Orvosok.hu
Betegségek
Orvoskereső
Orvos válaszol
Szakember kereső
Szakember válaszol

Nem foglalkoznak problémáival?
Nálunk több száz orvos, specialista közül választhat. Egyszerre kérdezhet több tucat orvostól, egészségügyi szakembertől azonnal.
Itt választ kap problémáira.

Nem találnak Önre a páciensek? 
Több Pácienst szeretne? Szerezzen több pénzt tudásával!
 Regisztráljon most díjmentesen, és ajándékba adunk Önnek egy 10.000 Ft értékű wellness hotel utalványt. 

Orvosok.hu Facebook
Orvosok.hu Youtube
 

Kezdőlap - Hírek - 5+1 lépés visszér ellen! Gondoltad volna, hogy a gyertyaállás is segít?
2014. augusztus 14. 22:11

visszér

5+1 lépés visszér ellen! Gondoltad volna, hogy a gyertyaállás is segít?
A visszér nemcsak esztétikai probléma, hanem nagyon komoly szövődményei is lehetnek, mint például a mélyvénás trombózis. Ma már gyakorlatilag a 20-as, 30-as korosztályt is érintheti a betegség. Ha te is észrevetted a kezdeti jeleket: pókhálóerek, nehéz láb, seprűvénák, lábdagadás, görcs stb., akkor mindenképpen olvass tovább, mert egy megelőző programmal Te is elejét veheted a helyzet súlyosbodásának.
5+1 lépés visszér ellen! Gondoltad volna, hogy a gyertyaállás is segít?

1. Változtass étrendeden!

Figyelned kell az optimális tápanyag bevitelre, hogy a vénáid jó állapotát megőrizd. Mire van szükséged? Egyrészt C- és E-vitaminra, amit főként a táplálkozással próbálj meg bevinni a szervezetedbe. Másrészt vannak olyan táplálékok, amelyek ideális visszér elleni ételeknek bizonyultak. Ilyen a fekete áfonya és a többi bogyós gyümölcs, a cseresznye és a paradicsom. Fogyassz ezekből naponta és kerüld a zsíros ételeket!

2. Kerüld el a túlsúlyt!

Ha a táplálkozásodon már sikerült változtatnod, akkor valószínűleg ez a pont sem fog akadályt jelenteni. Fontos, hogy le adj pár kilót, ha túlsúlyos vagy, hiszen ha nehezen mozogsz, akkor keveset fogsz sportolni, így az izmaid nem járulnak hozzá a megfelelő a vérpumpáláshoz. A helyes étrenddel és a mozgással kordában tarthatod a plusz kilókat, a vérkeringésedet, és megőrizheted az erek egészséges állapotát.

3. Használd a természet erejét: a vadgesztenyétől a szúrós csodabogyóig!

Közismert, hogy a vadgesztenye hatásos lehet visszér ellen. A népi gyógyászatban érvédő tulajdonságai miatt alkalmazzák előszeretettel: gátolja a vizesedést, erősíti az érfalat és segít a rugalmasság növelésében is, valamint a gyulladást is csökkentheti. Nemcsak krémként, hanem étrend-kiegészítőként is lehet kapni. Hasonló jó hatása van a fekete áfonya kivonatnak, a szúrós csodabogyónak és az ázsiai gázlónak.

4. Tornázz naponta!

Az egyik legjobb mozgásforma a kerékpározás, ezenkívül esténként a következő gyakorlatot is érdemes elvégezni. Gyertyaállásba helyezkedsz és elkezdesz először integetni, majd körözni a lábfejeiddel. Ezzel a pangó erekbe is juttathatsz vért, serkented a vérkeringést és kicsit tehermentesíted a lábad.

Egyébként bármilyen mozgásforma jó lehet, ami megdolgoztatja a lábakat, legyen az lépcsőzés, gerincjóga vagy éppen futás. A lényeg, hogy rendszeresen és szívesen űzzük, ne csak akkor, ha túlsúly problémákkal küzdünk. Azoknak, akik ülő- vagy állómunkát végeznek, kiemelten fontos ez.

5. Kerüld a magas sarkút!

A tűsarok nem a visszérrel küzdő nők legjobb barátja, ugyanakkor a teljesen lapos cipő sem megfelelő. A legjobb, ha olyan cipőt választasz, aminek egy kicsit van megemelve a sarka, és nem ütődik benne a lábad, hanem segít csökkenteni az ütközést.

Éjszakára segíthet a láb felpolcolása, ennek hatására a vér a szív felé áramlik és eljuthat a pangó erekbe is.

+1. Vízterápia: szigorúan hideg vízzel!

Kétféleképpen is lehet alkalmazni a vízterápiát. Az egyik módszer a váltózuhany: először meleg, majd hideg vízzel zuhanyoztatjuk a lábat. A hideg víz fokozatosan lehet egyre hidegebb, amennyire csak bírjuk, és a végén mindenképpen hideggel fejezzük be.

A másik módszer a lábfürdő. Ekkor hideg vízzel engedjük meg a kádat és legalább 1-2 percig benne tartjuk a lábunkat. Utána szépen, fokozatosan melegítsük egy kicsit fel mozgással.

Az esti kezelésekkel megelőzhetjük az éjszakai panaszokat.

A szauna nem ajánlott visszérbetegeknek és a termál vizek is csak 35 fokig.

Forrás: proaktivdirekt.com
Kapcsolódó betegségek
Megosztás

Tetszett? Hasznosnak találtad? Gyere nyomj egy "Like-ot",kommentáld és oszd meg ismerőseiddel, küldd tovább!



További hírek


INFORMÁCIÓK
KERESŐK
KÖZÖSSÉG
PARTNEREINK