Orvosok.hu
Betegségek
Orvoskereső
Orvos válaszol
Szakember kereső
Szakember válaszol

Nem foglalkoznak problémáival?
Nálunk több száz orvos, specialista közül választhat. Egyszerre kérdezhet több tucat orvostól, egészségügyi szakembertől azonnal.
Itt választ kap problémáira.

Nem találnak Önre a páciensek? 
Több Pácienst szeretne? Szerezzen több pénzt tudásával!
 Regisztráljon most díjmentesen, és ajándékba adunk Önnek egy 10.000 Ft értékű wellness hotel utalványt. 

Orvosok.hu Facebook
Orvosok.hu Youtube
 

Kezdőlap - Hírek - 10+1 gyümölcs a jobb egészségért
2013. november 19. 08:16

gyümölcslé, egészség, immunerősítő

10+1 gyümölcs a jobb egészségért
Az egészséges étrendbe a gyümölcsök visznek igazán színeket. Amellett, hogy kényeztetik az ízlelőbimbókat és gyönyörködtetik a szemet, tele vannak olyan tápanyagokkal, melyek nélkül a szervezet nem tudna megfelelően működni, sőt, teljesen életképtelen lenne. A gyümölcsökben lévő bioaktív összetevők az egészségvédelemben, a betegségek megelőzésében játszanak főszerepet. Az emberek sok évszázaddal ezelőtt is tudták, hogy a betegségek ellen hasznos a nyers gyümölcsök és zöldségek fogyasztása, a vizsgálatoknak köszönhetően azonban ma már azt is tudjuk, hogy a fitotápanyagokban bővelkedő gyümölcsökben gazdag étrenddel nagyban csökkenthetjük a krónikus betegségek kialakulásának esélyét.
10+1 gyümölcs a jobb egészségért

Napjainkban a szív- és érrendszeri betegségek, valamint a rák az első és a második helyet foglalják el a vezető halálokok listáján a fejlett országokban. A vizsgálatok szerint minden halállal végződő rákos betegségből egyet meg lehetne előzni az egészséges, gyümölcsökben gazdag étkezéssel. Nem mindegy azonban az sem, hogy milyen gyümölcsöket választunk, hiszen akárcsak a gyógynövényeknek, valamennyinek megvan a maga egyedi összetétele, amellyel különböző betegségek ellen nyújthat fokozott védelmet.

1. Goji bogyó: Ellaginsav tartalma, mely megakadályozza a DNS mutációját, a benne található germánium és szelén mind a rák kialakulása ellen dolgoznak a szervezetben. A kutatások megállapították, hogy a goji bogyó a már meglévő daganatok ellen is alkalmazható, mivel összetevői megakadályozzák a sejtburjánzást, a daganat növekedését. 

2. Gránátalma: Hatásaival kapcsolatban a vizsgálatok elsősorban a prosztatarák ellen elért eredményeket emelték ki. A gyümölcs szinte valamennyi formája – olaja, gyümölcsleve, kivonata – képes volt lelassítani vagy megállítani a rákos sejtek terjedését a kísérletek során.

3. Acai bogyó: Szintén a vizsgálatok eredményeiből tudjuk, hogy az acai bogyóban lévő antioxidánsok jóval hatékonyabbak a rákot okozó szabadgyökök megkötésében, mint azok, melyek más sötét héjú, bogyós gyümölcsökben találhatók. Ezeknek főként a megelőzésben van szerepük, számos olyan ártalom ellen képesek védeni a szervezetet, ami daganatok kialakulásához vezethet.

4. Fekete berkenye: A legerősebb természetes gyulladáscsökkentők között tartják számon. Ennek szerepét azonnal megértjük, ha tudjuk, hogy a rák, a szívbetegségek, a cukorbetegség és az anyagcsere problémák hátterében a legtöbbször a gyulladások állnak. Kitűnő értágító és szíverősítő, sejtszinten védi egészségünket.

