Napjainkban a szív- és érrendszeri betegségek, valamint a rák az első és a második helyet foglalják el a vezető halálokok listáján a fejlett országokban. A vizsgálatok szerint minden halállal végződő rákos betegségből egyet meg lehetne előzni az egészséges, gyümölcsökben gazdag étkezéssel. Nem mindegy azonban az sem, hogy milyen gyümölcsöket választunk, hiszen akárcsak a gyógynövényeknek, valamennyinek megvan a maga egyedi összetétele, amellyel különböző betegségek ellen nyújthat fokozott védelmet.
1. Goji bogyó: Ellaginsav tartalma, mely megakadályozza a DNS mutációját, a benne található germánium és szelén mind a rák kialakulása ellen dolgoznak a szervezetben. A kutatások megállapították, hogy a goji bogyó a már meglévő daganatok ellen is alkalmazható, mivel összetevői megakadályozzák a sejtburjánzást, a daganat növekedését.
2. Gránátalma: Hatásaival kapcsolatban a vizsgálatok elsősorban a prosztatarák ellen elért eredményeket emelték ki. A gyümölcs szinte valamennyi formája – olaja, gyümölcsleve, kivonata – képes volt lelassítani vagy megállítani a rákos sejtek terjedését a kísérletek során.
3. Acai bogyó: Szintén a vizsgálatok eredményeiből tudjuk, hogy az acai bogyóban lévő antioxidánsok jóval hatékonyabbak a rákot okozó szabadgyökök megkötésében, mint azok, melyek más sötét héjú, bogyós gyümölcsökben találhatók. Ezeknek főként a megelőzésben van szerepük, számos olyan ártalom ellen képesek védeni a szervezetet, ami daganatok kialakulásához vezethet.
4. Fekete berkenye: A legerősebb természetes gyulladáscsökkentők között tartják számon. Ennek szerepét azonnal megértjük, ha tudjuk, hogy a rák, a szívbetegségek, a cukorbetegség és az anyagcsere problémák hátterében a legtöbbször a gyulladások állnak. Kitűnő értágító és szíverősítő, sejtszinten védi egészségünket.
5. Mangosztán: Flavonoidjai sokszorosan hatékonyabb antioxidánsok, mint a C- vagy az E-vitamin. Az egyik legjobb sejtvédő, melynek nemcsak a rák és az érrendszeri betegségek ellen van kiemelt szerepe, de az öregedési folyamatok lassításával olyan betegségeket esélyét is nagyban csökkenti, mint az Alzheimer- vagy a Parkinson-kór.
6. Bodza: Amikor a gyógynövényekről esik szó, méltatlanul feledkezünk meg a nálunk is őshonos bodzáról. Pedig betegségmegelőző szerepe vitathatatlan. Titka erőteljes méregtelenítő hatásában rejlik, aminek kiemelt jelentősége van, hiszen a felhalmozódott káros anyagok – környezetszennyezés, szintetikus élelmiszerek, gyógyszerek maradványai – a kutatások szerint nagyban növelik a rák és más súlyos betegségek kockázatát.
7. Homoktövis: A homoktövis bogyó megemeli szervezetünk saját védekezésének hatékonyságát, gyulladáscsökkentő és hámosító hatásai segítik a sebgyógyulást, a bőrproblémák gyógyulását. A homoktövis ajánlott influenza-járványok előtt és alatt, gyomor- és nyombélfekély esetén, a máj védelmére, a szív- és érrendszer megerősítésére, tüdőbetegségek alatt és fogyókúrázóknak zsírbontás céljából.
8. Noni: A noniban található anyagok közvetlen hatással vannak a tobozmirigyre, amely a boldogság hormonokat állítja elő a szervezetben, így főként hangulati ingadozások alatt és depresszióra hajlamosoknak ajánlott a fogyasztása. A nonit főként juice formájában fogyasztjuk. A noniban található több mint 100 aktív összetevő egymás hatását felerősítve hat. A noni juice gyulladáscsökkentő, méregtelenítő, stresszoldó hatású valamint jótékony hatással van a bélműködésre is.
9. Tőzegáfonya: Húgyúti fertőzések megelőzésére már régóta alkalmazza a természetgyógyászat jó eredményekkel, mivel savasítja a vizeletet, így a húgyúti fertőzéseket okozó baktériumok elpusztulnak. Igazoltan, a tőzegáfonya az E.coli baktérium megtapadását is akadályozza a húgyhólyagban, de segíti az egészséges vizeletürítés fenntartását is. A tőzeg vagy vörösáfonya, az emésztőrendszer, a vese, a szájüreg és kiemelten az érrendszer egészségére jó hatással van.
10. Aloe vera: Az aloe vera baktérium ellenes, sejtregeneráló, gombaölő és gyulladáscsökkentő hatásokkal rendelkezik elsősorban. Magas enzimtartalma miatt, értékes enzimforrásnak számít, ami által javítja a tápanyagok felszívódását a szervezetben. Az aloéban lévő hatóanyagok a gyógyszerek mellékhatásait csökkentik, az immunrendszert erősítik és a felgyülemlett méreganyagok kiürítését is felgyorsítják a testünkben.
+1. Fekete áfonya: Az áfonya a test minden pontján serkentőleg hat a kapilláris erek vérellátására, ezen belül is elsősorban a szemfenék érhálózatát erősítve, az ideghártya regenerálódását támogatja. A népi gyógyászat magas vércukorszint esetén ajánlja. A fekete áfonya fogyasztása ajánlott az érrendszer különböző problémái esetén. Antioxidáns hatásai miatt, lassítja az öregedést, gyulladáscsökkentő és az agyműködésre is serkentőleg hat.