Igen, hiszen szervezetünk számára fontos ásványi sókat tartalmaz, úgy, mint a kálium, vas, kalcium és a foszfor. Vitaminokban sincs nála hiány, főként a zsírban oldódó D-, K-, és E-vitamin, továbbá B-vitamin található benne.
Már a népi gyógyászatban is használták, hatását azóta klinikai vizsgálatok is igazolták. Bizonyított, hogy több betegség esetében alkalmazható megelőzés, kezelés céljából.
Olyan komoly megbetegedések esetén is segítség lehet, mint a rák. E baj doktora a laska-, és a hasadtlemezű gomba, illetve a különböző taplógombák. A csiperkegomba különösen mellrák esetén lehet hatásos, hiszen fogyasztása megakadályozza szervezetünk ösztrogén szintjének fokozott megemelkedését (hiszen a magas ösztrogén szint összefügghet a mellrák kialakulásával).
Tumor- és vírusgátló anyagokat tartalmaz például a pöfeteg, influenza esetén pedig a vargánya fejtheti ki jótékony hatását.
Mégis, az egyik legismertebb, gyógyító hatású gomba a shiitake. Az ebben található lentinán (mely valójában egy poliszacharid) egyike a leghatásosabb rákellenes vegyületeknek, immunerősítő hatással is bír, továbbá csökkenti a koleszterinszintet és a magas vérnyomást.
A gomba rendkívül jó fehérjeforrás, így húspótlóként is fogyasztható. Jó kiegészítője mindenféle növényi eredetű ételnek.
A fogyókúrázóknak is igazán jó hír, hogy alacsony zsír-, glükóz- és kalóriatartalma (20-40 kcal/100 gramm), továbbá magas telítő értékének köszönhetően segítségünkre lehet a felesleges kilók leadásában.
A gomba tartósításával kapcsolatban több lehetőség is adott. Legnépszerűbb a szárítás, melyet napos terasz nélkül, alacsony hőfokon, sütőben is elvégezhetünk. Savanyítva, színes, különleges zöldségekkel is finom, de fagyasztóba eltéve is szívesen várja sorsát. Sóval megszórva, befőttesüvegbe rétegezve is eláll.