A gerincjógában az a jó, hogy nem dolgozik nyakatekert pozíciókkal, idősebb korban is el tudja végezni az ember a feladatokat. A jóga oktató valószínűleg tisztában van azzal, hogy aki ide jár, az valamilyen problémával küzd, ezért sokkal jobban ügyel arra, hogy ki, hogyan reagál egy-egy gyakorlatra, kinek mi fájhat. Elmondja adott pozíciónak a könnyített változatát, vagy felhívhatja a figyelmet arra, hogyha valakinek valamije fáj, akkor ezt a gyakorlatot ne csinálja, helyette végezzen általános nyújtást. Tehát a gerincjóga alapvetően egy biztonságos mozgásforma, jól képzett oktatókkal.
Amikor bepottyansz egy jóga órára, általában még nagyon el vagy foglalva a külső ingerekkel, és kevésbé tudsz magadra koncentrálni. Ezért egyszerűbb összpontosító gyakorlatokkal kezdődik az óra és fokozatosan haladsz egyre beljebb és beljebb. Először lassulni kezd a légzésed, csökkenthet a vérnyomásod és szépen lassan megnyugszol, megérkezel. Csak akkor tudsz teljesen a gyakorlatokra koncentrálni, amikor mindez bekövetkezett és a végén könnyebben ellazulsz majd a relaxáció vagy meditáció során, ami szerves része egy-egy ilyen alkalomnak.
Fontos a légzés is, hiszen ez is hozzájárul a teljes relaxációhoz, egy jó oktató a légzőizmok tudatos használatára is rávezet. Ahogy ezt megtanulod, egyre összehangoltabban tudod majd végezni a gyakorlatsorokat, és egyre jobban megismered a tested. A testtudat és a koncentrációs készség is javulhat ezzel. Mivel a jóga ösztönzi a helyes tartást, a légzésed automatikusan javul majd.
A mély légzésnek és a gyakorlatoknak köszönhetően a stressz oldás egyik fontos eszköze lehet a gerincjóga. Az órák végén meditációs gyakorlat is van, de ettől nem kell megijedni, a legtöbb helyen inkább relaxáció semmint egy mélyebb meditáció. Van ahol 5, van ahol akár 15 percet is szánnak erre a részre.