A Wisconsin-Madison Egyetem kutatói a Journal of Neuroscience szaklapban publikált kutatásukban funkcionális MR-vizsgálattal figyelték meg tizenkét önkéntes agyát, miután félelmetes képekkel szorongást váltottak ki bennük. Az MR-vizsgálat előtt megkérték az alanyokat, hogy értékeljenek néhány semleges szagot. Azután, hogy a résztvevőknek autóbaleseteket vagy háborút ábrázoló fényképeket mutattak, újra értékelniük kellett ugyanazokat a szagokat.
A kutatók Wen Li professzor vezetésével arról számoltak be, hogy a szorongás és stressz megtapasztalása után az alanyok néhány korábban semlegesnek ítélt szagot negatívnak ítéltek. Az MR-vizsgálaton az látszott, hogy két független agyi "áramkör" szorosan összekapcsolódott a szorongásos állapotban. Az egyik áramkör a szagérzékeléssel, a másik pedig az érzelmekkel áll összefüggésben.
A kutatók elmondták, hogy normális körülmények között a két rendszer között alig van kölcsönhatás az agyban, a mesterségesen kiváltott szorongás alatt azonban az MR-vizsgálat tanúsága szerint a két áramkör egységes hálózattá egyesült. A szakértők szerint az eredmények azért jelentősek, mert segítenek jobban megérteni, hogyan alkotja újra a szagérzékelés és a szorongás az agyi útvonalakat stresszes körülmények között, felerősítve a negatív érzelmeket.