5. Mangosztán: Flavonoidjai sokszorosan hatékonyabb antioxidánsok, mint a C- vagy az E-vitamin. Az egyik legjobb sejtvédő, melynek nemcsak a rák és az érrendszeri betegségek ellen van kiemelt szerepe, de az öregedési folyamatok lassításával olyan betegségeket esélyét is nagyban csökkenti, mint az Alzheimer- vagy a Parkinson-kór.

6. Bodza: Amikor a gyógynövényekről esik szó, méltatlanul feledkezünk meg a nálunk is őshonos bodzáról. Pedig betegségmegelőző szerepe vitathatatlan. Titka erőteljes méregtelenítő hatásában rejlik, aminek kiemelt jelentősége van, hiszen a felhalmozódott káros anyagok – környezetszennyezés, szintetikus élelmiszerek, gyógyszerek maradványai – a kutatások szerint nagyban növelik a rák és más súlyos betegségek kockázatát.

7. Homoktövis: A homoktövis bogyó megemeli szervezetünk saját védekezésének hatékonyságát, gyulladáscsökkentő és hámosító hatásai segítik a sebgyógyulást, a bőrproblémák gyógyulását. A homoktövis ajánlott influenza-járványok előtt és alatt, gyomor- és nyombélfekély esetén, a máj védelmére, a szív- és érrendszer megerősítésére, tüdőbetegségek alatt és fogyókúrázóknak zsírbontás céljából.

8. Noni: A noniban található anyagok közvetlen hatással vannak a tobozmirigyre, amely a boldogság hormonokat állítja elő a szervezetben, így főként hangulati ingadozások alatt és depresszióra hajlamosoknak ajánlott a fogyasztása. A nonit főként juice formájában fogyasztjuk. A noniban található több mint 100 aktív összetevő egymás hatását felerősítve hat. A noni juice gyulladáscsökkentő, méregtelenítő, stresszoldó hatású valamint jótékony hatással van a bélműködésre is.

9. Tőzegáfonya: Húgyúti fertőzések megelőzésére már régóta alkalmazza a természetgyógyászat jó eredményekkel, mivel savasítja a vizeletet, így a húgyúti fertőzéseket okozó baktériumok elpusztulnak. Igazoltan, a tőzegáfonya az E.coli baktérium megtapadását is akadályozza a húgyhólyagban, de segíti az egészséges vizeletürítés fenntartását is. A tőzeg vagy vörösáfonya, az emésztőrendszer, a vese, a szájüreg és kiemelten az érrendszer egészségére jó hatással van.

10. Aloe vera: Az aloe vera baktérium ellenes, sejtregeneráló, gombaölő és gyulladáscsökkentő hatásokkal rendelkezik elsősorban. Magas enzimtartalma miatt, értékes enzimforrásnak számít, ami által javítja a tápanyagok felszívódását a szervezetben. Az aloéban lévő hatóanyagok a gyógyszerek mellékhatásait csökkentik, az immunrendszert erősítik és a felgyülemlett méreganyagok kiürítését is felgyorsítják a testünkben.

+1. Fekete áfonya: Az áfonya a test minden pontján serkentőleg hat a kapilláris erek vérellátására, ezen belül is elsősorban a szemfenék érhálózatát erősítve, az ideghártya regenerálódását támogatja. A népi gyógyászat magas vércukorszint esetén ajánlja. A fekete áfonya fogyasztása ajánlott az érrendszer különböző problémái esetén. Antioxidáns hatásai miatt, lassítja az öregedést, gyulladáscsökkentő és az agyműködésre is serkentőleg hat.

Forrás: naturahirek.hu
Kapcsolódó betegségek
Megosztás

Tetszett? Hasznosnak találtad? Gyere nyomj egy "Like-ot",kommentáld és oszd meg ismerőseiddel, küldd tovább!



További hírek


INFORMÁCIÓK
KERESŐK
KÖZÖSSÉG
PARTNEREINK