Tisztelt Doktornő!
Az alábbi betegségekre jár adókedvezmény?
E2820 PCOS
E1180 Nem insulin-dependens cukorbetegség
Köszönettel:
Czirják Judit
Tisztelt Doktornő/Doktor Úr!
35 éves vagyok és olyan problémám van, hogy sajnos március óta nincs menszeszem. Júniusban Norcolut hatására megjött, de kevés volt és csak 2 napig tartott. Az orvosom hormonvizsgálatokra is elküldött ahol az alábbi értékeket kaptam: TSH értékem: 0,6, FT3:4,1, FT4: 15,8, aTPO<10, Glüküz 0p:4,2, Glükóz 120p:3,5, Inzulin 0p: 4,43, inzulin 120p:20,07. FSH:6,40, LH:0,66, Ösztardiol: 45,99, összprolaktin: 170,90, tesztoszteron: 0,57.
Azóta sem jött még meg és nagyon aggaszt a dolog. Márciusban elkezdtem diétázni ételérzékenységek, ekcéma és felborult bélflóra miatt és fogytam majd 10 kilót, de már 1,5 kg-ot visszaszedtem. Teljesen tanácstalan vagyok, a nőgyógyászom azt tanácsolta keressek fel más szakembert. Endokrinológia szempontból milyennek találja az értékeimet, kórosak?
Válaszát előre is köszönöm.
Üdv: Érsek-Szugyiczki Anikó
Üdvözlöm!
Adókedvezmény igénybevételével kapcsolatban a háziorvosom endokrinológus szakemberhez irányított. A meddőségi kivizsgálásom során végzett kromoszóma vizsgálat alapján Turner szindróma érintett vagyok. A lelet alapján 3%-ban XO és 2%-ban XXX kromoszómákat találtak nálam. Annak már utánajártam, hogy az adókedvezményre jogosító betegségek listáján ez is szerepel és a jogosultság nem függ az érintettség mértékétől. A kérdésem az Önhöz, hogy endokrinológus szakember a lelet alapján ki tudja állítani az igazolást az adókedvezmény igénybevételéhez?
Válaszát előre is köszönöm!
Tiszelt Doktor nő/úr!
23 éves vagyok és már egy ideje elkezdett az arcom szőrösödni, nagyon kellemetlen, a menzeszem rendben van ettől függetlenül lehetséges a pcos betegség fennállása?
Válaszát előre is köszönöm!
Tisztelt Doktor Úr/Nő!
42 éves nő vagyok, 20 éve szültem, azóta vannak panaszaim, előtte semmi hasonló gondom nem volt, a súlyommal sem, bármit ehettem.. Hajhullás, szőr növekedés, hízás, allergiás tünetek (ezen belül fém allergia is), valamint egész éven át tartó allergia, orrhanggal, orrdugulással, az orrcseppre is rászoktam a terhesség alatt, mert nem kaptam levegőt. Sorozatban egyik náthából a másikba estem éveken át, már rettegtem, hogy mikor kapok el megint valamit. 20 éve a tünetek kezdetekor elmentem az endokrinológiára, annyit mondtak szedjek vitaminokat. Most, hogy ennyi év alatt már a régi hajmennyiségemnek az 1/3-a van meg csak vissza mentem ismét az endokrinológiára ugyan ezekkel a panaszokkal. Labort csináltak, a labor eredményem szerint minden rendben az orvos szerint , D vitaminból írtak föl nagyobb adagot csak, hogy azt szedjek többet, az 1000- es helyett 2000- et (TSH,FT4,Tgl,AT, TPOAT,Testos,Prol,Prog,ACTH,Kortizol,DHEA-S,Hpg,D-vit,Folsav, B12 vit, szinteket néztek). Elküldtek hasi ultrahangra. A hasi ultrahang szerint mindenem tökéletes, makk egészséges vagyok. Az ultrahang közben megkérdezte a doktornő, hogy mikor néztek nekem pajzsmirigy ultrahangot? Mondtam, hogy még soha, most sem azt kértek. Ránézett a pajzsmirigyemre és azt mondta nagyon nincs rendben, viszont nem írhatja a papíromra rá, arra nem vonatkozott a beutalón a kérés. Most kértem ultrahangra beutalót, ahol is a következőt írta rá az orvos: " A pm. jobb lebenye 44*26*24mm, a bal lebeny szabályos méretű. Mk lebeny echoszegény, inhomogén, kifejezetten durván rajzolt. Határozott göb egyik oldalon sincs. jelentősebb lgl. egyik oldalon sem látható. A nyálmirigyek rendben. Vélemény: Thyreoiditis jelei. Mérsékelt nagyobb jobb lebeny. "
Kértem ismét beutalót a házi orvosomtól az endokrinológiára az UH eredményemmel a kezemben , aki igazából nem értette miért akarok ismét menni. Szerinte ez így nem gond és rendben van Az ultrahangon a doktor úr meg azt mondta menjek vissza az endokrinológiára. Szeretném megkérdezni azt, hogy a gyanúm szerint lehet ez autoimmun betegség is, jó lehet e a sejtésem? Illetve érdemes e endokrinológushoz fordulnom ezzel, tud e segíteni? Lehet e összefüggésben a hajhullásom, az allergiás tüneteim, a magas vérnyomásom valamilyen betegséggel a pajzsmirigyem kapcsán ( Hashimoto?). COPD-s vagyok, belégzőt használok, ezen kívül magas vérnyomásom van, amelyre szedek gyógyszert. Ez befolyásolhatja esetleg a betegségemet?
Tisztelt Doktor Úr/Nő!
Hosszú hónapok óta hajhullással küszködöm. Februárban a vérvételi eredmény 5,87-es TSH értéket mutatott, így endokrinológushoz mentem, aki megvizsgált, és szerencsére nem adott gyógyszert, csak Bioszelénium étrendkiegészítő kapszulát. Három hónapig kell szednem, és bár még csak az elsőnél járok, mégsem érzékelek semmilyen változást, viszont már alig van hajam. Félek, hogy a ,,semmire várok", és hogy valami más probléma állhat a háttérben. Mit tudnék tenni ebben az esetben?
Előre is hálásan köszönöm válaszát.
Tisztelt Doktor Úr/Doktornő!
33 éves nő vagyok,2 éve nem esek teherbe, férjemnél minden rendben. 2 inszemináción és már egy sikertelen lombikon vagyunk túl 2 hete.
2 éve inzulinrezisztenciát diagnosztizáltak az alábbi eredménnyel:
0’ glükóz: 5,8
60’ glükóz:11,7
120’ glükóz: 8,6
0’ inzulin: 11,7
60’ inzulin: 81,7
120’ inzulin:135,6
HOMA:3,02
Azóta Meforalt szedek (reggel és délben 500,este 850),Inofolic-ot napi 2-szer. A ciklusom beállt 27-29 naposra,előtte nem jelentkezett spontán menstruáció sem,mióta elhagytam 3 éve a fogamzásgátlót.
Ezekkel az 1 hónappal ezelőtti eredményem a következő:
0’ glükóz: 5,0
60’ glükóz:7,1
120’ glükóz: 6,4
0’ inzulin: 7,0
60’ inzulin: 32,3
120’ inzulin: 58,0
HOMA: 1,56
A lombik-program mégsem hozott eredményt. A sportot csak kis mértékben tudom munka mellett az életembe iktatni.
Érdeklődni szeretnék,hogy Ön szerint ez utóbbi eredmény még mindig IR-t igazol?Ha igen,mennyire súlyos? Lehet ez még mindig az oka a meddőségemnek? Ezekkel az eredményekkel érdemes újabb lombikba kezdeni vagy ezeket még „rendezni” kellene előtte?
Tisztelettel:
Kata
Üdvözlöm!
Sajnos meddőségi problémáim vannak. Sok éve próbálkozunk, de sikertelenül. Egy meddőségi központba járunk több, mint 2 hónapja. Novemberben volt egy inszeminációnk, de nem hozott eredményt.
Így a doktor úr javaslatára újra kezdjük a stimulációt és ha lesz érett, domináns tüszőm, akkor elvégzik a beavatkozást a tüszőrepesztő injekció után.
A Sinlab magánvérvételi helyen kellett megcsináltatni a vérvételeket, nekem és a férjemnek is. A menses 3.napján voltunk.
Az enyémen van egy érték, ami aggaszt engem. Mégpedig a TSH értékem, ami 2,7.
Ez az érték megfelelő a teherbeeséshez??
További értékeim:
Anti müller hormon: 5,46
FSH:6,2
LH:4,4
Prolaktin: 254
Ösztradiol: 91,6
Progreszteron: 2,09
Tesztoszteron: 0,87
Éhgyomri glukóz: 5,3
60 perces glukóz: 4,3
120 perces glukóz: 4,0 EZ MEG VAN CSILLAGOZVA! Ez nagy baj?
Inzulin: 7,1
Inzulin 60 perces: 36,3
Inzulin 120 perces: 19,6
Inzulin rezisztencia: 1,67
D-vitamin : 68,5
Nagyon hálás lennék, ha segítene kielemezni.
(egyébként 31 éves vagyok és már van egy 12 éves gyermekem az előző kapcsolatomból. A férjem is volt kivizsgáláson, minden rendben van vele)
Szép estét kívánok!
Anita
Üdvözlöm! 42,5 éves vagyok. Terheléses vizsgálat során a Vércukor es inzulin értékeim; Glükóz 0' 5.5 mmol/l 60' 7.0 mmol/l 120' 7.4 mmol/l Inzulin 0' 9.2 mIU/ l 60' 36.0 mIU/l 120' 36.0 mIu/L Homa index 2.2 Szeretném véleményét kérni az eredményekről. Fenáll-e IR? Nem kellett volna 120' nèl csökkeni a vercukor es az inzulin értékeknek?Válaszát előre is köszönöm
Szép jó napot!
A problémám annyi lenne, hogy kb 10 éve volt egy tüdőembóliám, most meg pajzsmirigy problémával küszködök!
Azt mondták a dokik, hogy nem tudnak csinálni vele semmit, mert hormonkezelést kéne kapjak, de azt az embólia miatt nem kaphatok! Mit tegyek? Mi lesz így ennek a vége? Semmi megoldás nincs rá?
Válaszukat előre is köszönöm!!!
Tisztelt Cím!
Az lenne a kérdésem, hogy létezik-e olyan egy nőnél, hogy születésétől fogva több férfi hormonja van, ami a szőrösödésért felelős?
Az egész testemet szőke, kb. 1 cm-es szőr borítja. Nincs olyan terület, ahol csupasz lennék. Az arcomon is szőr van. Az alkaromon és a lábamon pedig sötétbarna színű kb. 2 cm-es szőr van, a köldököm alatt és a mellbimbómon szintén. A combhajlatomnál pedig fekete, mint a férfiaknak. Soha nem láttam másik ilyen nőt. Gyantázás vagy epilálás után 1-2 (!!!) nappal már bújik ki az utánpótlás. Nagyon gyorsan nő. Ez teljesen megkeseríti az életemet. A hőségben is hosszú nadrágban járok, strandra soha nem megyek.
37 éves vagyok. Amióta visszaemlékszem, 11-12 éves korom óta ez a helyzet.
A menstruációm rendben van. Fogamzásgátlót nem szedek. 175 cm magas vagyok és 64 kg. A súlyommal nincs problémám.
Pajzsmirigy, vércukorszint rendben.
2016-ban voltam hormonvizsgálaton. Progeszteron 30,49 nmol/l. Az elvégzett endokrin vizsgálatok alapján az LH, FSH arány felveti a PCO lehetőségét, de a progeszteron szint normális ovulatoit mutat. LH 39,4 mlU/ml, FSH 13,8 nmol/ml.
Még talán el is tudnám fogadni, ha szőrtelenítés után legalább 2-3 hétig nem lenne vele problémám, mint más nőnek, de így, hogy 1-2 napig bírja, nagyon elviselhetetlen.
Lehet ennek a túlzott szőrösödésnek valami kiváltó oka vagy annak, hogy ilyen gyorsan nő a szőrzet?
Megtisztelő válaszát előre is köszönöm!
Tisztelt Doktor Nő/Úr!
40 éves férfi vagyok. Versenyszerűen sportoltam 30 éves koromig. Most is mozgok, csak kényelmesen, de azt is inkább erőltetem, ritkán esik jól. A frontokra, időjárás változásokra nagyon érzékeny vagyok. 2 évig voltak hirtelen jövő szívbedobogásaim. Eleinte nappal, majd éjjelente alvás közben. Ilyenkor hasi feszülés, légszomj, didergés, hideg kezek, erős félelem jelentkezik+felgyorsuló anyagcsere. Egy ismerős pszichológus szorongást mondott erre, hogy így jött ki, tavasz óta úgy néz ki elmúlt.
Kardiológián kivizsgáltattam magam, minden rendben volt.
