Persze, inkább esztétikailag előnyös, mint egészségügyi szempontokból, igaz azért az sem elhanyagolható szempont.
Senkinek sem kell bemutatni a magas sarok alacsony nőkre gyakorolt hatását. A lábra húzott néhány centi, ha a fellegekbe nem is, de azzal a néhány centivel magasabbra emelhet minket, így téve még esztétikusabbá megjelenésünket. Van olyan öltözet, amihez szinte kötelező: egy csinos kosztüm, szexi szoknya nem is létezhet magas sarok nélkül.
Viselésével pár másodperc alatt „fogyhatsz” néhány kilót, mindenféle erőlködés, diéta és csodaszer nélkül. A magas sarok szépen megnyújtja az alakot. Talán egyetlen hátránya, hogy az eredmény nem túl tartós: amint a magassarkú lekerül, a kilók, centik is visszavánszorognak ránk.
Egy olasz tanulmány szerint a minimum 5 centis cipősarok erősíti a szex során is fontos szerepet kapó gátizomzatot, így emelve közvetve a gyönyör fokát. Amennyiben lábunkat a cipőnk minimum 15 fokos szögben tarja, gátizmunk környékén alacsonyabb elektromos aktivitás „észlelhető”, tehát optimális helyzetben van, hogy összehúzódási képessége és erőssége is nő. Ennek az izomnak egyébként nemcsak a szexben van fontos szerepe, hanem a medence bizonyos szerveinek is alátámasztást nyújt. Nohát, magassarkú, a vény nélkül kapható csodaszer?
Mert karcsúság ide, jó szex oda, azért a magassarkú folyamatos viselésének megvannak az egészségünkre igencsak ártalmas hatásai.
Nem túlzás kijelenteni, hogy egy magasabb sarok és egy, a járdán található mélyebb lyuk találkozása akár bokaficamhoz, vagy töréshez is vezethet. Ennek oka, hogy „magasabban” egyensúlyérzékünk is bizonytalanabbá válik. Egy biztos: ha már fel kell húzni azt a magas sarokkal megáldott cipőt, legalább ne akarjunk sietni benne.
Ha lábunk huzamosabb ideig magassarkú cipőbe van passzírozva, az lábujjainkat is könnyedén eldeformálhatja. Kialakulnak a bütykök, ami a nagylábujjunk mellett kifejődve a legveszélyesebb, hiszen ezzel szinte arra kényszeríti legnagyobb ujjunkat, hogy a többiekhez nyomódjon. A szűk orrnak köszönhetően 3. és 4. lábujjak idegei „kikészülhetnek”, ami gyulladáshoz, dermedtséghez vezethet. Ha át nem is formálja, de bőrkeményedés, bütyök sarkunkon is megjelenhet magassarkú viselésének következtében.
Ha magassarkút viselünk, testünk súlypontja áthelyeződik, ami a normálistól igencsak eltérő testtartásba kényszerít bennünket. Ez pedig nemcsak lábunkra gyakorol kedvezőtlen hatást, hanem gerincünkre, térdünkre, bokánkra, csípőnkre és vádlinkra is.
…annak okai nem feltétlenül a folyton cikázó frontok. Bizony, a magas sarok is okozhat fejfájást, hiszen viselése a nyaki gerincre is hatással van. Ezt úgy kell elképzelnünk, hogy a fent már említett rossz testtartás miatt gerincünk nyomhatja nyaki idegeinket, ami fejfájáshoz vezethet.
… nem épp kényelmes viselet. Ha alkalmanként hordjuk (mert néha akkor is kell), furcsán közlekedünk benne, hiszen nem vagyunk hozzászokva a viseléséhez. Ha mindennapos viselet számunkra, nem kis túlzással tönkreteszi testünket. Akkor mi a megoldás? Egyszerű, de nem olyan könnyen betartható: a megfelelő magasságú cipőt kell kiválasztanunk. Ez pedig pont akkora, amekkorában még csinosak vagyunk, ám kényelmesen, viszonylag könnyedén, nem pedig botorkálva tudunk közlekedni.