Noha a legtöbb ember nem veszi észre, amikor „nekikészülődik” egy csóknak, mindig azonos oldalra fordul - és a vizsgálat szerint kétszer annyian jobbra, mint balra.
Egyes szokások már a születés előtt kialakulnak, melyek később is befolyásolják a viselkedést, például ilyen a csókolózási szokás is – állítja a bochumi Ruhr Egyetem kutatója. Mielőtt még nem tulajdonítanánk nagy jelentőséget a dolognak, a pszichológus rámutat: ez a megfigyelés távolabbra mutató következtetéseket enged levonni. Ugyanis ilyenkor a fej jobbra fordítása a viselkedési aszimmetria egyik legkorábbi példája. A szakember úgy véli, hogy ilyen eredetű az egyik oldal előnyben részesítése az egész élet során – például a jobb kéz, a jobb láb, vagy például telefonáláskor a jobb fül használata.
Az elmélet bizonyítására a kutató megfigyelt 124 búcsúzkodó, csókot adó párt nemzetközi repülőtereken az Egyesült Államokban, Németországban és Törökországban. Ez a megfigyelés azt az eredményt hozta, hogy az emberek 2-1 arányban az adott pillanatban jobbra fordították a fejüket. A szakember ebből azt a következtetést vonta le, hogy a felnőttek ugyanúgy jobbra szeretik fordítani a fejüket, mint az embriók és az újszülöttek. A fej jobbra fordításának preferenciája kitart egész életükön keresztül, és kulcsfontosságú előidézője lehet más aszimmetriát kiváltó agyműködésnek is.