12 éven át kikészített a rendszertelen 3 műszakozás, alvászavaraim lettek. Munkahelyet is váltottam 3éve. Most 2 másik helyen dolgozom, kicsit sok is időben, de kíméletesebb. Szeptemberben halt meg anyukám rákban, azt megelőzően évek óta folyamatosan romló állapota miatt idegeskedtem+ hordoztam kórházakba, kezelésekre. Pár hónapja nyugodtabb vagyok, jobban is alszom. Van egy másfél éves lányom, mióta megfogant, kb azóta a libidóm csökkentté vált (csak maga a vágy), fáradékony vagyok és idegesebb típusú is. Megvizsgáltattam magam urológián, minden rendben volt (tesztoszteron is), kivéve a prolaktin szintem magas; 23-as (2,5-17-ig lenne a jó). Ezután magán agyi sella MR-re mentem, a leletben ez áll: ” A sella nem nagyobb. A hypophysis normál méretű, felszíne concav. Kontrasztanyag adást követően állományában bal oldalon kb 3mm-es jelszegény terület látható. A hypophysisnyél középállású. A suprasellaris ciszterna szabad. Parasellaris kóros eltérés nem látható. Vélemény: Hypophysis microadenoma lehetősége felmerül amennyiben ezt hormon státusz is alátámasztja.”
Kérdésem az lenne, hogy ez okozhat e migrént, émelygést+hányást, vagy csak a frontérzékenység miatt fodul elő néha anyukám halála óta? Ezeket megelőzően ilyen migréneim kb 14éve voltak párszor. A prolaktinomat lehetséges, hogy csak a sok stressz hatás vitte fel és visszaáll?
Válaszát előre is köszönöm.
Tisztelettel: M.Miklós
Kedves Doktornő / Doktor úr!
Sajnos csak szeptemberben jutok el újra az endokrinológusomhoz, így fontos lenne tudnom a következőt.
2016 nyarán volt nekem egy akut pajzsmirigy gyulladásom, ami kb. 3 hét alatt futott le nálam.
Először a THS szintem lement majdnem 0-ra, és túlműködött a pajzsmirigy. Miután kiderült, hogy nem autoimmun, és elmúlt a fájdalom, a TSH szintem borzasztóan megemelkedett, volt 14 is 2016 késő nyarán.
Majd 2016 őszétől egészen 2018 májusáig 4,5-5,5 körül mozgott a szintje.
Ekkor fordultam (amúgy tünetek nélkül) endokrinológushoz, nehogy legyen bármi is. Az orvos felírt nekem egy gyógyszert, a neve Letrox 100, melyből reggelente szedek be egyet.
Pont a minap volt vérvételem, és a TSH szintem az utoljára mért 5,520-ról leugrott 0,400-ra. Az FT3, FT4 normális tartományban van, már 2017 óta.
A kérdésem az lenne, hogy mit javasolnak, szedjem tovább a Letroxot addig, amíg nem kerülök újra orvoshoz (ez jelen esetben szeptember), vagy most álljak le vele, és szeptemberben csináltassak egy vérvételt, és azzal menjek az endokrinológushoz?
Válaszukat előre is nagyon szépen köszönöm!
SzG.
Tiszteletem!
Mikroszkópos vizsgálattal véres nyákos háttér mellett endomentrium részletek látszanak. Pseudodecidualis átalakulás jeleit mutató stromába ágyazottan jellegzetes fogazott mirigyek átmetszetei látszanak, melyeket jellegzetes secretios hám bélel. A látóterek más részében polypoid képlet fragmentuma azonosítható, melyben denz, ill. helyenként kissé fellazult stromába ágyazottan nagy számú kerek, ill. megnyúlt mirigyátmetszet azonosítható. A mirigyek mérete és alakja eltérő, helyenként cysticusan feltágultak. A mirigyeket bélelő hám proliferativ típusú, helyenként enyhén stratificalt hengerhámsejtekből épül fel, melyben elnyújtott szivar alakú magok figyelhetőek meg. A vizsgált mintában cytologiai atypia nem figyelhető meg. Malignitás nincs jelen.
Diagnózis: Secretios fázisú méhnyálkahártya kép. Polypus endometrialis endometrii. Hyperplasia simplex typusos jeleivel kísérve.
Méhtest polip műtét utáni szövettani lelet ez. Nem igazán tudom értelmezni. Mit jelent ez? További kezelést igényel a dolog? Válaszát előre is köszönöm!
Tisztelt Doktor Úr!
Meg szeretném kérdezni, hogy tudna e számomra időpontot biztosítani a héten, vagy a jövőhéten? Kaptam a háziorvostól beutalót, és szeretném minél előbb elvégeztetni a vizsgálatot, ami szükséges a vezetői engedély igényléséhez. Megtisztelő válaszát előre is köszönöm. Üdvözlettel: Bredák Balázs
Kedves Doktornő/ Doktor Úr!
Az lenne a kérdésem, hogy petefészek cisztára (átlátszó folyadékkal/vízzel telt) használhatom-e az Emerita Pro-Gest (valódi USP progeszteront, nem a mexikói yam gyökér kivonatot tartalmazó!) krémet, ha a hormonvizsgálat alapján a progeszteronszintem normális értéket mutat? Segíthet-e ez mégis a ciszta elmulasztásában, vagy csak nagyobb kárt okoznék vele? Csak mert olvastam, hogy a természetes progeszteronkészítményeknek nem nagyon vannak ismert mellékhatásai, a terhesség ideje alatt is a progeszteronszint sokszorosára emelkedik. Válaszát köszönöm előre is!
Tisztelt Doktor Úr!
A 2. missed ab. óta szinte mindig barnázgatom/ ill. rózsaszínes vérezgetés/ a ciklus vége felé- van, hogy csak a WC papíron látszódik, van, h kicsit jobban- a rendes menzesz megjötte előtt, kb. 2-5-6 napig és időnként fáj a hasam is.
A műtét előtt soha nem volt ilyen problémám!!!!!!!
Az endokrinológiai vizsgálat eredménye elvileg elég jó az adott vizsgált hónapban- bár az eredményt nem adták ide-, annyit mondtak, hogy a terheléses (agyalapi mirigyre ható gyógyszer beadása utáni eredmény) vérvétel során picit megemelkedett a prolaktin szintem.
Mivel elmondásuk szerint elég jók az eredményeink a párommal,azt mondták, h valószínűleg csak véletlen volt a két sikertelen terhesség.
HSG vizsgálat eredménye is rendben.
Nagyon el vagyok keseredve, mert ha olyan jók az eredményeim, akkor miért van a barnázás és miért nem jön össze a baba?
Szedjek esetleg barátcserjét rá, vagy mit tehetnék?
Vagy tényleg nem kell vele foglalkoznom?
Előre is köszönöm!
Tisztelt Doktor Úr/Hölgy!
A 3 pontos vércukor és inzulin leletem értékelésében kérném a segítségét. Hysterectomia-n estem át 1 éve, petefészek cisztákkal küzdök (nem PCOS), a nagyműtétet követően fél éven belül hashártya és bél összenövéseket oldottak. Túlsúlyos vagyok (165 cm 100 kg). Szeretném a cisztásodás lassítása érdekében rendezni a vércukor és inzulin értékeimet. Érdekelne, hogy szükségesnek találja-e ezek alapján a gyógyszerszedést (Meforal, Merckformin), javítana-e a petefészkek állapotán. Merckformin XR 500 mg-ossal nagyon alacsony volt a vércukorszintem, beszélni, gondolkodni is nehezemre esett. Elegendő lehet még a 160 g-os diéta és a rendszeres testmozgás?
A tüneteim: Gyakori vércukorszint leesés, különösen ha 3 óránként nem eszek. Evés utáni ólmos fáradtság. Visszatérő gombás fertőzések a bőrön, nőgyógyászati területen. Hajnali rendszeres ébredés hipózás érzéssel, erős szívdobogással kísérve. Reggeli erős izzadás, remegés. Végtagok, száj zsibbadása.
Az aktuális helyzettel szembesülés miatt készíttettem a vérvizsgálatot, melynek eredményei referencia értékekkel a következők:
G(0) 5,3 mmol/l Referencia értékek: 3,8 - 6
G(60) 5,8 mmol/l Referencia érték nincs megadva
G(120) 4,8 mmol/l Referencia érték: 4,1-7,8
I (0) 16,5 mIU/L Referencia érték: 3,5-25,0
I (60) 117 mIU/L Referencia érték nincs megadva
I (120) 38,8 mIU/L Referencia érték nincs megadva
Inzulin rezisztencia (HOMA index) 3,89 (Normális 2 alatt)
Köszönöm a segítségét!
Tisztelt Tanácsadó!
20 éve voltam magasvérnyomásos amikor is a megszokott gyógyszerek mellett éjszaka kiugróan magas,200 fölötti vérnyomásos,remegéssel, izzadással járó rohamaim lettek.Hosszas gyógyszer próbálgatás,kivizsgálás után mellékvese túlműködés miatt ,a bal mellékvesém eltávolították.1-1,5 hónapig még váltakozott a vérnyomásom,de azután szépen beállt,olyannyira,hogy már csak reggel fokhagyma kapszulát,este pedig fél Norvascot kellett szednem.Ez ment 3 hónapig.Most 3-4 hete nagyon erős hőhullámok, éjszakai nagyon erős izzadás és ismételten kiugráló vérnyomás gyötör.160-200közötti. Elkezdtem szedni a régi gyógyszereimet ,hátha be tudom állítani/ reggel Varsantan 40,este Varsantan40,Norvasc eleinte2,5,de most már 5mg.Mellé Rudatel éjszakára,mert ugye a stresszt nem tudom kezelni,azt mondták.Önök szerint betudható esetleg a változó koromnak/ 56/ vagy megint a mellékvese dolgozhat túl,vagy esetleg mindkettő?
Tisztelt Doktor Úr!
Érdeklődni szeretnék a következő mikroszkópos leírás jelentéséről.I.Megtartott ovarium szövetet tartalmazó kimetszés,melyen helyenként ellapult egyrétegű serosus hámbélés látható,máshol hám nem észlelhető.II.Corpus albicanst és inclusios cystákat tartalmazó ovarium részlet.Örömömre szolgál,hogy nincs endometriosis diagnózis és rák.Nem tudom viszont,mivel állok szemben
,milyen kockázati tényezőket hordoz ez az állapot,mit tehetek megelőzésképpen.Köszönöm a válaszát!
Tisztelt doktor úr/nő!
Az lenne a kérdésem hogy gyermekkorom ota flusztrál a genetikailag hozott :) kisméretű mellem.
Jelenleg két gyermek szülés és táplálás után még kevésbé esztétikus a látványuk. Mellnagyobbításon gondolkodtam régebben, de megvalosithatóvá mostanra vált. 42 éves vagyok és amiért kérdéssel fordultam önhöz az a tény hogy szülés után Hasimoto kort diagnosztizáltak nálam. Tudni szeretném hogy ebben az esetben vállalhatom-e mellnagyobbítás műtétet? Tudható-e hogy nem ront a jelenleg nyugalomban lévő egészségi állapotomon? Van-e tapasztalat Hasimotos hölgyek plasztikai beavatkozás utáni állapotáról. Arra gondolok hogy az egyébként sem ideálisan müködő immun rendszer mennyire reagál agresszíven egy idegen anyag megjelenése esetén.
Megköszönve válaszát.
Tisztelettel
Karolina
Kedves doktor úr/nő!
61 éves nő vagyok. Generalizált szorongással kezelnének de a megfelelőgyógyszer eddig még nem sikerült megtalálni, mert nagyon érzékeny vagyok rájuk a mellékhatások miatt. Az eddig szedett antidepresszánsok nagy része SSRI csoportba tartozik. Próbálkoztunk az SSRE gyógyszerrel is némi eredményt az SNRI gyógyszereknél (Mirtazapin, Velaxyn) de egy idő után ezeket is abba kellett hagyni a mellékhatások miatt (szőrösödés stb.). Mostani vérvizsgálatnál derült ki, hogy a hormon háztartásom felborult. Tesztoszteron: 4,23nmol/L; Cortisol: 223,60nmol/L; Progeszteron: 0,3 nmol/L (follikulásirs fázis:0,3-0,95; luteális fázis: 4,6-50,6; posztmeno pauza: 0,3-0,6)
Estradiol: 11,0pg6ml (follikulris fázis:21-251; ovulációs fázis: 38-649; luteális fázis: 21-312; posztmenopauza: <10-28)
A hajam szinte naponta zsírosodik és hullik. A kérdésem az, hogy milyen természetes gyógymódokat tudna ajánlani ahhoz, hogy helyreálljon a hormon háztartásom illetve a a generalizált szorongásomra?
Előre is köszönöm válaszát!
