Habár kétségtelen, hogy bír bizonyos mennyiségű vastartalommal ez a zöld növény, ám mégsem ő kell, hogy legyen az elsődleges „forrásunk.” A probléma nem is a benne található vas mennyiségével van, hanem inkább azzal, hogy a növényekből származó vasat testünk csak bonyolultabb folyamatok eredményként és kevesebb mennyiségben képes felvenni. Így ha ez hiányozna szervezetedből, fogyassz inkább több májat, húst.
Ez is csak részben igaz, hiszen a náthát nem közvetlenül a hűvösebb időjárás okozza. A tipikus téli nyavalyák (különböző felső légúti megbetegedések) okozói általában vírusok, különféle baktériumok. Ezek nagyrészt cseppfertőzéssel terjednek, láthatatlan méretű nyálcseppekkel, tüsszentéssel, köhögéssel, a hideg időjárást nem különösebben kedvelik. Elég, ha egy-egy ilyen időszakban néhányszor „koszos” kézzel megérintjük az arcunkat, szemünket, szánkat és már meg is van a baj.
A hideg időszakban talán azért is fordulnak elő gyakrabban ezek a bajok, mert többet vagyunk zárt térben, ahol a „bacik”, vírusok is hamarabb és gyorsabban vándorolhatnak emberről emberre.
„Ne olvass ilyen félhomályban, csak megerőlteted a szemed és előbb romlik!” Hányszor hallottam ezt gyerekkoromban a szüleimtől! Azonban ez sem teljesen állja meg a helyén. Kevés fény mellett maximum hamarabb elfárad a szemünk, vagy némi irritáció lehet ennek az ára.
Egy „csodadiétától” maximum lefogysz, de ha nem vigyázol, akár gyorsan vissza is hízhatsz. A hosszabb életre egyáltalán nem biztosíték. Garancia semmire sincs, de egészséges életmóddal, finom, változatos étkezéssel és megfelelő mennyiségű mozgással azért tehetsz az ügy érdekében.
Ez a kijelentés is sántít, hiszen a gyomorfekélyt valójában egy baktérium, a Helicobacter pylori okozza. Ezt a kis „tüneményt” az emberek nagyjából kétharmada hordozza, ám nem mindenkinél okoz betegséget. Nem lehet pontosan tudni az okát, hogy mikor okoz problémát, de gyógyszeres kezeléssel visszaszorítható a „működése”.
De baktérium ide, gyomorfekély oda, azért ne stresszelj! Biztos, ami biztos!:-)
Ez sem állja meg a helyét, hiszen a nőknél is megvan ennek az esélye. Sőt, esetükben nagyjából 10 évvel később fordul elő, mint a férfiaknál, így jóval idősebb korban szenvedik el azt. Megdöbbentő, hogy egyre korábban, akár már 40 éves kor alatt is kialakulhat szívinfarktus, és az ilyen tragikus esetek száma egyre csak nő.