Orvosok.hu
Betegségek
Orvoskereső
Orvos válaszol
Szakember kereső
Szakember válaszol

Nem foglalkoznak problémáival?
Nálunk több száz orvos, specialista közül választhat. Egyszerre kérdezhet több tucat orvostól, egészségügyi szakembertől azonnal.
Itt választ kap problémáira.

Nem találnak Önre a páciensek? 
Több Pácienst szeretne? Szerezzen több pénzt tudásával!
 Regisztráljon most díjmentesen, és ajándékba adunk Önnek egy 10.000 Ft értékű wellness hotel utalványt. 

Orvosok.hu Facebook
Orvosok.hu Youtube
 

Kezdőlap - Hírek - Amit tudni akart az aranyérről, de nem merte megkérdezni
2014. március 31. 09:12

aranyér, kezelés, gyógymód

Amit tudni akart az aranyérről, de nem merte megkérdezni
Az aranyér elleni legjobb orvosság természetesen a megelőzés, a második pedig az első tünetek megjelenésekor elkezdett kezelés. A korai tünetek kezelése azonban sok embernek kellemetlenséget jelent.
Amit tudni akart az aranyérről, de nem merte megkérdezni

A 21. század egyik legújabb népbetegségének is nevezhetnénk az aranyeres panaszokat. A modern kor életvitele, a kevés rost- és folyadékfogyasztás - azaz a nem megfelelő táplálkozás és a mozgásszegény életmód - miatt kialakuló idült székrekedés, az éjszakába nyúló ülőmunka, a kötőszövetek elgyengülése és a terhesség/szülés következményeként az emberek mintegy fele tapasztalja meg legalább egyszer élete során azokat a kellemetlen tüneteket, amikkel ez a betegség együtt jár.

Tekintse meg videónkat az aranyérről!

Milyen lehetőségei vannak annak, akinél már kialakultak az első tünetek? Milyen gyógymód van a már kialakult aranyér kezelésére? Súlyosabb, nem múló panaszok esetén elkerülhetetlen orvosunk felkeresése - háziorvos vagy urológus szakorvos- aki megállapítja a betegség fokát, és a szükséges kezelési módot, ugyanis súlyosabb stádiumban már csak műtéti úton tudunk megszabadulni a betegségtől. A korai szakaszban azonban még rengeteg más, kevésbé fájdalmas módszer áll rendelkezésre.
 
Mik a jelei annak, ha megkörnyékez minket az aranyér? Ha égő, viszkető érzést tapasztalunk a végbél környékén, és ezt nem a durva fehérnemű vagy egyéb trauma okozta; ha a vécépapír fájdalmat okoz és/vagy véres; ha a széklet világosvörös vérnyomokat tartalmaz, akkor nagyon nagy valószínűséggel bekerültünk az aranyeres betegek népes táborába.
 
A tünetek érezhető enyhülését követően a kezelést még néhány napig javasolt tovább folytatni a szövetek teljes mértékű regenerációja, és a kiújulás megakadályozása érdekében. Ha pedig a problémák néhány napon belül nem enyhülnek vagy rosszabbodnak, keressük fel háziorvosunkat.
Forrás: hazipatika.com
Kapcsolódó betegségek
Megosztás

Tetszett? Hasznosnak találtad? Gyere nyomj egy "Like-ot",kommentáld és oszd meg ismerőseiddel, küldd tovább!



További hírek


INFORMÁCIÓK
KERESŐK
KÖZÖSSÉG
PARTNEREINK