Orvosok.hu
Betegségek
Orvoskereső
Orvos válaszol
Szakember kereső
Szakember válaszol

Nem foglalkoznak problémáival?
Nálunk több száz orvos, specialista közül választhat. Egyszerre kérdezhet több tucat orvostól, egészségügyi szakembertől azonnal.
Itt választ kap problémáira.

Nem találnak Önre a páciensek? 
Több Pácienst szeretne? Szerezzen több pénzt tudásával!
 Regisztráljon most díjmentesen, és ajándékba adunk Önnek egy 10.000 Ft értékű wellness hotel utalványt. 

Orvosok.hu Facebook
Orvosok.hu Youtube
 

Kezdőlap - Hírek - Hogyan nyugtassuk meg síró kisbabánkat?
2013. május 30. 10:04

gyerekek, gyermek, baba, nyugalom, sírás

Hogyan nyugtassuk meg síró kisbabánkat?
Néhány hasznos tipp és tanács a síró kisbaba megnyugtatására, a betakarástól a masszázson át egészen a fehér zajig.
Hogyan nyugtassuk meg síró kisbabánkat?

Bugyoláljuk be
A szülőnek ez a módszer úgy tűnhet, mint egy kényszerzubbony, a kisbabákra viszont nyugtatólag hat, mivel ez a meleg szűk „kötés” az anya méhére emlékezteti.

Különböző pózok
Ha a ringatás az "alappózban" nem válik be, akkor próbáljunk ki másikat.
Tartsuk a babát arcával lefelé, kezünk legyen a hasa alatt,a feje legyen az alkarunkon, ez is nyugtatólag hathat a kisbabákra. A pocak nyomása segíti enyhíteni a kellemetlen gázok okozta feszítő érzést.

„Fehér zaj”
Próbáljunk olyan környezetet kialakítani a kisbaba körül, ami arra a nyugtató „fehér zajra” emlékezteti, amit anya méhében érzett. Kapcsoljuk be a ventillátort, tegyük a mózeskosarat a mosógép közelébe, kapcsoljuk be a porszívót, vagy kapcsoljuk be a rádiót, a lényeg, hogy statikus, folyamatos, halk hang legyen a kisbaba körül.

Nyugtató cumizás
A csecsemőkben erőteljes szívó ösztön működik, tehát a cumi az egyik legjobb megoldás lehet a kisbaba megnyugtatására. Tanulmányok kimutatták, hogy a cumizás segíthet megelőzni a hirtelen csecsemőhalál szindrómát (SIDS).

Shhhhh!
Ha a kisbabának közvetlenül a fülébe suttogunk, csitítgatjuk, az nagyon meg tudja nyugtatni. Habár a suttogással nagyon finoman kell bánni, szakértők azt mondják, ne legyen félénk. Mivel a kisbaba síró hangja igen erőteljes, csitítgassuk kicsit hangosabban.

Vigyük sétálni
A babák az anyaméhben hozzászoktak a mozgáshoz. Ha az ősi mozgásokat utánozzuk, segíthet a kisbabának abban, hogy aludni tudjon. Tegyük hintába, vagy hintaszékbe – soha ne hagyjuk felügyelet nélkül, mert kieshet! Babakocsiban is szeretnek utazni, de ha túl kimerültek, akkor könnyen nyűgőssé válhatnak.

Babamasszázs
Emlékezzünk, a kisbabáknak az az egyik legmegnyugtatóbb érzés, ha az édesanyjuk érinti meg. Sok baba szereti a bőr-bőrrel való érintkezést.
Vizsgálatok azt bizonyították, hogy azok a babák, akik rendszeres masszírozást kapnak, kevesebbet sírnak és jobban alszanak.
Vetkőztessük le kisbabánkat, és lassú határozott mozdulatokkal masszírozzuk a kicsi lábait, karjait, hátát, mellkasát, és az arcát. Nagyon nyugtatóan fog hatni.

Számos kultúrában a szülők egy hevedert kötnek magukra, amiben a csecsemőt tudják tartani, akár a mellkasukon, akár a hátukon.
A mozgás segít nyugalomban tartani a kisbabát, könnyen álomba tud szenderülni tőle. Szülők részéről is egy kényelmes megoldás, mert így a karjukat, kezüket tudják pihentetni.

Büfiztetés
Amikor egy kisbaba sír, valószínűleg sok levegőt nyel le. Ettől több gáz keletkezik benne, ami kényelmetlen érzés, és a sírás csak rosszabbodik. Próbáljuk megbüfiztetni. Nagyon finoman „ütögessük” meg a baba hátát.

Egy kis szusszanás
A kisbaba vigasztalása éjszakáról éjszakára nehezebb, és rendkívül kimerítő a szülők számára. Ha már úgy érezzük, semmi sem használ, túlterheltek és frusztráltak vagyunk, tartsunk egy kis szünetet.
A kisbabára azonban figyeljünk továbbra is, tartsuk a karunkban, hagyjuk sírni, míg összeszedjük magunkat.

Vigyük orvoshoz
Ha aggódunk amiatt, hogy kisbabánk túl sokat sír, vigyük el orvoshoz. A gyermekorvos informálhat minket arról mikor van szüksége a kisbabának orvosi ellátásra. De komoly aggodalomra nincsen ok. Néhány kisbaba hajlamosabb a sírásra, ami teljesen normális. Tehát ha újra meghalljuk, hogy kisbabánk felsír, nyugodjunk meg, és emlékezzünk két dologra: ez nem a mi hibánk, és nem lesz mindig így.

Forrás: egeszsegkalauz.hu
Kapcsolódó betegségek
Megosztás

Tetszett? Hasznosnak találtad? Gyere nyomj egy "Like-ot",kommentáld és oszd meg ismerőseiddel, küldd tovább!



További hírek


INFORMÁCIÓK
KERESŐK
KÖZÖSSÉG
PARTNEREINK