Tisztelt Dr. Úr/Hölgy
39 éves Nő vagyok,az elsődleges problémám az emésztésemmel kapcsolatos,gyakran van közvetlen étkezések utáni " hasmenésem",függettlen attól ,mennyit,mit és milyen gyorsan- vagy lassan eszem,gyakori vizelési ingerem van és gyakran fáj a vesém,az ez irányú uh vizsgálat nem mutat semmit,vese,hólyagok rendben,vizeletben csak az aszkorbinsav ++
Nem rég volt két éjjeli gyomorgörcsöm,nagyjából másfélnap szünettel (2-3 óra erős görcs,vizes hasmenés) ,közben Mindkét vádlim begörcsölt,az izom gyakorlatilag " felugrott" és úgy is maradt,a munkanap végére előrefelé is bedagadtak az izmok(?),szinte egésznap vezetek,a pedál nyomogatás nem okozott gondot,csak a járás volt fájdalmas és nehéz.másnap nem tudtam felkellni,tekintve a hajnali gyomorgörcsöket és lábgörcsöket,ágyban maradtam,visszaaludtam arra kelltem,hogy az arcüregem is begyulladt...du. mire orvoshoz mentem a lábam már csak feszült,de nem volt szerencsére megdagadva,a hasam is rendben volt,csak a szokásos étkezés utáni hasmenés volt.Az orvosom nem mondott semmit,csak megkérdezte milyen vizsgálatot szeretnék :), nem ajánlott fel gyógyszert sem,( tudom,hogy lehetett csak egy vírus,de ennek legalább a felvetése,felmerülhetett volna az orvosban..)másnapi vérvétel eredménye ( csak az eltéréseket írom le) vérkép fehérvérsejt (+)13,11 10^9/1 lymphocyta(-) 17,66 %,vvt haemoglobin koncentráció (-) 31,2 g/dl,húgysav (-)151umol/ L , trigliceridek(+)1,63mmol/L,szérum vas (+)35,1umol/L,crp (+)10,26 mg/ L.nagyjából sejtem,vizeletben pedig csak az aszkorbinsav ++.
Tudom,hogy az arcüregem bellobbanása lehet a gyulladásra utaló értékekért a felelős,de az orvosom szerint ez egy tökéletes vérkép,nem vitatkoztam vele.elmentem magánorvoshoz komplex ultrahangra.vélemény,a pajzsmirigy Mindkét lebenyében lévő göb FNAB- ja javasolt( kolloid göbök? Malignitás is felmerül)a jobb oldali submandibularis nyálmirigy nem azonosítható (aplasia/atrophia?)
Kórosmérethatárt el nem érő reaktív nyirokcsomók.carotis atherosclerosisra utaló jel nem látható.Arrythmia.Variációs lefutású jobb a.vertebralis.Enyhefokú hepatomegalia.Herina umbilicalis.mélyvénás thrombosis vagy varicositas nem igazolható.
FNAB eredmény( méretét tekintve,csak a jobb oldali göb volt érintett)12x10x9mm benignus ,cystusosan degenerált strúma göb.Endrokinológiára még távoli az időpont ezért magánúton szurattam meg.a HTSH normális volt.ahogy olvastam nagyon izgulni valóm nincsen .a bal lebenyben tavaly még nem volt semmi,most egy picike 8x7x4mm-es echoszegény udvarral körülvett,isoechogen göb van,folyt.köv az endokrinologián..(a jobb oldali évekóta megvan,uh kontrollra járok vele) Másfél évig intenzíven hullott a hajam,fáradékonyság,izomgyengeség,kedvetlenség,szapora szívverés,szívritmuszavar évekóta hétköznapi,megszokott dolgok.
Szívultrahang vizsgálat( szintén magán úton)lelet mitrálisanteriol prolapsus,jelzett MI,egyebekben norm.viszonyok.Ez velemdszületett,mert csecsemőkoromban többször leált a szívem,így sok időt töltöttem szívkorházban,a diagnózisra Anyukám már nem emlékszik
Mindenesetre a pajzsmirigy egyébb vizsgálatáig várok még a felírt béta blokkoló szedésével,tekintve,hogy vezetek egésznap és folyton fáradt vagyok
Ami még van kezdödő csontritkulás,gerincben,bal lábban,karokban,több helyen gerincferdülés,tinédzser kori rendellenes fejlődés aminek következtében egyenesedik a gerincem ,meszesedés.Itt az egyettlen problémám az izom és izületi görcsök ,lábhajlat környékén és a derekamnál börfelszin fájdalom( azthittem az erek fájnak a lábamban,de azok renben,ezert javasoltak egy MR-t) magnéziumot,kálciumot rendszeresen szedek,nagyritkán 1 szem alpha d3 )
A jobboldali nyálmirigyem nincs meg,pedig tavalyóta puffadtabb az arcélem a jobb oldalon
Ami igazán érdekel engem az a vas szérum,ami rendszeresen magasabb,hol kicsit,hol jobban.Edesanyámnak alkoholos májzsugorja van,a nővére 18 ébesen halt meg májrákban,a másik 2testvére is májbeteg ( volt,a bátyja már meghalt,szintén májbetegségbő kifolyólag)Édesapámnak is volt májnagyobbodása,Ő tavaly halt meg(61évesen) gyomorrákban.Szóval ha csak a szérum vas emelkedett,a májam csak kicsit megnagyobbodott,a családi anamnézis nem ad okot ujjab vizsgálatokra?
Hosszúra sikeredett ,elnézést,csak szerettem volna minnél többet láttatni az egészségügyi állapotomról.Átlagos testalkatú vagyok 164/57 ,egészségesen étkezem,rossz szokásom a dohányzás és heti 1x alkoholt is fogyasztok.Orvoshoz évente egyszer járok,rutinvozsgálatokra,betegállományban most voltam elöszőr ,2 napot mindössze.Édesapám halála ösztönzött további vizsgálatokra,mivel csak az én közbenjárásomra és túl későn fordult orvoshoz
Válaszukat előre is köszönöm
Üdvözlettel
Tisztelt Dr. Úr/Hölgy
39 éves Nő vagyok,az elsődleges problémám az emésztésemmel kapcsolatos,gyakran van közvetlen étkezések utáni " hasmenésem",függettlen attól ,mennyit,mit és milyen gyorsan- vagy lassan eszem,gyakori vizelési ingerem van és gyakran fáj a vesém,az ez irányú uh vizsgálat nem mutat semmit,vese,hólyagok rendben,vizeletben csak az aszkorbinsav ++
Nem rég volt két éjjeli gyomorgörcsöm,nagyjából másfélnap szünettel (2-3 óra erős görcs,vizes hasmenés) ,közben Mindkét vádlim begörcsölt,az izom gyakorlatilag " felugrott" és úgy is maradt,a munkanap végére előrefelé is bedagadtak az izmok(?),szinte egésznap vezetek,a pedál nyomogatás nem okozott gondot,csak a járás volt fájdalmas és nehéz.másnap nem tudtam felkellni,tekintve a hajnali gyomorgörcsöket és lábgörcsöket,ágyban maradtam,visszaaludtam arra kelltem,hogy az arcüregem is begyulladt...du. mire orvoshoz mentem a lábam már csak feszült,de nem volt szerencsére megdagadva,a hasam is rendben volt,csak a szokásos étkezés utáni hasmenés volt.Az orvosom nem mondott semmit,csak megkérdezte milyen vizsgálatot szeretnék :), nem ajánlott fel gyógyszert sem,( tudom,hogy lehetett csak egy vírus,de ennek legalább a felvetése,felmerülhetett volna az orvosban..)másnapi vérvétel eredménye ( csak az eltéréseket írom le) vérkép fehérvérsejt (+)13,11 10^9/1 lymphocyta(-) 17,66 %,vvt haemoglobin koncentráció (-) 31,2 g/dl,húgysav (-)151umol/ L , trigliceridek(+)1,63mmol/L,szérum vas (+)35,1umol/L,crp (+)10,26 mg/ L.nagyjából sejtem,vizeletben pedig csak az aszkorbinsav ++.
Tudom,hogy az arcüregem bellobbanása lehet a gyulladásra utaló értékekért a felelős,de az orvosom szerint ez egy tökéletes vérkép,nem vitatkoztam vele.elmentem magánorvoshoz komplex ultrahangra.vélemény,a pajzsmirigy Mindkét lebenyében lévő göb FNAB- ja javasolt( kolloid göbök? Malignitás is felmerül)a jobb oldali submandibularis nyálmirigy nem azonosítható (aplasia/atrophia?)
Kórosmérethatárt el nem érő reaktív nyirokcsomók.carotis atherosclerosisra utaló jel nem látható.Arrythmia.Variációs lefutású jobb a.vertebralis.Enyhefokú hepatomegalia.Herina umbilicalis.mélyvénás thrombosis vagy varicositas nem igazolható.
FNAB eredmény( méretét tekintve,csak a jobb oldali göb volt érintett)12x10x9mm benignus ,cystusosan degenerált strúma göb.Endrokinológiára még távoli az időpont ezért magánúton szurattam meg.a HTSH normális volt.ahogy olvastam nagyon izgulni valóm nincsen .a bal lebenyben tavaly még nem volt semmi,most egy picike 8x7x4mm-es echoszegény udvarral körülvett,isoechogen göb van,folyt.köv az endokrinologián..(a jobb oldali évekóta megvan,uh kontrollra járok vele) Másfél évig intenzíven hullott a hajam,fáradékonyság,izomgyengeség,kedvetlenség,szapora szívverés,szívritmuszavar évekóta hétköznapi,megszokott dolgok.
Szívultrahang vizsgálat( szintén magán úton)lelet mitrálisanteriol prolapsus,jelzett MI,egyebekben norm.viszonyok.Ez velemdszületett,mert csecsemőkoromban többször leált a szívem,így sok időt töltöttem szívkorházban,a diagnózisra Anyukám már nem emlékszik
Mindenesetre a pajzsmirigy egyébb vizsgálatáig várok még a felírt béta blokkoló szedésével,tekintve,hogy vezetek egésznap és folyton fáradt vagyok
Ami még van kezdödő csontritkulás,gerincben,bal lábban,karokban,több helyen gerincferdülés,tinédzser kori rendellenes fejlődés aminek következtében egyenesedik a gerincem ,meszesedés.Itt az egyettlen problémám az izom és izületi görcsök ,lábhajlat környékén és a derekamnál börfelszin fájdalom( azthittem az erek fájnak a lábamban,de azok renben,ezert javasoltak egy MR-t) magnéziumot,kálciumot rendszeresen szedek,nagyritkán 1 szem alpha d3 )
A jobboldali nyálmirigyem nincs meg,pedig tavalyóta puffadtabb az arcélem a jobb oldalon
Ami igazán érdekel engem az a vas szérum,ami rendszeresen magasabb,hol kicsit,hol jobban.Edesanyámnak alkoholos májzsugorja van,a nővére 18 ébesen halt meg májrákban,a másik 2testvére is májbeteg ( volt,a bátyja már meghalt,szintén májbetegségbő kifolyólag)Édesapámnak is volt májnagyobbodása,Ő tavaly halt meg(61évesen) gyomorrákban.Szóval ha csak a szérum vas emelkedett,a májam csak kicsit megnagyobbodott,a családi anamnézis nem ad okot ujjab vizsgálatokra?
Hosszúra sikeredett ,elnézést,csak szerettem volna minnél többet láttatni az egészségügyi állapotomról.Átlagos testalkatú vagyok 164/57 ,egészségesen étkezem,rossz szokásom a dohányzás és heti 1x alkoholt is fogyasztok.Orvoshoz évente egyszer járok,rutinvozsgálatokra,betegállományban most voltam elöszőr ,2 napot mindössze.Édesapám halála ösztönzött további vizsgálatokra,mivel csak az én közbenjárásomra és túl későn fordult orvoshoz
Válaszukat előre is köszönöm
Üdvözlettel
Tisztelt Dr. Úr/Hölgy
39 éves Nő vagyok,az elsődleges problémám az emésztésemmel kapcsolatos,gyakran van közvetlen étkezések utáni " hasmenésem",függettlen attól ,mennyit,mit és milyen gyorsan- vagy lassan eszem,gyakori vizelési ingerem van és gyakran fáj a vesém,az ez irányú uh vizsgálat nem mutat semmit,vese,hólyagok rendben,vizeletben csak az aszkorbinsav ++
Nem rég volt két éjjeli gyomorgörcsöm,nagyjából másfélnap szünettel (2-3 óra erős görcs,vizes hasmenés) ,közben Mindkét vádlim begörcsölt,az izom gyakorlatilag " felugrott" és úgy is maradt,a munkanap végére előrefelé is bedagadtak az izmok(?),szinte egésznap vezetek,a pedál nyomogatás nem okozott gondot,csak a járás volt fájdalmas és nehéz.másnap nem tudtam felkellni,tekintve a hajnali gyomorgörcsöket és lábgörcsöket,ágyban maradtam,visszaaludtam arra kelltem,hogy az arcüregem is begyulladt...du. mire orvoshoz mentem a lábam már csak feszült,de nem volt szerencsére megdagadva,a hasam is rendben volt,csak a szokásos étkezés utáni hasmenés volt.Az orvosom nem mondott semmit,csak megkérdezte milyen vizsgálatot szeretnék :), nem ajánlott fel gyógyszert sem,( tudom,hogy lehetett csak egy vírus,de ennek legalább a felvetése,felmerülhetett volna az orvosban..)másnapi vérvétel eredménye ( csak az eltéréseket írom le) vérkép fehérvérsejt (+)13,11 10^9/1 lymphocyta(-) 17,66 %,vvt haemoglobin koncentráció (-) 31,2 g/dl,húgysav (-)151umol/ L , trigliceridek(+)1,63mmol/L,szérum vas (+)35,1umol/L,crp (+)10,26 mg/ L.nagyjából sejtem,vizeletben pedig csak az aszkorbinsav ++.
