Víz
Igenis, lehet túl sok vizet is inni. Gondot akkor okoz a túlzott vízfogyasztás, ha a vér nátriumtartalma felhígul és felborul az elektrolit-egyensúly.
A hiponatrémiának nevezett állapot elsősorban a nagy állóképességet kívánó sportolóknál jelent kockázatot.
Sárgarépa
A sárgarépa tele van vitaminokkal, ásványi anyagokkal és rostokkal, ezek mind igen egészségesek. Ha azonban túl sok répát eszünk, a szervezetünkbe nagy mennyiségű béta-karotin kerülhet. Ez a molekula adja a répa narancsos színét, és egyben az A-vitamin elővitaminja. Ha a vérben nagy mennyiségű karotin kering, a bőr elszíneződhet tőle.
A karotenémiának nevezett állapot úgy jön létre, hogy a karotin, lévén zsírban oldódó molekula, lerakódik a bőr legkülső rétegében, elsősorban a tenyér, talp, térd és az orr környékén. Bár elsősorban csecsemőknél fordul elő, felnőtteknél is megjelenhet ez az első pillantásra ijesztő, de ártalmatlan állapot, a narancssárga bőrszín.
Kombucha tea
A baktériumok és gombák együtt élő kultúrájából készült erjesztett italt elsősorban bioboltokban árulják, de otthon is előállítható. Állítólagos immunerősítő hatására nem sok tudományos bizonyíték van.
Bár az ital nem ártalmas (savas ízű és az erjedés miatt alkoholt is tartalmaz), de az Amerikai Rák Társaság szerint a penészgombákkal szennyezett kultúrák veszélyesek lehetnek.
Mérsékelt fogyasztása nem ártalmas, de a túlzott mennyiség ez esetben is kerülendő, különösen, ha valaki nem teljesen egészséges.
Kávé
A Mayo-klinika kutatásai szerint a napi 5-600 mg-nál több koffein fogyasztása kerülendő. A túladagolás mellékhatásai az álmatlanság, nyugtalanság, émelygés, szabálytalan szívritmus, izomremegés, szorongás és fejfájás, de akár végzetes is lehet, szívmegállást okozhat.
Szerecsendió
Módjával ez a finom fűszer sem árthat, de baj lehet belőle, ha olcsó hallucinogén drogként használjuk.
A kellemetlen mellékhatások a bevétel utáni 3-8 órában tapasztalhatók, szorongás, félelem, fenyegetettség érzés formájában. Beszámoltak már akut pszichotikus epizódokról, a valóságérzékelés megszűnéséről és vizuális hallucinációkról is.
Tonhal-szusi
A túlzott mértékű nyers tonhal fogyasztása higanymérgezést okozhat. A pontos mennyiséget nehéz meghatározni, mert függhet a szusi méretétől, és a hal fajtájától is. Az éttermi tonhal-szusinak magasabb a higanyszintje, mint a boltban vásároltnak, olvasható egy vizsgálati jelentésben.
Mivel a higany idegrendszeri problémákat okozhat, nem ajánlatos tonhalat fogyasztaniuk a várandós nőknek és a kisgyerekeknek.