Orvosok.hu
Betegségek
Orvoskereső
Orvos válaszol
Szakember kereső
Szakember válaszol

Nem foglalkoznak problémáival?
Nálunk több száz orvos, specialista közül választhat. Egyszerre kérdezhet több tucat orvostól, egészségügyi szakembertől azonnal.
Itt választ kap problémáira.

Nem találnak Önre a páciensek? 
Több Pácienst szeretne? Szerezzen több pénzt tudásával!
 Regisztráljon most díjmentesen, és ajándékba adunk Önnek egy 10.000 Ft értékű wellness hotel utalványt. 

Orvosok.hu Facebook
Orvosok.hu Youtube
 

Kezdőlap - Hírek - Éjszaka is magas a vérnyomásunk
2013. június 18. 09:56

vérnyomás, magas vérnyomás, szív, szív- és érrendszeri megbetegedések

Éjszaka is magas a vérnyomásunk
A University College London kutatói olyan új módszert fejlesztettek ki, ami azt mutatja, hogy a szív közelében mért vérnyomás alvás közben sokkal magasabb, mint eddig hittük.
Éjszaka is magas a vérnyomásunk
Az éjszakai vérnyomás erőteljes előjele a szívbetegségnek és az agyérgörcsnek. A korábbi kutatásokból az derült ki, hogy a felkaron mért vérnyomás éjszaka, alvás közben csökken. A UCL legújabb adatai szerint viszont az éjszakai vérnyomáscsökkenés kisebb mértékű lehet, mint korábban gondoltuk. A Hypertension júniusi számában megjelent tanulmány jelentős következményekkel járhat a jövőbeni kezelések értékelésére, mivel a vérnyomásgyógyszerek jelentősen eltérő hatást fejthetnek ki a szív közelében mért vérnyomásra, mint a hagyományos felkari méréssel mért vérnyomásra.


A kutatócsoport a szingapúri Healthstats International műszaki vállalattal együttműködve egy olyan hordozható, karórához hasonló eszközt fejlesztettek ki, amely egy érzékelő segítségével a pulzushullámot méri a csuklónál, nem pedig közvetlenül a nyomást. A pulzushullám matematikai modellezésével a kutatók pontosan ki tudják számolni az aortagyöknél (vagyis a szív közelében) egy teljes 24 órás időszakban anélkül, hogy közben akadályoznák a megfigyelt személy életét.

A kutatást vezető Bryan Williams professzor azt reméli, hogy az új eredmények rávilágítanak az éjszakai vérnyomás csökkentésének jelentőségére, és ennek következtében a kutatók újragondolják majd a magas vérnyomás mérésével és kezelésével kapcsolatos megközelítésmódokat.

Forrás: hazipatika.com
Kapcsolódó betegségek
Megosztás

Tetszett? Hasznosnak találtad? Gyere nyomj egy "Like-ot",kommentáld és oszd meg ismerőseiddel, küldd tovább!



További hírek


INFORMÁCIÓK
KERESŐK
KÖZÖSSÉG
PARTNEREINK