Tudom,hogy az arcüregem bellobbanása lehet a gyulladásra utaló értékekért a felelős,de az orvosom szerint ez egy tökéletes vérkép,nem vitatkoztam vele.elmentem magánorvoshoz komplex ultrahangra.vélemény,a pajzsmirigy Mindkét lebenyében lévő göb FNAB- ja javasolt( kolloid göbök? Malignitás is felmerül)a jobb oldali submandibularis nyálmirigy nem azonosítható (aplasia/atrophia?)
Kórosmérethatárt el nem érő reaktív nyirokcsomók.carotis atherosclerosisra utaló jel nem látható.Arrythmia.Variációs lefutású jobb a.vertebralis.Enyhefokú hepatomegalia.Herina umbilicalis.mélyvénás thrombosis vagy varicositas nem igazolható.
FNAB eredmény( méretét tekintve,csak a jobb oldali göb volt érintett)12x10x9mm benignus ,cystusosan degenerált strúma göb.Endrokinológiára még távoli az időpont ezért magánúton szurattam meg.a HTSH normális volt.ahogy olvastam nagyon izgulni valóm nincsen .a bal lebenyben tavaly még nem volt semmi,most egy picike 8x7x4mm-es echoszegény udvarral körülvett,isoechogen göb van,folyt.köv az endokrinologián..(a jobb oldali évekóta megvan,uh kontrollra járok vele) Másfél évig intenzíven hullott a hajam,fáradékonyság,izomgyengeség,kedvetlenség,szapora szívverés,szívritmuszavar évekóta hétköznapi,megszokott dolgok.
Szívultrahang vizsgálat( szintén magán úton)lelet mitrálisanteriol prolapsus,jelzett MI,egyebekben norm.viszonyok.Ez velemdszületett,mert csecsemőkoromban többször leált a szívem,így sok időt töltöttem szívkorházban,a diagnózisra Anyukám már nem emlékszik
Mindenesetre a pajzsmirigy egyébb vizsgálatáig várok még a felírt béta blokkoló szedésével,tekintve,hogy vezetek egésznap és folyton fáradt vagyok
Ami még van kezdödő csontritkulás,gerincben,bal lábban,karokban,több helyen gerincferdülés,tinédzser kori rendellenes fejlődés aminek következtében egyenesedik a gerincem ,meszesedés.Itt az egyettlen problémám az izom és izületi görcsök ,lábhajlat környékén és a derekamnál börfelszin fájdalom( azthittem az erek fájnak a lábamban,de azok renben,ezert javasoltak egy MR-t) magnéziumot,kálciumot rendszeresen szedek,nagyritkán 1 szem alpha d3 )
A jobboldali nyálmirigyem nincs meg,pedig tavalyóta puffadtabb az arcélem a jobb oldalon
Ami igazán érdekel engem az a vas szérum,ami rendszeresen magasabb,hol kicsit,hol jobban.Edesanyámnak alkoholos májzsugorja van,a nővére 18 ébesen halt meg májrákban,a másik 2testvére is májbeteg ( volt,a bátyja már meghalt,szintén májbetegségbő kifolyólag)Édesapámnak is volt májnagyobbodása,Ő tavaly halt meg(61évesen) gyomorrákban.Szóval ha csak a szérum vas emelkedett,a májam csak kicsit megnagyobbodott,a családi anamnézis nem ad okot ujjab vizsgálatokra?
Hosszúra sikeredett ,elnézést,csak szerettem volna minnél többet láttatni az egészségügyi állapotomról.Átlagos testalkatú vagyok 164/57 ,egészségesen étkezem,rossz szokásom a dohányzás és heti 1x alkoholt is fogyasztok.Orvoshoz évente egyszer járok,rutinvozsgálatokra,betegállományban most voltam elöszőr ,2 napot mindössze.Édesapám halála ösztönzött további vizsgálatokra,mivel csak az én közbenjárásomra és túl későn fordult orvoshoz
Válaszukat előre is köszönöm
Üdvözlettel
Kedves Doktor úr /Doktor nő!
Voltam IR vizsgálaton és Annexin vizsgálatot is csináltak.
éhgyomri glükóz (plazmàbòl) 5,3
120 perces glükóz 4,8
Inzulin 14,2
Inzulin 120 perc 51,2
Inzulin rezisztencia (homa index) 3,34
Annexin V IgG 0,8. (0,0-8,0)
Annexin. V IgM 1,2. (0,0-8,0)
Ön szerint jók az eredmények? Egy sikertelen lombikon vagyunk túl. 26 éves vagyok,80 kiló. Szükséges esetleg diéta vagy gyógyszeres kezelés?
Köszönöm szépen segitségét.
Tisztelt Doktornő/ Doktor Úr!
Mivel a januári labor alapján 6,7 volt az éhgyomei vércukorértékem, háziorvosom terheléses vérvizsgálatra küldött. Mivel a családban apai és anyai ágon is van 2-es típusú diabéteszes, évente nézetem a vércukromat. (28 éves vagyok.) A terhelés során 5,2 volt az éhgyomri, 5,3 a 90 perces érték. Kérdésem, hogy kizárható-e az inzulinrezisztencia, vagy a kedvező vércukorértékek ellenére érdemes lehet azt is kivizsgáltatni?
Köszönettel: K
Tisztelt Doktor Úr!
38éves vagyok, volt már több súlyosabb betegségem (méhnyakrák, méhenkívüli terhesség, tüdőembólia, antitrombin III defektus).
Sajnos nem esem teherbe, híztam, és még egyéb problémáim is vannak.
Laborvizsgálat során, az alábbi értékeket kaptam a MC 22. napján:
Glükóz fluoridos 5,6 mmol/L
Glükóz terhelés 60' 9,1 mmol/L
Glükóz terhelés 120' 7,9 mmol/L
Inzulin 17,9 mIU/L
Inzulin terhelés 60' 167,0 mIU/L
Inzulin terhelés 120' 143,7 mIU/L
HOMA-IR 4,5
Ez esetleg IR vagy cukorbetegség, vagy jó eredmény?
*-os értékek:
Vas 8,9 pmol/L
Transzferrin telítettség 14%
B12 vitamin 100,0 pmol/L
Total 25-OH D-vitamin 18,7 nmol/L (D-vitamin hiány)
SHBG 15,70 nmol/L
Ön szerint ezek az értékek mire utalnak? Mit erdemes még megnézetnem esetleg?
Előre is köszönöm megtisztelő válaszát!
Kedves Doktor Úr/Nő!
Szeretném a tanácsát kérni a következő problémával kapcsolatban: 36éves vagyok, 2hüvelyi szülésem volt.Fogamzásgátlot nem szedek. Február 13.-án volt utoljára mensesem ,majd tegnap megint jelentkezett, kevés,élénk piros vérzés, ami még most is tart.Soha nem fordult elő velem ilyen,sem hasonló.Évente járok rákszürésre mindig P2 neg. az eredmény, hasi uh-on az orvos mondta, hogy kicsit megsüllyedt a méhem és a hólyag falán benyomatot okoz.De eddig nem volt probléma.Multhéten szemész orvosi vizsgálaton voltam, szemkönnyezés miatt, ahol a dr-nő nem talált problémát ezért pajzsmirigy vizsgálatokat javasolt.2014-ben ct-n voltam, februárba (epeut elzáródás miatt) a ct után 2-3 nappal, elkezdtem ugyanigy ,mint most "vérezgetni".A multhét szerdán a szemészeten arc és koponya rtg is készült.Lehet köze anak a rtg nek ehez a vérzéshez? Csak , mert sosem szokott ilyen lenni, csak akkor a ct és most a rtg után van.Mi a teendö? Endokrinologiára előjegyeztek vizsgálatra pajzsmirigy miatt májusra.Köszönöm válaszát! Tisztelettel: Csilla
Tisztelt Doktor Úr! 50 éves leszek augusztusban.A múlt év közepétől rövidültek a ciklusaim (21-23 nap),augusztól pedig a menstruációm 2.-3. napján erős a vérzésem,majd fokozatosan csökken, és elhúzódik 6, időnként 7 napig is.Úgy hallottam, hogy az AMH eredményből nagy biztonsággal lehet következtetni a menopausa bekövetkezésének időpontjára. Elvégeztettem ezt a vérvizsgálatot, melynek eredménye: 0,10 ng/ml. Ön szerint ez mit jelent? Válaszát előre is köszönöm. Tisztelettel: Anikó
Tisztelt Doktor Nő/Úr !
Màr többször volt pajzsmirigy gyulladàsom és kb fél éve a bal oldalt szúr és fàj olyan érzésem van mintha a bal oldalon lenne valami idegentestérzés a torkomban és a hidegek ahogy most begjöttek rosszabul lettem. csinàltatam labort és Uh. vizsgàlatot. aminek az eredménye : A pajzsmirigy mindkét lebenye norm.nagysàgú,. A jobb lebeny 12×14×44 a bal lebeny 10×14×41 mm àtmérőjű. Az alapàllomàny mko.norm.echogenitàsú és vascularisatiojú.Mko.lebenyben egy-egy apró 2-3mm átmérőjű,elmosódott kontúrú hypedens nodulus figyelhető meg.A trachea nem dislocalt.Nyaki nyirokcsom.nem tap.
vélemény :Struma Nodosa
Nem toxikus göb.
A labor: TSH:0,5307
FT4:14,76 FT3:4,78 Tireoglobulin: 0,300
Biopsziàra küldtek a leletekkel. Mi a véleménye a Doktor Úrnak a panaszok és a leletek alapjàn?
Köszönettel vàrom a Doktor Nő/Úr vàlaszàt !
egy bizakodó beteg.
Üdvözlöm!38 éves nő vagyok és már több,mint egy éve nem tudnak rájönni,hogy mi lehet a bajom.Olyan érzésem van, mintha a mellkasomban egy izom,vagy aorta, vagy artéria rángana egyet.Ilyenkor a szívverésem kihagy egy ütemet.Nagyon kellemetlen,rossz érzés, nyugalmi állapotban kevesebbszer fordul elő.Naponta többször jelentkezik.A szívkatéterezésen kívül az összes lehetséges vizsgálatot megcsinálták a kardiológián,koronária ct-t is,nem találtak elváltozást.Továbbá gyomortükrözést,mellkasröntgent...A szívfrekvenciám magasabb az átlagnál,nyugalmi állapotban is 85/perc.Egy ilyen görcs vagy rángás után megemelkedik,majd fokozatosan lassul..Pajzsmirigy vérvizsgálatom is negativ. Kihez forduljak,mi lehet az oka ennek?Köszönöm válaszát!
Tisztelt Doktornő!
2003-ban pajzsmirigy műtéten estem át. A pajzsmirigyem 90%-át eltávoliították túlműködés és hideg göbök miatt.Azóta Euthyrox 75 mg tablettát szedek.Az utóbbi időben a laboreredményeim megváltoztak. 2016.02.hóban a TSH 5.300mlU/L, FT4 16.69 pmo/L.
A szakrendelésen az endokrinológus főorvos ezt írta a lapomra : Határérték feletti FT4 szint miatt a substitutios dosis nöbvelése a iatrogén thyreotoxicosis provokálásának lehetősége miatt nem tanácsolt.
Azóta az értékeim ismét nőttek. TSH 4.159 mlU/L
szabad T4 18.65 pmol/L.
Sajnos azóta az endokrinológiai szakrendelés itt Kiskunhalason megszünt,Kecskeméten minimum fél év az időpont.Most nem tudom mitévő legyek.Háziorvosom azt mondja csökkentsem a gyógyszer adagot,de én nem értem.Ha ez pajzsmirigy elégtelenség,akkor nem növelni kéne.Kérem segítségét addig is míg eljutok a szakrendelésre.Lehet hogy ez okozza szívritmuszavaromat illetve azt hogy mindig nagyon melegem van?
Előre is köszönöm segítségét.
Nagy tisztelettel Bokros Jenőné
Tisztelt Doktornő/Doktor úr!
