Orvosok.hu
Betegségek
Orvoskereső
Orvos válaszol
Szakember kereső
Szakember válaszol

Nem foglalkoznak problémáival?
Nálunk több száz orvos, specialista közül választhat. Egyszerre kérdezhet több tucat orvostól, egészségügyi szakembertől azonnal.
Itt választ kap problémáira.

Nem találnak Önre a páciensek? 
Több Pácienst szeretne? Szerezzen több pénzt tudásával!
 Regisztráljon most díjmentesen, és ajándékba adunk Önnek egy 10.000 Ft értékű wellness hotel utalványt. 

Orvosok.hu Facebook
Orvosok.hu Youtube
 

Kezdőlap - Hírek - Diéta Crohn-betegségben szenvedőknek
2013. június 11. 11:34

hasfájás, belgyógyász, bélpanaszok, Crohn-betegség, diéta

Diéta Crohn-betegségben szenvedőknek
Crohn-betegség aktív szakaszában a diéta célja egyrészt az, hogy a gyulladt bélszakasz tápanyagok általi irritálását kiiktassuk, másrészt pedig, hogy a tápanyag- és energiahiány kialakulását kivédjük.
Diéta Crohn-betegségben szenvedőknek

A betegség akut szakaszában kerülni kell a tej, a nyers gyümölcs és zöldség, valamint az erősen fűszeres, zsíros ételek fogyasztását. Kerülni kell a durva növényi rostokat (a kukoricát, a lencsét, a babot, a káposztaféléket, a zöldpaprikát, a narancsot), a panírozott, bő zsiradékban kisütött ételeket.

Nem ajánlatos a szénsavas üdítőitalok, az alkoholok, az erős kávé és tea fogyasztása sem. A zsiradék felhasználását csökkenteni kell, az mindenképpen növényi eredetű legyen.

A tápanyagok felszívódásának sérülése miatt az elveszített tápanyagok és vitaminok pótlása (a fogyás és az energiahiány megelőzése) szempont legfontosabb a diéta tervezésekor. Az egyszerre elfogyasztott étel kis mennyiségű legyen, napi ötszöri-hatszori étkezés ajánlott. A vas-, fehérje-, és kalcium pótlásához elegendő mennyiségű sovány húsfélét és tejterméket kell fogyasztani.

Az aktív gyulladás idején, hasmenéses időszakban a főzelékféléket és gyümölcsöket puhára főzve, áttörve kell fogyasztani.

Súlyos akut szakaszban szükség lehet teljes mértékben úgynevezett klinikai tápszerek fogyasztására, amelyek minden fő tápanyagot (fehérjét, zsírt, szénhidrátot, nyomelemeket, vitaminokat, ásványi anyagokat) tartalmaznak megfelelő arányban és mértékben. Kisebb adagban alkalmazva ideális kiegészítője a diétás étrendnek is.

Forrás: webbeteg.hu
Kapcsolódó betegségek
Megosztás

Tetszett? Hasznosnak találtad? Gyere nyomj egy "Like-ot",kommentáld és oszd meg ismerőseiddel, küldd tovább!



További hírek


INFORMÁCIÓK
KERESŐK
KÖZÖSSÉG
PARTNEREINK