Orvosok.hu
Betegségek
Orvoskereső
Orvos válaszol
Szakember kereső
Szakember válaszol

Nem foglalkoznak problémáival?
Nálunk több száz orvos, specialista közül választhat. Egyszerre kérdezhet több tucat orvostól, egészségügyi szakembertől azonnal.
Itt választ kap problémáira.

Nem találnak Önre a páciensek? 
Több Pácienst szeretne? Szerezzen több pénzt tudásával!
 Regisztráljon most díjmentesen, és ajándékba adunk Önnek egy 10.000 Ft értékű wellness hotel utalványt. 

Orvosok.hu Facebook
Orvosok.hu Youtube
 

Kezdőlap - Hírek - A leggyakoribb tévhitek az influenzaoltásról
2012. október 25. 15:50

nátha, influenza, injekció, megfázás

A leggyakoribb tévhitek az influenzaoltásról
A nátha és influenza csúcsidőszakának közeledtével a gyógyszergyártók mozgalmas influenzaszezonra készülve a tavalyinál több adagot állítanak elő az influenza elleni oltóanyagból.
A leggyakoribb tévhitek az influenzaoltásról

Az amerikai Nationwide Children's Hospital orvosa, Dennis Cunningham elmondta, hogy az influenzás időszak mindig megnöveli a betegek létszámát az intézmény sürgősségi és fertőző osztályain, pedig sokan viszonylag egyszerű óvintézkedésekkel megelőzhetnék a megbetegedést. A szakember szerint részben az a baj, hogy számos tévhit kering az influenza elleni védőoltással kapcsolatban, ezért sokan elszalasztják az alkalmat a betegség megelőzésére. Cunningham a következő tévhiteket említette:

1. tévhit: Az influenza elleni oltástól influenzásak lehetünk. „Valószínűleg ez a legelterjedtebb tévhit az oltással kapcsolatban, pedig egyszerűen nem igaz” – állítja a szakértő. Az oltóanyagtól néhány enyhe tünet, például némi fájdalom és az oltás helyén egy kis nyomásérzékenység jelentkezhet, de ez csak azt jelzi, hogy a vakcina működik. Arról árulkodik, hogy a szervezet megfelelően reagál az oltóanyagra. Cunningham úgy véli, különösen fontos, hogy a gyerekek megkapják a védőoltást, mert ők a legnagyobb influenza-hordozók, és beoltásukkal nagyon sok embert meg lehet védeni.

2. tévhit: Az influenza védőoltás beadásával meg kell várni a hideget. „Néhányan attól tartanak, hogy ha túl korán adatják be az oltást, elmúlik a hatása, mire elérkezik a tél. Valójában azonban még az augusztusban beadott védőoltás is védettséget ad az egész influenzás időszakra” – magyarázza Cunningham.

3. tévhit: Az influenza csak tüsszentéssel terjed. „A kórokozókat nagyon könnyű továbbterjeszteni, és az influenza meglehetősen fertőző” – mondja a szakértő. „Gyermekek között könnyen terjed, és a következő lépés az, hogy a gyerekek haza viszik.” A legfontosabb éppen ezért a rendszeres szappanos kézmosás az influenzás időszakban, amit a gyerekektől is meg kell követelni.

4. tévhit: Az influenza elleni oltóanyagok nem védenek az aktuális vírustörzsektől. Úgy tűnik, hogy szinte minden évben újabb vírustörzs megjelenéséről számolnak be a médiában. A kutatók azonban nyomon követik a legújabb és legveszélyesebb törzseket, és azon dolgoznak, hogy egy lépéssel előttük járjanak. „Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) meghatározza azokat a vírustörzseket, amelyek a legnagyobb valószínűséggel keringenek majd a következő hónapokban, hogy az emberek védettséget kapjanak minden ellen, ami megjelenik” – nyugtat meg Cunningham. „Az oltóanyag minden évben két A és egy B influenza vírustörzset foglal magában.”

Forrás: http://medipress.hu/index.php?option=com_content&task=view&id=26863&Itemid=1
Kapcsolódó betegségek
Megosztás

Tetszett? Hasznosnak találtad? Gyere nyomj egy "Like-ot",kommentáld és oszd meg ismerőseiddel, küldd tovább!



További hírek


INFORMÁCIÓK
KERESŐK
KÖZÖSSÉG
PARTNEREINK