Két hónapja abbahagytam a fogamzásgátló tabletta szedését, és az elmúlt két menstruáció alkalmával az első vérzéses napon a jobb szemem bevörösödött. Első alkalommal elmentem a szemészetre, aki a vizsgálat során nem állapított meg bakteriális, vagy allergia okozta megbetegedést. Műkönnyet javasolt, mert a szem szárazságát viszont észrevételezte.
A szemem kb. 1.5 hét alatt helyre valamennyire. Majd a következő menstruáció alkalmával ismét teljesen bevörösödött a szemem, illetve ég valamennyire.
Tavalyi évben is előfordult szemvörösség, de nem ilyen mértékben.
Szeretném megkérdezni, hogy lehet-e összefüggés a fogamzásgátló elhagyása vagy a menstruáció és a szemvörösség között?
Köszönettel,
Hajni
Tisztelt Doktornő/ Doktor Úr!
Férjemmel kisbabát szeretnénk. 28 éves vagyok. Lassan egy éve próbálkozunk, egyelőre sikertelenül. 2 hónappal ezelőtt elmentem egy vérvételre. A TSH értékek 2,41 volt. A háziorvosi rendelőben azt mondták az eredményre, hogy 'tökéletes állapotban vagyok a gyermekvállaláshoz'. A pajzsmirigy értékkel így nem is foglalkoztam, de azóta utána olvasgattam, és több helyen is írták, hogy a teherbeeséshez optimális érték 1, de legalábbis 2 alatti. Az én eredményem már valóban kezelést igényel? Érdemes addigis valamiféle vény nélkül is kapható készítményt szedni rá?
Tisztelettel: F. Katalin
65 éves vagyok 141 cm, korábban 145 cm voltam, a szüleim is nagyon alacsonyak voltak, kb 5 cm-vel voltak magasabbak, a bátyám normál magas, a szüleim testvérei is normál magasak voltak. Az egyik lányom 162 magas, a másik 154 cm magas a férjem is 162 cm. Most voltam endokrinologusnál a növekedési hormonom 0,03 alatt van. 25 éve cukorbeteg vagyok gyógyszert szedek,mert a tűtől félek és nem akarom szúrni magam. A hgalc1 összevissza 9 és 14,1 között változik.A cukraim 9,6- 33 között, Szövődményem nincs vese,sziv, láb,szem /rendszeresen járok kontrollra A diétát nem tartom, az édességet nagyon szeretem, Megnézettem az inzulin szintem az éhgyomri és az étkezés utáni is teljesen normális. Nem vagyok kövér 48-5O kg között, Az endok-n azt mondták,hogy valami hormont fogok kapni /ezt 70 éves korig lehet/ és ezzel a cukrom rendezödik. Kérdésem,hogy milyen hormont kapok,várhatóan mennyi ideig és tablettába vagy egyéb formában?
A 6 éves lány unokámnak nagy valószínüséggel Russel-Szilver szindromája van / 11 kg és 102 cm/ nem törpenövés,mert arányosak a testrészei. Én ezt egy tv müsorba láttam LItewortk csatornán, kb 1 éve. A szükséges adatokat már kiküldték Németországba, csak még várjuk az eredményt. A gyerek csontozata 5,5 éves korban 2,5 éves volt ezt egy csukló röntgenből állapitottak meg. Az utolsó két magazati hónapban már nőt, 235O gr, és 5O cm.A növekedési hormonja ép, ezt vérvételből megállapították. Az lenne a kérdésem,hogy milyen hormont adnak, a szülőnek naponta kell injekciózni, mennyi idő után várható eredmény?
Kedves Doktor Nő/Úr,
Babatervezés miatt vérvételen voltam, a ciklus 2.napján a következő laboreredményem lett (32 éves vagyok):
TSH: 1,95 mUI/L
FSH 17,7 UI/L
LH 7,3 UI/L
Oestradiol 178 pmol/L
Tesztoszteron 0,69 nmol/L alatt
Prolactin 250 mIU/L
Ezek az értékek 50 ug Euthyrox szedése mellett kaptam (TSH-m 3,8-4,1 körül volt régebben). Petefészkek rendben, PCOS nincs. Menstruáció 27 naponként van, 5 napos, a 20-22 naptól barnázás előfordul. Erősen hátrahajló méh, erős, fájdalmas menstruáció jellemző.
Sok édességet eszem, 165 cm, 53 kg vagyok, stresszes életmódot folytatok.
Ön véleménye szerint a FSH emelkedett értéke mitől lehetséges? IR okozhatja vagy más is?
Nagyon szépen köszönöm!
Üdvözlettel:
Zsanett
Kedves Doktornő Úr!
Érdeklődnék, hogy mennyire normális, a szülés utáni, és egy sajnálatos vetélés utáni mentsruáció megváltozása?
Kislányom 2012. decemberében született, majdnem 3 éves koráig szoptattam -2015 októberig. Lassan 1 éve- 2016. januárban volt egy vetélés a terhesség 8-10 hétben. Már lassan 2 éve, a szülés után, a szoptatás befejezését követően kicsit megváltozott a mensturáció.
A szülés előtt meg sem éreztem amikor megjött, közepes volt a vérzésem 5 napig tartott általában. . A szülés óta pedig 7 napig tart, de az első 2-3 nap csak barnázás van( amikor barnázás van akkor, akkor jön piros, friss vér ha a wc-n nagydolgomat végzem- elnézést). A 2-3 nap barnázás után már normális, közepes és fájdalommentes. Úgy emlékszem hogy szülés előtt is voltak barnázgatások, de nem minden alkalommal.
Nem emiatt, de voltam természtesen nőgyógyásznál. Minden rendben volt minden esetben, rákszűrés rendben volt, de UH-t rákszűrésnél nem csináltak. A vetélés előtt hetente voltam UH-n, 4.-7. hét között minden héten visszarendelt a doki. A vetélés utáni kötelező vizsgálaton sem volt UH vizsgálat, csak normál- kézi-vizsgálat.
A vetélésemről írnék pár szót. A baba nem fejlődött a 7. hét környékétől. Először a 4-5. héten mentem orvoshoz,de akkor még csak petezsák volt, következő héten, már volt embrió, a következő alkalommal már szivhang is, de a rákövetkező alkalommal már a mérete nem volt nagyobb és azt hiszem itt még volt szivhang, és a legutolsó alkalommal már szivhang se volt. Sajnos meg kellett műteni, de a papír szerint meg is indult a vetélés azon a napon amikor a műtét volt.
Más problémám nincs. Érdekelne, hogy normális-e a barnázás.
Lehet-e hogy nem jó a progeszteron szintem, és ettől ment el a baba, és ezért vannak a barnázások is.
A kislányom tervezett volt, rögtön az első alkalommal, első hónapban összejött és problémamentes terhesség volt és problémamentes, 4-5 órás szülés.
Az elvesztett baba is tervezett volt, 6 hónapig próbálkoztunk, de Mellette még szoptattam, valamennyi tejem még volt. Októberben hagytuk el a szoptatást, és November végétől számítódott a terhesség, ami január végén véget ért
Szeretnénk babát. Úgy érzem, a hüvelyi folyásból, és a középidős, a körüli körüli kisebb görcsökből hogy van peteérésem, viszont lehet, hogy nem minden hónapban van peteérésem, vagy csak lehet hogy nem ézrem, mert nem ugyanolyan erős a görcsölgetés és a folyás, de van.
Érdeklődnék, hogy a leírtak alapján, mit gondola, lehet hogy progeszteron szinttel lehet baj, vagy a kislányom és a későbbi vetélés azt mutatja hogy nincs a progeszteronnal probléma.
Kislányom sajnos a vetélés környékén összeszedett a bölcsiből herpeszt, amit lehet hogy én is elkaptam, és ettől ment el a baba? Soha nem voltam herpeszes....
Köszönöm válaszát
Üdv
Gyöngyi
Tisztelt Doktornő/Doktorúr!
Meddőségi nehézségek miatt csináltattam 3 pontos inzulinrezisztencia vizsgálatot, az értékek jók (glükóz, glükóz terhelés 60', 120') de az inzulin értékem csak 0,3 a referencia tartomàny 1,9-23 között van. Nem tudom hogy a terheléses inzulin értékem ennek fényében mit jelent.
Glükóz fluoridos: 4,6 mmol/L
Glükóz terhelés: 60': 5,0 mmol/L
Glükóz terhelés 120': 5,3 mmol/L
Inzulin: 0,3 mIU/L
Inzulin terhelés 60': 38,9 mIU/L
Inzulin terhelés 120': 28,8 mlU/L
Homa-IR: 0,1
Köszönettel: Tomasics Judit
Tisztelt Doktornő/Doktorúr!
Meddőségi nehézségek miatt csináltattam 3 pontos inzulinrezisztencia vizsgálatot, az értékek jók (glükóz, glükóz terhelés 60', 120') de az inzulin értékem csak 0,3 a referencia tartomàny 1,9-23 között van. Nem tudom hogy a terheléses inzulin értékem ennek fényében mit jelent.
Glükóz fluoridos: 4,6 mmol/L
Glükóz terhelés: 60': 5,0 mmol/L
Glükóz terhelés 120': 5,3 mmol/L
Inzulin: 0,3 mIU/L
Inzulin terhelés 60': 38,9 mIU/L
Inzulin terhelés 120': 28,8 mlU/L
Homa-IR: 0,1
Köszönettel: Tomasics Judit
Tisztelt Doktor Nő/Úr!
30 éves férfi vagyok, pajzsmirigy fájdalmam, panaszom nincsen, mégis ezzel kapcsolatban lenne kérdésem.
A pajzsmirigyemmel kapcsolatos dolgok évekkel ezelőtt kezdődtek, a legelső vizsgálat során megállapításra került,hogy bal oldala nem fejlődött ki, emiatt a szakorvos Letrox 50-et írt fel, annak a felét kell szednem minden reggel. A jobb lebenye: 43*19*20 mm. A problémám az, hogy mióta szedem a gyógyszert, észrevettem magamon, hogy fogyok, illetve nincsen akkora étvágyam. Állóképességi edzéseket szoktam végezni, illetve az utóbbi 1 évben rendszeresen futok, de korábban, amikor nem futottam, akkor is észlelhető volt a fogyás és az étvágytalanság. Minden ilyen "tünetem" a gyógyszer szedést követően alakult ki. Szakorvosom szerint nem a gyógyszertől fogyok és reakciója, hogy "Magyarországon minden ember fogyni akar, maga meg hízni? " .... :)
A legelső TSH értékeim magasak volt, 2012-ben 5,1 érték, majd később ahogy szedtem a gyógyszert lejjebb ment, legutóbbi vizsgálaton 1,79 érték. Voltak időszakok amikor nem szedtem a gyógyszert, akkor feljebb ment 2,7 -3,7 környékére.
A legutóbbi ultrahang vizsálat során "2 db 5, illetve 5 mm-es éles conturu isoechogen cystosus degeneratiot is tartalmazó fokozott vascularizatiot nem mutató göb észlelhető. Submandibularis nyálmirigyek norm. nagyságúak, szabályos echoszerkezetűek. Isthmus nem szélesebb, 5 mm. Nyaki régióban kóros megnagyobbodott nyirokcsomó nem látható. A morfológiai kép alapján leírt göbök magas rizikójú jeleket nem mutatnak, összehasonlítva 1 évvel ezelőtti vizsgálattal status idem. "
Fentiek tükrében a kérdésem az, hogy Ön szerint szükség van-e a gyógyszer szedésére? Tekintettel a fogyásomra és az étvágytalanságra.
Válaszát előre is köszönöm!
Gábor
Tisztelt Doktornő/Doktor Úr!
Segítséget szeretnék kérni pajzsmirigy betegségemmel kapcsolatban.
Jelenleg 17. hetes terhes vagyok, 34 éves, 2005 óta pajzsmirigy alulműködésem van (Hashimoto-thyreoiditis, hypothyreosis) , amelyre kezdetben Euthyrox, most L-Thyroxin 50 µg tablettát szedek. A gyógyszer mennyisége nem változott 2005 óta.
Belgyógyász végzettségű kezelőorvosom a pajzsmirigy probléma megoldására gluténmentes diétát javasolt, melynek hatására a korábbiakhoz képest részben rendeződött a pajzsmirigy állapota.
A 2016.08.19-én a Semmelweis Egyetem Pentacore Laboratóriumban mért pajzsmirigy értékeim a következők voltak:
Érték: Abn referencia tart:
TSH Supersens. 3.663 mU/L 0.350 – 4. 940
T3 szabadfrakció 4.30 pmol/L 2.63 – 5.70
T4 szabadfrakció 12.57 pmol/L 9.00 – 23.20
ATPO 204.30 U/mL 0.00 – 63.00
A 2016.08.23-án a Székesfehérvári Szent György Kórházban mért pajzsmirigy értékeim:
Érték: Ref. tartomány:
TSH 5.57 mIU/l 0.55 – 4.78
T4 szabadfrakció 13.84 pmol/l 11.5 – 22.7
A gluténmentes diétás étkezés mellett a fenti kezelőorvosom a következő vitaminok szedését javasolta, melyet a teherbeesés előtt szedtem és jelenleg is naponta szedek:
D vitamin 10.000 NE egy hónapig szeptember 1-től október 1-jéig, utána 5000 NE
B Komplex napi 1 db. (Mega B-100, Vitaking)
Szelén 100 µg napi 1 db (Vitaking)
Cink 30 mg napi 1 db (Vitaking)
Beta-Carotin 25000 NE napi 1 db (Vitaking)
Vas komplex napi 1 db (Vitaking, Iron All)
Magnézium és C-vitamin por formátumban napi 2 x ½ - ½ mokkáskanál 2 dl vízben feloldva.
