Orvosok.hu
Betegségek
Orvoskereső
Orvos válaszol
Szakember kereső
Szakember válaszol

Nem foglalkoznak problémáival?
Nálunk több száz orvos, specialista közül választhat. Egyszerre kérdezhet több tucat orvostól, egészségügyi szakembertől azonnal.
Itt választ kap problémáira.

Nem találnak Önre a páciensek? 
Több Pácienst szeretne? Szerezzen több pénzt tudásával!
 Regisztráljon most díjmentesen, és ajándékba adunk Önnek egy 10.000 Ft értékű wellness hotel utalványt. 

Orvosok.hu Facebook
Orvosok.hu Youtube
 

Kezdőlap - Hírek - Működjünk együtt a baktériumokkal!
2013. április 08. 07:59

baktérium

Működjünk együtt a baktériumokkal!
A jobb egészség és erősebb immunrendszer érdekében nem pusztán harcolnunk kellene ellenük, hanem kezelnünk kellene a testünkben lévő mikroorganizmusokat.
Működjünk együtt a baktériumokkal!
A kutatók eddig főként kórokozókként tekintettek az emberi szervezetben előforduló mikrobákra, amelyek ellen harcolni kell, ám egy új megközelítés hatékonyabb lehetne - mondja Eric Harvill mikrobiológus. Az emberi test és a mikrobák bonyolult kölcsönhatására vonatkozó legújabb bizonyítékok azonban arra utalnak, hogy másképp kellene értelmeznünk a kapcsolatot. "Lassanként kezdjük megérteni, hogy az immunrendszer sokkal több jótékony baktériummal áll kölcsönhatásban, mint kórokozóval" - magyarázta Harvill. "Újra kell gondolnunk az immunrendszerről alkotott képünket."


Ennek az újfajta, rugalmasabb megközelítésnek az a lényege, hogy egyensúlyt kell találni a kórokozók elleni küzdelem és a jótékony mikrobák segítségének igénybe vétele között. Az már köztudott, hogy bizonyos baktériumok segítik az emésztést, de a mikrobák a test más funkcióit is segíthetik, többek között erősíthetik az immunrendszert, és reagálhatnak a sérülésekre. Bizonyos esetekben a kórokozók elleni harc negatívan befolyásolhatja a mikrobák az immunrendszerre gyakorolt jótékony hatását. Az antibiotikumot szedő betegekre például az élesztőgombás és az MRSA fertőzés nagyobb kockázata leselkedik.

Harvill elmondta, hogy az emberi testben tízszer annyi bakteriális sejt található, mint emberi sejt. Ehhez az összetettséghez még a humán immunrendszer adaptív természete is hozzáadódik. Az immunrendszer antitesteket termel bizonyos kórokozók ellen, amiket újra fel tud használni, amikor később ugyanaz a baktérium fenyegeti.

Az mBio szaklap legújabb számában megjelent tanulmányában a szakértő azt állítja, hogy egyes kutatók még mindig nem fogadják el ezt az immunrendszerrel kapcsolatos szélesebb körű megközelítést. Érdekes módon a növényekre szakosodott biológusok közül sokkal többen fogadják el az elképzelést, miután felismerték, hogy a vírusok például segíthetnek a növényeknek ellenállni az aszállyal és a hőséggel szemben. Harvill azt reméli, hogy az egyre jobban halmozódó bizonyítékoknak köszönhetően a megközelítésmód egyre inkább elterjed majd az immunológus és biológus társadalom fősodrában is.

Forrás: hazipatika.com
Kapcsolódó betegségek
Megosztás

Tetszett? Hasznosnak találtad? Gyere nyomj egy "Like-ot",kommentáld és oszd meg ismerőseiddel, küldd tovább!



További hírek


INFORMÁCIÓK
KERESŐK
KÖZÖSSÉG
PARTNEREINK