Orvosok.hu
Betegségek
Orvoskereső
Orvos válaszol
Szakember kereső
Szakember válaszol

Nem foglalkoznak problémáival?
Nálunk több száz orvos, specialista közül választhat. Egyszerre kérdezhet több tucat orvostól, egészségügyi szakembertől azonnal.
Itt választ kap problémáira.

Nem találnak Önre a páciensek? 
Több Pácienst szeretne? Szerezzen több pénzt tudásával!
 Regisztráljon most díjmentesen, és ajándékba adunk Önnek egy 10.000 Ft értékű wellness hotel utalványt. 

Orvosok.hu Facebook
Orvosok.hu Youtube
 

Kezdőlap - Hírek - Ha nem sikerült elkerülnöd - Tippek megfázásra
2014. október 26. 20:03

nátha, megfázás, pihenés

Ha nem sikerült elkerülnöd - Tippek megfázásra
Hiába a citromos tea, a rengeteg vitamin, a sok zöldség és gyümölcs, a megfelelő öltözködés, egy óvatlan pillanatban, a másodperc tört része alatt mégis elkapott. Vagyis inkább Te kaptad el. A náthát. Nincs mit tenni, jön az orrfújás, a köhögés, a rossz közérzet. A napok, vagy akár hetek (!), amikor a hideg még hidegebb és a szinte jeges őszi szél még borzongatóbb... Ne add fel, így tudhatod gyorsan magad mögött a megfázást!
Ha nem sikerült elkerülnöd - Tippek megfázásra

De muszáj ennek így lennie?

A válasz mindenki számára egyértelmű: nem. Attól még, hogy utolért egy kis őszi/téli „kórság”, nem kötelező az első tavaszi napsugarak megjelenéséig orrot fújni és köhécselni. Tippjeink segítségével Te is könnyen túllendülhetsz ezen a nehéz időszakon.

Fontos az ágynyugalom!

Igen, bár látom magam előtt a tiltakozó kezeket és a náthásan is dolgozó élmunkásokat. Az első pár napban nagyon fontos lenne, hogy otthon maradjunk, hiszen ilyenkor fertőz a leginkább a kór. Nem jó, ha kint kószálsz a hideg levegőn, hiszen ahhoz, hogy meggyógyulj, melegben kell, hogy legyél. Ha lázas vagy, akkor bizony az ágyban a helyed! Bizonyára jól is esne, szóval ejtőzz egy kicsit, a munka megvár, a kollégák pedig értékelni fogják, hogy nem terjeszted a vírust.

Nátha ellen nem kell antibiotikum

Ha tipikus őszi megfázással, náthával vagy meghüléssel küzdesz, akkor nincs szükséged antibiotikumokra, hiszen az a vírusos fertőzésre nem hat. Ha pár napon belül nem javul az állapotod, érdemes torokváladék alapján megállapítani, hogy milyen bacival van dolgod, s az orvos ekkor írhat fel antibiotikumot, ha nagyon muszáj. Minden egyéb esetben a vény nélkül is elérhető gyógyszerek, illetve a jól bevált házi praktikák is segíthetnek.

Ne hagyd letapadni!

A sok folyadék nemcsak arra jó, hogy frissítse, átmossa a szervezeted, hanem arra is, hogy az ilyenkor szokásos, a torokban letapadt váladékot feloldja. Ehhez megteszi a szénsavmentes ásványvíz is, de kortyolhatsz különféle, mézzel édesített gyógynövényes teákat, úgy, mint a kakukkfű- vagy zsályateát.

Egy mindenek felett: nátha ellen kiváló a gyömbér

Ahogy a megelőzésben is, úgy a kezelésben is nagy szerepe van ennek a növénynek. Ő nem más, mint a gyömbér és a belőle készült tea. Ha itt a baj, néhány szelet gyömbért önts le forró vízzel, ízesítsd mézzel, citrommal kedved szerint és várd, hogy hasson!

Add meg szervezetednek a szükséges tápanyagokat

Ergo egyél rendesen, ilyenkor a diéta egyáltalán nem használ! Ha a megelőzésnél kimaradt volna, a gyógyulási fázisban mindenképp figyelj oda, hogy kiegyensúlyozottan táplálkozz, megfelelő mennyiségben juttass a szervezetedbe vitaminokból, ásványi anyagokból, fehérjékből.

Nemcsak megelőzéshez jó a cink!

Akár a megelőzésnél, úgy az „áldatlan” állapotban is fontos a cink megfelelő mennyiségű bevitele. Ennek oka, hogy a cink az emberi test anyagcsere-folyamatában is részt vesz, továbbá az immunrendszer normális működéséhez elengedhetetlen. Ezen felül erősíti a nyálkahártyát, megnehezítve ezzel, hogy a vírusok a szervezetünkbe jussanak. A cink nemcsak felvértez a megfázás ellen, de segít akkor is, ha az első tünetek már jelentkeznek. Kombináld C-vitaminnal!

Fürdés: melegen vagy hidegen?

Egy forró fürdő egy finom aromaterápiás olajjal ellazít és a légutakat is tisztítja. Ha lázas is vagy, akkor nem ajánlott a forró fürdő, inkább a fokozatos hűtést javasolják a szakemberek. Tehát először testmeleg vízben kezdődjön fürdés, majd apránként hűtsd le hideg víz hozzáengedésével, a végén alaposan törölközz meg és ne takarózz be rögtön nyakig!

Többfunkciós sálak

Használj sálat, de ne csak a nyakadba! Fontos, hogy naponta többször is szellőztess, illetve a fűtés miatti száraz levegőt párásítsd, hogy megóvd a nyálkahártyád a kiszáradástól. Egyszerűen vizezz be egy kendőt vagy sálat (esetleg törölközőt), tedd a fűtőtestre, csepegtess rá néhány csepp illóolajat (például borsmentát) és élvezd az illatos, „párás” levegőt.

Cikkünk csak tájékoztató jellegű, nem helyettesíti a szakorvos véleményét.

Forrás: proaktivdirekt.com
Kapcsolódó betegségek
Megosztás

Tetszett? Hasznosnak találtad? Gyere nyomj egy "Like-ot",kommentáld és oszd meg ismerőseiddel, küldd tovább!



További hírek


INFORMÁCIÓK
KERESŐK
KÖZÖSSÉG
PARTNEREINK