Az lenne a kérdésem, hogy a fenti pajzsmirigyértékek fényében amennyiben nem növelem meg továbbra sem a pajzsmirigy gyógyszer adagot, árthatok-e a babának, tekintve, hogy a nőgyógyászom a pajzsmirigy gyógyszer növelését javasolja, amíg a belgyógyász kezelőorvosom határozott álláspontja az, hogy amennyiben a T3 és T4 értékek rendben vannak, a babának sem lehet semmi baja, mert az a lényeg, hogy a hormonszintek rendben legyenek, az egyéb pajzsmirigy értékek nincsenek hatással a kisbaba mentális fejlődésére.
Köszönöm a Doktornő/Doktor Úr mielőbbi visszajelzését!
Köszönettel: Rajkó Ágnes
Tisztelt Dr.A majenzimeim emekedettek lettek,legjobban a gpt.az3x a tobbi kevesebb,Az ultrahangon egy enyhe zsirmajat allapitottak meg de minden mas rendben.A tsh magas 4,5 de a t3 t4 rendben,Es meg verszegeny vagyok+ a verzsirok is emelkedettek.csinaltak virologiat is az eredmeny meg nincs meg,megnezik,hogy nem e volt egy lezajlott majgyulladas? Remelem nem,mas virus-bakteriumos betegsegek is csinalhattak emelkedest a zsirmajjal kozosen? 20 kg folosleg jott ram.Hepatitisz B bevagyok oltva.Tisztelettel koszonom a valaszat.Remelem az ertekek rendezodnek meg legenort szedek mariatovis gyogyszert azota.Koszonom..Ilona
Tisztelt Doktor Úr/Doktornő!
2015. októberében készült pajzsmirigy vérképemben a következők voltak az eredmények: TSh 2,1. FT-4 12,6. Múlt héten elmentem újra az újabb eredmények: TSh 5,9 FT-4 10,3. Endometriosis miatt Visanne hormon szedek november óta. Azt szeretném megkérdezni, hogy ez a gyógyszer befolyásolhatta rossz irányba a pajzsmirigy működésem? Semmilyen tünetem nincs, nem híztam, vérnyomásom rendes, nem hullik a hajam stb. Mi a teendő ebben az esetben?
Válaszát előre is köszönöm!
Tisztelettel: Cseh Éva
Kedves orvosok nagyon el vagyok keseredve mert nem sikerül hónapok óta kideríteni hogy bajom lehet,a panaszom hónapok óta mandula gyulladás és fül fájással párosul a fülfájást foghagyma olajjal elég jól kezeltem .A mandulám egy két napig jó aztán vissza tér a kaparó érzés ami kis sárgás pontok jelelnek meg egy kettő a házi orvos azt mondja cukorka elég rá de ez lassan fél éve folyik és sajnos a hátam is fáj ami derék tájon ami csak éjjel jelentkezik nappal nem fáj ,volt vér ,vizelet ,ultrahang ,reumatológia, nőgyógyászat ,röntgen vizsgálatok.Csontkovácsnál is voltam ami nagyon sokat segített és fülakupunktúra is ami a mandulámnak volt csak jó de egy hét múlva ismét megjelent a kaparó érzés és sajnos most a derekam ismét fáj .Fájdalom csillapítok nem használnak és az antibiotikum sem használt egyedül a penicillint még nem próbáltam , a kálcium injekcio ami használ a derekamra egyedül De sajnos senki nem tudja mi bajom lehet mert minden leletem normális nincs semmiféle elváltozás .Kérem segítsenek hogy hova menjek és hol kezdjek el újabb vizsgálatokat vagy mit tegyek mert nagyon el vagyok keseredve hogy mi bajom lehet .Nagyon köszönöm a segítségüket és várom a válaszukat Üdvözlettel és Köszönettel Mátyás Orsolya
Üdvözlöm,
Van egy unokatestvéremet aki Erdélyben él 41éves nő. 1994-ig egyszerűen nem tudták orvosolni a baját. Át hoztam Magyarországra és agyalapi mirigy daganattal diagnosztizál.
A műtét bizonyos okokból nem jöhetett szóban így a bromocriptin-nel maradtunk. Szedi azóta is. Rendszeresen jár Proliaktin "mérésre" . Most legutóbb volt egy MRI-e ahol a hipofízis 15/12 mm és a vérvételből a proliaktina 10,51. Már több mind egy éve 3 bromocriptint szed naponta amit úgy gondoljuk hogy nem indokolt mivel az eredményei jók.
Szeretném a tanácsát kérni abban hogy hogyan tovább. A mostani orvos nem akar változtani az adagon.
Köszönöm,
Ella
Tisztelt Dr.Úr!
Kontrol vizsgálatra,március 30.-án kaptan időpontot,azon családi okok miatt nem tudtam megjelenni.Szeretnéegy új időpontot kérni,hogy tudjam minden rendbe van-e velem mert szoktam meg kicsit fulladni de lehet,hogy a melegtol?!De valójában bevált nekem a gyógyszer amit írt fekruárban.Köszönettel
Tisztelt Doktor Úr/Hölgy!
A szövettani leletem értelmezésében kérném a segítségét. Endometrium Hyperplasia-val kezeltek évekig. A hysterectomia eredménye mást mutat.
"Szabálytalan proliferációs fázisú, kiterjedten autolysált endometrium vérzéses szétesés jeleivel, melynek hátterében idült anovulációs ciklus állhat. Adenomyosis lev.grad. myometrii (endometriosis interna)"
Erre a passzusra annyi magyarázatot kaptam, hogy adenómám volt, ami egy méhen belüli endometriózis. A méhnyálkahártya "rohadt", hyperplasia nem állt fenn. Mit jelent, hogy rohadt a méhnyálkahártya?
A következő sorok egyetlen szava sem érthető számomra:
I. Parakeratosis epithelii ectocervicalis. Ecto-et endocervictis papillaris chronika lev.grad.cum exacerbatione acuta. Endocervicalis reservsejt hyperplasia, tubalis metaplasia és tubo-endometrioid metaplasia. Ovula Nabothi, Tunnel clusters.
IV. Cysta secundum Morgagni tubae uterinae d..
V. Cystadenoma serosum tubae uterinae s..."
A méheltávolításon kívül cisztákat is eltávolítottak, amikről semmit sem tudok. A szövettani eredményből kiolvasható valami erről? A petefészkeim megmaradtak. A korábbi cisztáim milyenek lehettek, van-e erről bármilyen információ?
A műtét következményeként mire számíthatok? Hormonális problémák, csontritkulás, további petefészek ciszták várhatóak-e. Kell-e rendszeresen kontrollálni az állapotomat, vagy elegendő évente egyszer a nőgyógyászati kontroll. Sokadjára fordul elő a Cystitis acuta fertőzés, ami a felépülésemet is akadályozta. Mit lehet tenni az elkerülése érdekében?
Köszönöm a segítségét!
Üdvözletem!
39 éves nő vagyok, 3 gyermek édesanyja. A párommal szeretnénk még egy gyermeket de hiába próbálkozunk nem sikerül. Lassan egy éve, hogy volt egy nőgyógyászati műtétem, endometriozis miatt a bal petefészkemben. Az orvos kimetszette és azt mondta nincs akadálya a gyermek vállalásnak. Lassan 8 hónapja próbálkozunk eredménytelenül. Elkezdtem mérni az ébredési hőmet ebben a hónapban és úgy vettem észre, hogy volt is tüszőrepedésem, de az alaphő mellett párszor leesett 36 fok alá a reggeli hőm. A ciklusom általában 25 napos szokott lenni. A menszeszem 5 napig tart, de általában 2 napig nagyon erős vérzéssel, görcsök nélkül.
Alacsony ébredési hő mellett is teherbe lehet esni ( 35,5-35,7)? Nagyon szeretnénk még egy babát és félünk, hogy nem fog összejönni.
Válaszát előre is köszönöm!!
Tisztelt Doktor úr/Nő!
Érdeklődni szeretnék van-e összefüggés a menstruáció kimaradása és a pajzsmirigy alul működésének?2015 06 20-án volt meg utoljára.Előtte is elég változó volt.
Válaszát előre is köszönöm.
A következő problémában szeretném a tanácsukat kérni: A párom kamasz kora óta, egyfajta allergiás reakciókat mutat, amikor melegen fogyaszt el bármilyen ételt, vagy italt. Ezek a tünetek mostanában egyre gyakrabban és súlyosabban jelentkeznek. Most már a langyos étel is kiváltja. A tünetei: először az arcon jelennek meg csalánkiütéshez hasonló, kissé hólyagos kiütések, és/vagy vörös, érintésre összefolyó foltok. Rövid idő múlva az egész testet érintő viszketés, ami ha megdörzsöli, erősödik és tovább terjed. Később lángol az egész arca, néha a testfelület nagy része. Ezt kíséri az erős szédülés, remegés, szapora szívverés, szorító, fulladó érzés a mellkasban. Nagy adag calcium hatására, a tünetek lassan enyhülnek. A rosszullétek megjelenése nem köthető egyetlen konkrét élelmiszerfajtához sem, a glutén- és laktóz intoleranciát, gyermekkorában amúgy is kizárták. Bár most újra elkezdtük írni, hogy mit eszik-iszik. Szokatlan, hogy kisgyermekkora óta, mindig magas a testhője, néhány centiméterről érezhető, hogy árasztja a meleget, valamint túlzott mértékben izzadékony, és a melegebb környezetet rosszul tolerálja. Kevés folyadékot iszik, mert egy nagy pohár víz megivása után, úgy érzi, hogy "nagyon melege van". Ahogy ő fogalmaz, mint ha meggyulladna. Szerintem, sokkal több folyadékot veszít a bőrén keresztül, mint ami normális. Ez a része, számára kellemetlen a mindennapi életben, de már megszokta. Remélem sikerült röviden felvázolnom a tüneteket, és tudnak nekünk tanácsot adni, hogy merre induljunk el. Eddig csak azt hallottuk, hogy ilyen betegség nincs. Ő maga nem csinál ebből gondot, megtanult ezzel együtt élni, de nekünk a családjának, és a tágabb környezetének ijesztőek ezek a rosszullétek. Segítségüket előre is köszönöm! Tóth Veronika
Tisztelt Szakértő Hölgy/Úr!
58 éves nő vagyok, 170 cm magas és az utóbbi 6 hónap után 95 kg. A következő tüneteim vannak: erős hajhullás(fejtetőn főleg), viszont az arcomon megjelentek aprő pihék "szakáll":-(, éjszakai izzadás (ha valamit dolgozom pl. porszívózás kor is), hideg végtag, száraz - szinte porzó - bőr, töredező köröm, indokolatlanul gyors hízás (nem eszem többet mint korábban). Én már nem menstruálok, 45 éves koromban volt korai klímaxom, akkor tüneteim miatt hormon kezelést kaptam 5 évig. Utána jöttek a szokásos klimaxos tünetek, amik megszüntek kb. 2 év után. A mostani tüneteim kb. fél éve kezdődtek, a hízással egyetemben.
Voltam több helyen is vizsgálaton magán úton, melyek kapcsán az alábbi leleteim lettek:
pajzsmirigy UH: negatív (2015.02.10.)
pajzsmirigy labor: Glükoz 6,1 mmol/L, TSH 3,810 mIU/L, Anti-TPO <0,25 U/mL (2015.02.02.)
labor ujra: glükoz fluoridos 5,7 mmol/L, Prolaktin: 420,9 mIU/L, Tesztoszteron: <0,35 nmol/L, Glükoz terhelés 120': 4,4 mol/L, Inzulin: 6,7 mIU/L, Inzulin 120': 27,4 mIU/L, HOMA-IR: 1,7, Kortizol: 387,2 nmol/L, HTSH(utlraszenzitív, ECLIA: 3,540 mIU/L. FT4 és FT+ vizsgálat nem történt, azt csak kórós eltérésnél végez a labor.(?)
Gyógyszerem: Nebivolol 1x1, AcidWell 200 mg 1x1, GCA2700 térdfájdalomra(étrendkiegészítő).
Ön szerint mi lehet a problémám, főleg a hízás miatt érdekel. Milyen további vizsgálatokat javasol számomra? Mit tegyek?
Tisztelt Doktornő/Doktor Úr!
