Orvosok.hu
Betegségek
Orvoskereső
Orvos válaszol
Szakember kereső
Szakember válaszol

Nem foglalkoznak problémáival?
Nálunk több száz orvos, specialista közül választhat. Egyszerre kérdezhet több tucat orvostól, egészségügyi szakembertől azonnal.
Itt választ kap problémáira.

Nem találnak Önre a páciensek? 
Több Pácienst szeretne? Szerezzen több pénzt tudásával!
 Regisztráljon most díjmentesen, és ajándékba adunk Önnek egy 10.000 Ft értékű wellness hotel utalványt. 

Orvosok.hu Facebook
Orvosok.hu Youtube
 

Kezdőlap - Hírek - 5+1 higiéniai baki, amit te is elkövetsz a fürdőben
2015. január 06. 21:28

higiénia, wc, fürdőszoba

5+1 higiéniai baki, amit te is elkövetsz a fürdőben
Rendszeresen takarítod a fürdőt és a mellékhelyiséget is. Használsz fertőtlenítő szereket, ecetet és így tovább, mégis egészen biztosak vagyunk abban, hogy akármilyen alapos is vagy, ezekből a hibákból te is elkövetsz párat. A jó pap is holtig tanul, olvass tovább, hátha tudunk Neked is újdonságot mondani!
5+1 higiéniai baki, amit te is elkövetsz a fürdőben

Nem hajtod le a WC tetejét öblítéskor

Egy kutatás szerint az emberek 60%-a nem foglalkozik azzal, hogy milyen pozícióban van a WC fedele, amikor megnyomják az öblítő gombot vagy meghúzzák a kart. Magyarul a WC tető fent marad. Miért probléma ez? Gondolj csak bele, mennyi baktérium kerül a levegőbe, ahogy fröcsög a víz. Már 1975-ben vizsgálta ezt a problémát a híres baktérium kutató, Dr. Charles Gerba. Azóta számtalanszor megerősítették már, hogy a WC-ből az öblítéssel a bacik kikerülhetnek a vízrészecskéken, és elég sokáig a levegőben maradnak ahhoz, hogy letelepedjenek a mellékhelyiségben. Nem véletlenül van tehát a wécéknek fedele. Használd és add tovább az infót a család többi tagjának is!

Rossz helyen tartod a fogkeféd és túl sokáig használod

Ha a WC-vel egy légtérben van a fürdőszoba, akkor semmiképpen ne tartsd a fogkefédet a toalett felett és közelében a már említett okok miatt. Még akkor sem, ha a mai naptól kezdve mindig lehajtod azt a bizonyos fedelet. Mielőtt használod a fogkefét, mindig öblítsd le forró vízzel és tedd meg ezt a használat után is, a biztonság kedvéért. Ne tedd szekrénybe vagy tokba a fogkeféd, mert úgy nem fog tudni megszáradni, és tökéletes táptalaja lesz a baktériumoknak és gombáknak is. Gondolom nem szeretnél penészes fogkefét használni?

A fogkefédet mindenképpen a fejével felfelé tárod úgy, hogy ne tudjon hozzáérni semmihez, másik fogkeféhez sem! Hasznos reggel és este másik fogkefét használni, úgy rendesen ki tud száradni, és a baktériumok távol maradnak. Legalább 3 havonta cserélni kell a fogkefét.

A sminkfelszerelésed és ecseteidet a fürdőben tárolod

A fürdőszoba tele van bacikkal és nagyon párás, ami nem tesz jót a különböző púdereknek, festékeknek és ecseteknek. A szépség ápoláshoz szükséges felszerelést tartsd külön dobozokban, és ha lehet, akkor ne a fürdőszobában. Az arcodon alkalmazod ezeket a készítményeket, valószínűleg nem akarsz sem árpát a szemedre, sem valamilyen bőrbetegséget.

A fürdőszivacsokkal is vigyázz! Ne használd őket 3-4 hétnél tovább, mivel a baktériumok szeretnek megtelepedni bennük.

Soha nem takarítod le a zuhanyfüggönyt

Ha zárt zuhanykabinod van, azt bizonyára megszabadítod a vízkőtől és így a baktériumoktól is. De mi a helyzet a zuhanyfüggönnyel? Törölgeted? Kimosod? Vagy inkább gyakran cseréled? Nos, a legtöbb zuhanyfüggönyt be lehet tenni a mosógépbe, így nem kell szivaccsal törölgetned. De semmiképpen ne várd meg a penészes állapotot, mert ha úgy mosod ki, csak szétszórod a spórákat.

Hogy tovább tartson a mosások között, gondoskodj arról, hogy meg tudjon száradni a függöny. Szellőztesd a fürdőszobát és húzd szét a zuhanyfüggönyt.

A telefon veled megy a toalettre

Persze remek ötlet a reggeli wc közben letudni a hírek olvasását, de belegondoltál már abba, hogy baktériumok, sőt akár fekália is kerülhet rá? Egy 2011-es tanulmány a vizsgált telefonok 16%-án talált kórokozókat. Már még jobban elterjedtek az okostelefonok és még inkább ragaszkodunk hozzájuk. Gondolhatod, hogy mi lehet az arány...

A kezed hiába mosod meg utána, a telefonodon minden ott marad, majd az arcodhoz veszed, mert hívnak. Jaj! Ugye nem kell folytatni.

+1. A törölközőt egy akasztón szárítod

A törölköző szárítására nem alkalmas a kampó, mivel azon nem tud teljes mértékben megszáradni. A nyirkosság a redők között ottmarad, és ahogy már sejtheted, könnyebben letelepednek a baktériumok és a gombák, amit kellemetlen szag is kísérhet. Sima akasztók helyett szárítsd a törölközőt a radiátoron, a ruhaszárítón vagy egy rendes törölközőszárítón.

Forrás: proaktivdirekt.com
Kapcsolódó betegségek
Megosztás

Tetszett? Hasznosnak találtad? Gyere nyomj egy "Like-ot",kommentáld és oszd meg ismerőseiddel, küldd tovább!



További hírek


INFORMÁCIÓK
KERESŐK
KÖZÖSSÉG
PARTNEREINK