A Yak-a-meinnek számos változata létezik, elsősorban New Orleans-ban elterjedt étel, a legtöbb variáció a marhahús és a szójaszósz mellett tartalmaz hagymát és szeletelt főtt tojást is. A szájhagyomány szerint, az ötvenes években New Orleansból Koreába küldött amerikai katonáktól ered a recept. Alyson Mitchell, a Kalifornia Egyetem munkatársa úgy véli, a leves titka abban rejlik, hogy kellő mennyiségben tartalmaz sót, proteint, szénhidrátot és mikrotápanyagokat ahhoz, hogy elmulassza a fejfájásunkat.
Másnaposság annál jelentkezik, aki előzőleg több alkoholt fogyasztott, mint amennyit a szervezete még fel tudott szívni. Ilyenkor megemelkedik a vér etanol szintje, ami kiszáradást okoz, az pedig fejfásához vezet. Az etanol a máj enzimjének hatására acetaldehidre bomlik, ami viszont mérgező, így ez okozza a másnaposság fő tüneteit. Amint azt Mitchell professzor kifejtette, minél magasabb koncentrációban tartalmazza egy ital a kongener nevű vegyületet, annál erősebb tünetekkel jár utána a másnaposság. A vörösborban és a likőrökben például több van belőle, mint a fehérborban vagy a tömény italokban, például a vodkában.
A professzor az Amerikai Kémiai Társaság éves találkozóján arról is beszámolt, hogy a fenti leves mely összetevője miként száll harcba a másnaposság tüneteivel. A tojás például egy cisztein nevű aminosavat tartalmaz, amely képes kiűzni az aceteldehidet a szervezetből, a só pedig a gyakori vizelés következtében elvesztett nátriumot és káliumot pótolja. A húsban vagy halban található B1 vitamin pedig segít megelőzni, hogy a glutarát - amely a fejfájás fő okozója - felépüljön a szervezetben.
Végezetül a professzor elmondta, hogy a másnaposság megelőzésére természetesen a legjobb módszer az, ha nem visszük túlzásba az ivást. Mivel egy átlagos emberi szervezet óránként 15 milliliter tiszta alkoholt bír feldolgozni, jól tesszük, ha ennyi idő alatt mi sem iszunk többet egy korsó sörnél, egy pohár bornál, vagy egy felesnél.