Érdeklődnek, hogy a vérplazma adás mennyire terheli meg a szervezetet oly módon, hogy a sportteljesítményemből veszítenék?
Élsportoló lévén fontos tudnom, hogy a vérplazma levétel során elvesztett fehérje, illetve vérben levő szabad tesztoszteron mennyisége mennyire csökken le 1-1 beavatkozás alkalmával?
Érdemes adnom, nem kockáztatom a sportban elért sikereimet, vagy hagyjam inkább, mert plusz terhet ró a szervezetemre a vérplazma adás?
Válaszukat köszönöm, üdvözlettel:
A.
Tisztelt Doktor Úr/Nő!
Menstruációs zavar miatt (3 nap normális vérzés után 1-2 nap kimaradás után újraindul a vérzés, mintha egy lufi kidurranna) elküldött a nőgyógyászom terheléses cukor vérvételre, ahol inzulinszintet is mértek.Az éhgyomri glükóz és inzulin értéke is normális volt, azonban a 120 perc elteltével az inzulinszintem 8,46 µU/ml a 22-79 referenciaértékhez képest, a glükóz referencia értéken belül volt. (A váróban nagyon hideg volt,nem tudom,hogy ez befolyásolhatja-e az eredményt?)
Éhgyomri glükóz: 5,54 mmol/l
120p glükóz: 4,96 mmol/l
szérum inzulin 5,04 µU/ml
szérum inzulin terhelés után 120 perccel 8,46 µU/ml.
Emellett a D-vitaminszintem is alacsony lett,33,7nmol/L a 75-500 referenciához képest.Más hormonális eltérés a vérvétel eredményben nem látható (női hormonpanelt vizsgáltak).
Érdeklődni szeretnék,hogy az alacsony inzulinszintet a 120 perc elteltével mi okozhatja?
31 éves vagyok, 2 szülésen túl,már 2. szülésem, illetve terhességem óta is vannak problémáim.
A 2. terhességemnél a kötelező terheléses vérvételnél is rosszabbul éreztem magam,szaporán vert a szívem, hányingerem volt, de ott inzulint nem néztek, a glükóz normális volt. A pulzusom akkor is magasabb volt már, de 120-nál nem volt több,ami terheseknél még megfelelő, vérnyomásom normális volt, a fülem sokszor bedugult.
Szülés után magasabb pulzusom volt,akár éjszaka is arra ébredtem, de 90-nél nem volt több;
éjszakai remegés (mióta nem szoptatok,azóta nem jelentkezett és azóta végig tudom aludni az éjszakát,addig alvászavarom is volt);
ingerültség minden ok nélkül;
sokszor megéhezem;
reggelente,illetve lefekvés előtt sokszor nagyon éhesnek érzem magam;
gyomrom összeszorul;
torkom sok folyadék fogyasztása után is száraz;
hígabb állagú széklet.
Ön szerint mi okozhatja ezeket a tüneteket?
Szíves válaszát előre is köszönöm!
Üdvözlettel:Orsi
Tisztelt Doktornő/Doktor Úr!
41 éves habituális vetélő vagyok. Előző házasságomból született egy egészséges leánygyermekem, Ő most 10 éves. Jelenlegi férjemmel másfél éve próbálkozunk gyermekáldással, 3 terhességem volt, az első a 6. a második a 8. a harmadik a 9. héten szakadt meg. Férjemnek nincs még gyermeke, Ő 32 éves. Az első vetélést követően kiderült pajzsmirigy alulműködésem, melyet azóta gyógyszerrel kezelnek, mindkét terhesség előtt és alatt teljesen jó volt a TSH T3, T4 értékem. Az anti TPO értékem magas volt, de 500-ról 300-ra csökkent, erre az orvosom azt mondta, hogy nem lehet mit tenni. Többi hormonértékem jó, progeszteron is, de biztos ami biztos alapon a terhességek alatt kaptam utrogestánt 3X2-öt. Volt petevezeték-átjárhatósági vizsgálat, az is teljesen rendben. Nincs miómám, cisztám. Ciklusom 12 éves korom óta óramű pontosságú 28 napos, 14. napon ovulációval, amit hőmérővel, teszttel, ultrahanggal többször igazoltak. AMH szintem is jó A második vetélést követően elkezdtük egy magánklinikán a lombik kivizsgálást, kiderült, hogy én MRTFH heterozigóta, férjem MTFRH homozigóta ezért 3X3 mg folsavat szedek (most is, mert tervezünk újabb terhességet) és a terhesség 6. hetétől heparin injekciót szúrtam magamnak, mégsem lett sikeres a terhesség. A 3.vetélést követően elvégezték a magzat kromoszóma vizsgálatát- egészséges volt a magzat. Orvosaim és és mi is tanácstalanok vagyunk már, férjemet és engem is lelkileg nagyon megviseltek a történtek, a legnehezebb, hogy nem tudjuk, merjünk-e újra próbálkozni. Korábban felmerült, hogy olyan meddőségi klinikán próbálkozzunk, ahol beültetés előtt elvégzik az embriók genetikai vizsgálatát - preimplantációs genetikai technikával, de ezt az eljárást most Magyarországon beszüntették. Érdemes-e külföldre mennünk és olyan lombik központot keresnünk, ahol engedélyezett ez az eljárás? Voltunk olyan meddőségi orvosnál, aki szerint az életkorom miatt nekünk spontán teherbeeséssel nem is szabad próbálkozni, csak pgd-s lombikkal. A férjem spermaszáma jó, mozgó spermium 70%, morfológiája 5% kerek sejtek száma 1,5 M/ml, a leletre azt írták, hogy normozeospermia. Halosperm vizsgálatot is végzetek az is jó volt. Sperma kórokozó-vizsgálat rendben. Kariotipizálást is végeztek, az is rendben. A héten voltunk komplex immunológiai vizsgálaton, a beszúrt linken olvasható vizsgálatokat végezték el, ennek várjuk még az eredményét: http://www.g1labor.hu/index.php/ujdonsagok/habitualis-vetelesek-immunologiai-okainak-diagnosztikajaReménykedve várom tanácsukat, hogy akár nekem akár férjemnek milyen vizsgálatokat javasolnak még. Javasolják-e pdg-és lombikot? Én egészségesen élek, rendszeresen mozgok testsúlyom normális, a pajzsmirigyre szedem a gyógyszert és szelént is, e mellett folsavat, femibiont, D vitamint, krómot, inofolicot, Várcukrom vérképem is jó, inzulinrezisztenciám nincs. Férjem dohányzik, napi két dobozzal, ezt tudjuk, hogy nem szerencsés, de nem gondolom, hogy 3 vetélés a dohányzás számlájára írható. Én természetesen nem dohányzom. Már nem tudjuk, kezelőorvosaim se, hogy mit tehetnénk a sikeres terhesség érdekében. Köszönöm, hogy elolvasták hosszú levelemet, várom válaszukat! Tisztelettel: H. Eszter
Tisztelt Doktor Nő/Úr! 1999.óta van pajzsm.göböm, ami még mindig részt vesz a működésben 2014.novemberben 1,6300 a TSH, T4-10,40 - T3-7,53, mérete: bal 13x13x35/benne néhány 3 mm ech.szegény göb, jobb oldal megnagyobbodott, az egész 35x40x44 mm-es vegyes szerkezetű, echodúsabb göb tölti ki, apró meszesedések vannak, trachea enyhén balra disl. Tehát eddig a TSH mindig jó volt, 1 hónapja 1,8450 volt. Viszont 2 este szorítást éreztem a torkomban, nagyon ijesztő volt. Most lesz UH pár napon belül. Kérdésem, hogy meg kell e műteni a pajzsmirigyemet vagy sem? A pulzusom magasabb, kaptam a körzeti orvostól Bisoporolt. A legkisebb fizikai tevékenységnél is fokozott feszültséget érzek, nem tudok nyugodtan végezni semmit. Az alul- vagy túlműködést ebből az értékből meg lehet állapítani? Ha megműtik akkor hormontablettát kell szednem, most meg nem kell, tehát mi a jobb, ezt szeretném megtudni. Válaszát köszönöm.
Tisztelt Doktornő/ Doktor Úr!
Pajzsmirigy alulműködésem van már tíz éve. A tünetek száz százalékosan sosem maradtak el, viszont az utóbbi időben egyre rosszabb minden. 28 éves nő vagyok, 85 kiló és 168 centi magas. Már ott tartok, hogy nem tudok normálisan élni. Fél éve elhatároztam, hogy leadom a felesleges kilóimat. Sikerrel jártam, eddig 7 kiló ment le. A problémám az, hogy nagyon nehezen megy az edzés, gyorsan elfáradok, szédülök is, a vérnyomásom is magas. Sport után gyorsan elálmosodom, van, hogy akkor is szédülök. A vérnyomásom, mivel sokszor kánikula van, nem éppen a legjobb, feszít a fejem, a nyakam is. A háziorvosom vett vért, sok volt a vasam (eddig mindig vashiányos voltam), de csak annyit tanácsolt, hogy szokjak le a dohányzásról (napi 16 szál, szerintem nem a Világ vége). Ettől azért több mindent kellett volna tennie, kivizsgáltatni, vagy hasonló... Elég sok problémám van ezen kívül, a hasam is mindig puffadt, a jobb oldalam görcsösen fáj étkezés után. Külföldön élek, viszont sajnos idegenként kezelnek az orvosok, még nem találtam meg azt, aki valóban oda figyelne ezekre a tünetekre. Kérem Önt, hogy adjon tanácsot, merre induljak, milyen vizsgálatokat kérjek, esetleg én mit tudnék tenni a javulás érdekében?
Válaszát előre is köszönöm!
Tisztelt Doktornő! / Tisztelt Doktor Úr!
Az alábbi ügyben szeretnék segítséget, tanácsot kérni, előre is köszönöm!
33 éves nő vagyok, hetekkel ezelőtt az alábbi problémát tapasztaltam: nagyon erősen elkezdett hullani a hajam, mellé fáradtság, gyengeség érzés is társult. Reggel ha felkelek, fáradtabbnak érzem magam, mint este. Ugyanezt érzem akkor is, ha jól alszom éjjel, és ugyanez van akkor is, ha rosszabb az éjszaka alvás szempontjából. Ha éjszaka megébredek, nagyon nehezen alszom vissza, van, hogy 1-2 órán át hánykolódom, mire visszaalszom.
Azóta panaszaim még kiegészültek az alábbiakkal: időnként émelygés, hányinger, időnként fellépő étvágytalanság, gyakori szédülés, nagyon lassú sebgyógyulás, bőrszárazság, bőrviszketés, elhúzódó havivérzés. (kb. 10-12 napig is eltart, amely úgy zajlik, hogy az első 1-3 napban kevés vagy normál mennyiségű, aztán 1-2 napra "abbamarad", majd újra folytatódik, és maszatoló, fehérneműn foltot hagyó jellegű.) Teljes vérképet már kért háziorvosom, abban a koleszterin, kálcium, és vizelet baktérium mennyiségei eltérőek a ref.tartományból. A koleszterin 11.8 (ref.tart. szerint 5.5ig lenne jó), a kálcium 2.51 (ref.tart.:2.1-2.5)
Pajzsmirigy hormonvizsgálaton már voltam, az eredmények: TSH 2.23 (ref.tart: 0.27-4.2), T3 szabad frakció 4.93 (ref.tart:3.1-6.8), T4 szabad frakció: 15.1 (ref.tart:12-22)
Ezen a héten megyek még egy laborra, ahova a nőgyógyászat küldött el. Az alábbiak szerepelnek a vizsgálatkérőn: LH, FSH, prolaktin, progesteron, östradiol, testosteron, DHEAS, colesterol.
Kicsit aggódom, hogy mi lehet a problémáim oka. Ön mit tanácsol, milyen vizsgálatokat lenne érdemes még elvégeztetnem? Megyek még fül-orr-gégészetre és fogászatra góckutatás miatt, de ezekre majd csak következő hónapban kerül sor.
Válaszát várom és szép napot kívánok!
Tisztelettel:
Brigitta
Üdvözlöm 26 éves férfi vagyok. Kb két hete mind a két mellbimbóm megvan duzzadva, érzékeny, mind a kettőben két csomót érzek, körülöttük fehér pontok vannak. Már régebben is volt így, mikor zsírosabbat, sajtot, zsírt, csirkebőrt ettem, de akkor elmúlt. Lehet ez mellrák? Válaszát előre is köszönöm.
Már majdnem 2 hónapja nemtudok nyelni. Rosszul voltam a munkaba, be vittek a kórházba, csepegtetőt kaptam.Kulfoldon dolgozom, angolul kommunikálok, azt mondták hogy be van dagadva a torkom. Rá 2 napra jobban lettem, de aztán ismét rosszabbodott az állapotom, ami mai napig is tart. Nem tudok nyelni, nyaki nyomást érzek. Néha nehéz lélegezni, amikor nyelni oróbálok iszonyatos érzést érzek, mintha a nyelés széjjelnyomná a torkomat. Nagyon félek, kérem segítsen. Előre is köszönöm a válaszát ! És voltam gégetükrözésen, azt mondták van egy kis gyulladás de semmi több... Mi lehet a baj ?
