Az augusztusi melegben gyakran csak légkondicionált helyiségekben elviselhető a klíma, egyesek azonban érzékenyek ezekre a berendezésekre, ráadásul a kinti és benti hőmérséklet közti nagy különbség is gyengíti a szervezetet, amely aztán megfázáshoz vezet.
Orrfolyás, köhögés és viszkető szemek – allergia. A klímabetegség mellett ez a másik tényező, amitől emberek sokasága szenved. Ilyenkor megugrik a pollenkoncentráció, az egyik leghírhedtebb gyomnövény, a parlagfű virágzása például ekkor éri el csúcspontját. De nem nyugodhat az sem, aki a pázsitfűfélékre, a libatopra, az ürömfűre, a réti- vagy a francia perjére érzékeny.
„Allergiás nátha esetén az orrváladék hamar felülfertőződhet, ez pedig könnyedén nyári megfázáshoz vezethet" – kezdte a tények ismertetését Dr. Kovács Viktória, fül-orr-gégész, audiológus főorvos. „A cseppfertőzéssel terjedő kórokozók számára a medencék vize igazi táptalajként szolgál, így strandokon a fertőzésveszély fokozott. Ezen túlmenően a tömegközlekedési eszközök is veszélyeket hordoznak. Részint a felső légúti kórokozók cseppfertőzéssel könnyen terjedhetnek a zsúfolt járműveken, másrészt a légkondicionált járművek esetében a hirtelen hőmérsékletváltozás további megterhelést jelent a szervezet számára, amely fogékonyabbá válik a fertőzésekkel szemben”.
A legkínzóbb tünetek egyike az orrdugulás, amely nemcsak napközbeni levegővételünket nehezíti meg, hanem az éjszakákra is rányomja a bélyegét. Éjszaka többször megébredünk, levegő után kapkodva, így másnap fáradtak és kialvatlanok vagyunk, a kimerültség pedig tovább ronthatja a tüneteket.
Ha már gyógyszerhez fordulunk, akkor érdemes olyat választani, amely orvosi hatóanyagait természet ihlette összetevőkkel kombinálja, hatása pedig órákig érvényesül. Az eukaliptusz tisztítja az arc- és orrüreget és gátat szab a fertőzéseknek. Az aloe vera többek között irritációcsökkentő hatásáról ismert.