fog. :)
Hozzávalók:
Elkészítés
Kb. fél napra vagy egy éjszakára beáztatjuk a lencsét. Felkockázzuk a vöröshagymát, megsózzuk és olajon üvegesre pároljuk, majd félre húzzuk a tűzről és rátesszük a pirospaprikát. Amikor visszakerül a tűzre a sertéscombot rádobjuk és átforgatjuk, majd rákerülhet a csülök is, ezzel is átforgatjuk, egészben beledobjuk a fokhagyma gerezdeket, és felöntjük vízzel. Mivel a csülök valószínűleg elég sós, ezért csak a végén sózzunk, ha szükségét érezzük. Babérlevelet és borost teszünk bele. Kislángon kb. 30-40 percig főzzük, majd hozzáadjuk a sárgarépát, az erőspistát és az őrölt köményt. Kb. 15-20 perc után mehet a levesbe a lencse, ezzel is főzzük még egy fél órát, a végén a mustárral besavanyítjuk egy kicsit.
Pogácsával, sajtossal vagy friss kenyérrel fogyasztjuk. Sajtos ötleteket itt olvashatsz.
Jó étvágyat!