A nőknek nyilatkozniuk kellett a diagnosztizált depresszióról is.
Az összesen 36.154 fő nőből 6.456-nál fordultak elő aktuálisan vagy a múltban migrénes problémák és a vizsgálatot követő 14 évben ezeknek a nőknek több mint a felénél fejlődött ki depresszió. Azoknál, akiknek a kórtörténetében szerepelt a migrén, a depresszió csaknem kétszer nagyobb valószínűséggel fejlődött ki, mint azoknál, akiknél nem.
Az eredmények a migrén típusától függően alapvetően nem változtak. Azoknál, akiknek a migrénje előjelekkel (aura) járt együtt, amelyeket úgy írtak le, mint vizuális zavarok - melyek felvillanó fényként, cikcakkos vonalként vagy ideiglenes látásvesztésként jelentkeztek -, a kockázat ugyanolyan volt, mint a migrén egyéb típusai esetében.
Dr. Tobias Kurth, a bostoni Brigham és Női Kórház (amely a Harvard Orvostudományi Egyetem oktató kórháza) epidemiológusa és az Egyetem segédprofesszora, az alábbiakban összegzi véleményét:
„Ez egyike volt az első nagyobb kutatásoknak, amelyek a migrén és az idővel később kifejlődő depresszió közötti összefüggést vizsgálták........Reméljük, az eredményeink arra fogják ösztönözni az orvosokat, hogy a migrénes betegjeiknek szóljanak a depresszió kockázatáról és azokról a potenciális módszerekről, amelyek segítségével a depresszió kifejlődése megelőzhető.”