Már majdnem 2 hónapja nemtudok nyelni. Rosszul voltam a munkaba, be vittek a kórházba, csepegtetőt kaptam.Kulfoldon dolgozom, angolul kommunikálok, azt mondták hogy be van dagadva a torkom. Rá 2 napra jobban lettem, de aztán ismét rosszabbodott az állapotom, ami mai napig is tart. Nem tudok nyelni, nyaki nyomást érzek. Néha nehéz lélegezni, amikor nyelni oróbálok iszonyatos érzést érzek, mintha a nyelés széjjelnyomná a torkomat. Nagyon félek, kérem segítsen. Előre is köszönöm a válaszát ! És voltam gégetükrözésen, azt mondták van egy kis gyulladás de semmi több... Mi lehet a baj ?
Kedves Orvosok :) 2008 óta szedem a Medrolt , Aravát,Celebrexet,most felírták a Metoject injekciót,amelyet magamnak adok be heti egyszer. Érzem ,hogy nem jó,nem javulok és azt érzem,hogy ártalmasak ezek a szerek. De szteroid nélkül szinte menni sem tudok. A biológiai kezelésen ,kisérleti programokon résztvevő sorstársaim csak rövid ideig voltak jobban. Tudnak-e hatékonyabb segítséget, gyógymódot és kevésbé ártalmasat a mellékhatások tekintetében. Köszönettel : Kovács Tamásné Sára
Tisztelt Doktor úr/nő!
Fiam,13 éves.Csak egy háziorvos-váltásnak köszönhetem,hogy elküldtek vele vérvételre,ahol megnézték a pajzsmirigy működését is.
Az eredmény mindannyiunk számára megdöbbentő értéket mutatott:
T4: 4.,5
T3: 2,96
TSH: 100 fölött!
Szerencsére jó kezekbe kerültünk,azonnali kivizsgálások sora következett,és vannak még eredmények,amit csak jövő héten tudunk majd meg.A nyaki pajzsmirigy ultrahang kimutatta,hogy szerkezete elváltozott,és mérete megnagyobbodott. Jelenleg elkezdtük szedni a l-thyroxin 100 mikrogramm napi 1 tablettát.Diétáznunk,és tornáznunk kell. Nagyon sok információt kaptam,de nem jutott akkor minden eszembe,és valamire válaszolni sem tudtak. Mitől alakulhatott ki a fiamnál ez a betegség? Láttuk,tudjuk,hogy nagyon sok ,kb.30 kg-ot hízott 2 év alatt,és nagyon nagyot nőtt! 172 cm magas, 119 kg. Arra gondoltunk,hogy az elmúlt időben annyi csapás ért minket,hogy nem tudta feldolgozni,és mivel magam is állandó nagy súlyfelesleggel küzdök,tőlem örökölte..Ezért hízott meg ennyire,és fordult magába,tanulmányait pedig nagyon lerontotta az elmúlt 2 évben.
Magamat hibáztatom,a súlya miatt hamarabb is fordulhattam volna orvoshoz.
Lehetséges ,hogy egy korábbi ,,félrekezelésnek " lett áldozata a gyerkőc? Karácsonykor volt 2 éve,hogy egy lábsérüléssel kórházba kerültünk.Röviden a történet: fel kellett nyitni a lábán a sérülést,becsövezték amíg szükséges volt. Vénásan antibiotikumot kapott-ezt túladagolták,a lábát pedig állandó bő betadinos kötéssel ,,zárták le "Lába nem javult,egyre nagyobb,és terjedelmesebb lett a fertőzés,mert a kórházban elfertőződött a lába.Addig,amíg attól tartottak már,hogy csontig hatol a fertőzés..Egy lelkiismeretes orvos javasolta abban a kórházban,hogy vigyük el azonnal a gyereket egy másik kórházba..Ott kb.2 hét alatt rendbe tették szerencsére.Kiderült,hogy a rengeteg betadin okozta a problémát.Azóta jódallergiás a gyermek. Ennek az esetnek lehet köze a pajzsmirigybetegség kialakuláshoz? A gyógyszert lehet,hogy élete végéig szedni kell? Mi történik,ha nem tudom rávenni,hogy diétázzon,és többet mozogjon? Mert eddig is számtalanszor kértem..Sajnos nem tudok állandóan mellette lenni.Sőt..a munkám miatt sokkal kevesebbet,mint szeretnék.Megbeszéltem vele,hogy mennyire fontos,hogy életmódot változtassunk.Remélem,megérti ennek a fontosságát,és elfogadja a segítségemet,és megfogadja az orvos tanácsait is. Most még beszélni sem nagyon hajlandó a témáról.Van kiút ebből a betegségből?
Tisztelt Doktorúr/nő!
Szeretnék érdeklődni a "super growth" nevű magasságnövelő szer után. 15 éves vagyok, átlagos testalkatom van, de szeretnék még nőni, Érdeklődnék, hogy érdemes lenne-e szedni? Mennyire lehet ez káros a szervezetemre, milyen mellékhatásai vannak?
Üdvözlettel!
Válaszát előre is köszönöm
Jó napot kívánok
Érdeklődnék, hogy mit jelent illetve milyen hatásmechanizmus alapján mondjuk, hogy a magas káliumtartalmú zöldségek erős vízhajtók? (Minden tudományos leírásban ez szerepel)Tudniillik, tizenéve ismeretlen eredetű hypokalaemiás vagyok így a kaldyum 600mg-os (napi4-6)kapszula mellé általános orvosi tanácsra magas káliumtartalmú zöldségeket fogyasztok. Ám ezek hatása paradox módon fordítottan érvényesül .Azaz a gyakorlat szerint minél több zöldséget fogyasztok (paradicsom, banán sütőtök, cékla stb.)annál több a vizeletkiválasztás.Ezek után mérhetően K csökkenés következik be.3,5 mmol/l vagy kevesebb, más ásv. anyagok referencia értéken belül maradnak A hypokalaemiás tünetek azonnal megjelennek, a szokásos görcsök, izomrángások időszakos bénulások. ( Mára elfogyott az izomzatom 80%-a önállóan járásképtelen vagyok).Ez számomra érthetetlen, hogy pont az a kálium amit pótolni kellene az okoz vízhajtást ami kiüríti a káliumot.
Tíz éve nem kapok rá választ, sem belgyógyásztól sem endokrinológustól, sem nefrológustól. Van valaki aki tudja a választ vagy ez örök titok marad?
Tisztelettel
Hérincs Péter
A vérvétel során enyhe pajzsmirigy alulműködést mutattak ki, ennek ellenére a Triregol mintegy 10 éves szedésének abbahagyását követően, 10 kg feljött és erőteljes sport és különböző diéták ellenére sem csökken a testsúly és körméret. Emellett alacsony vérnyomás, hulló haj, alacsony libidó-és pulzus, fáradékonyság, menstruációs zavaraim vannak. 42 éves vagyok, szeretnék szülni, de nem esem teherbe.
Tisztelt Doktor Úr!!
Magas prolactin szint miatt szeretném Önnel felvenni a kapcsolatot. Dr. Kiss Lászlóhoz járok de ő csak május 31-én tud fogadni és az nagyon késő van. Először is tudom nem ezzel kellen kezdeni de szeretnék érdeklődni a rendelés árairól, valamint ha bejelentkezek mikorra kapok időpontot. Volt már prolactinnal gondom, de visszaállt, most viszont ismét magas lett az eredmény. Köszönettel Sándorné Molnár Anita
Üdvözlöm! 2012.12 hóban egészséges leánygyermeknek adtam életet ( bár 34. hétre született).2014. 02 hóban 8 hetes magzatnál, 2014.10 hóban 14 hetes magzatnál ab. missed műszeres befejezés volt.Ezután próbáltam utánajárni mi lehet a probléma. 2014.12.30-ai vérvételben a TSH érték: 3,47 mIU/L volt. Nőgyógyász javaslatára pajzsmirigy ultrahangot csináltattam,negatív lett az eredmény. 2015.02.15-i véreredmény TSH: 1,51 mIU/L. Kérdésem, hogy normális-e ez a változás? Illetve, hogy Ön szerint keressek -e fel személyesen endokrinológust, vagy az eredmények láttán ezzel nem kell foglalkoznom.( pajzsmirigy probléma nem lehet a vetéléseim oka? még egy megjegyzés: mindegyik terhességem alatt folyamatosan hasmenésem volt) Előre is köszönöm a válaszát.
Tisztelt Dokrtor Úr,
44 éves férfi vagyok.
Lenne egy olyan kérdésem, hogy jó ideje szedek egy un grapefruitmag kivonatot, melyről azt olvastam nemrég, hogy megnövelheti az ösztrogénszintet. Abba is hagytam a szedését és csináltattam egy vérvételt.
Ez lett az eredmény:
Estradiol-E2: 46,32 pg/ml
Totál Testosteron: 5,53 ng/ml
Amiből úgy látom valóban az ösztrogén tul magas és a tesztoszteron alacsony.
Mit lehetne tenni?
Ez magától helyreáll?
Esetleg szedjek valamilyen természetes tesztoszteron növelőt?
Az ALC-ről (Acetil-L-Karnitin) azt mondják (sportboltban lehet kapni), hogy ez megnöveli a tesztoszteronszintet.
Előre is köszönöm a válaszát,
Üdvözlettel,
Kovács Tamás
Tisztelt Dr Nő/Úr
Első sorban említeném hogy kint élünk Németországban és csak évente tudunk haza menni, igy az otthoni orvosi ellátást nem tudjuk igénybe venni ,ezért fordulok önökhöz talán pontos útba igazítást kapunk a segítségükkel..A Férjemnek 10 éve hogy Azoospermiát találtak otthon ,volt cromosoma vizsgálat amit ilyenkor nézni szoktak az mind negatív volt ,akkor aFSH-ja magasabb volt kicsit ,a herék 5ml-ek ,elzáródást nem találtak..következö lépésként lombikközpontba irányítottak minket amit nem tudtunk elkezdeni mert nem volt elegendő pénzünk ezért vágtunk neki Németországnak immár 3 éve,mivel haza nem tudunk sűrűn járni igy itt kezdtük el a vizsgálatokat egyenlőre ezek nem fizetősek,na a kérdésem a következő volna vérvétel alapján meg állapították nála ezt a diagnózist Hypergonadotropen Hypogonadismus amire már 4hónapja egy injekció kúrát irtak ki hetente kétszer szúrja magát aminek a neve BREVACTID 5000, amire ki írták az a következő lelet eredménye
HYPOPHYSENFUNKTIONSTEST(GnRH-test)
LH-RH test
LH-0perc-6,14
+30perc-56,62
+60perc 42,73 mlU/ml
FSH-0perc 15,75
+30perc 40,28
+60perc 39,12 mlU/ml
ezt az eredményt elküldték Prof.Zitzmann-nak ő egész messze rendel tőlünk és emailben jött a válasz, még egy vérvétel és ennek a következő az eredménye, ami után ki írták az injekció kúrát
GONADENFUNKTIONtest
LH-8,25 mlU/ml
FSH-16,67
Oestradiol 37,06 pg/ml
DHEA-S-3,02
PSA-0,83 ng/ml
TSH-1,08 uU/ml
Prolaktin-8,14 ng/ml
Testonsteron-1,79 ng/ml
SHBG-31,2
Androgenindex-19,91
Amiért fordulok önhöz a tanácstalanságunk mi lenne a helyes irány ön szerint , mivel csak tolmáccsal tudunk információhoz jutni az orvosoktól és elégé szűkszavúak és egyfolytában csak azt mondják várjunk az injekcio kúra mit produkál ,de az egy évig is tarthat.. már 11 éve szeretnénk babát és 34 évesen már jó volna tudni mit várhatunk ettől az egésztől vagy csak próbálkoznak hátha?A kérdésem a következő volna ,Nem régiben irtam egy magyar Andrológus Doktornak aki azt mondta hogy nem érti és feleslegnek tartja a HCG azazLH hatású injekciót, és A HCG kezelés igazából csak centrális hypogonadizmusban (hypogonadotorop hypogonadizmusban) javasolt.Ő úgy gondolja hogy a herében van a baj és ezzel az injekcióval ugy mond nem érnek semmit ...nagyon elvagyunk keseredve tanácstalanok vagyunk és félünk hogy félre kezelik...vissza mentünk tolmáccsal és csak annyit mondtak ezt kell tovább folytatni és csináltak egy új vérvételt aminek az eredményét várjuk, lehet kiegészítik egy másik injekcióval ennyi volt a válaszuk,mit tehetünk mi?most kértünk urológiára időpontot de csak március vége felé kaptunk ,talán majd ott mondanak urologiai szentpontból is valamit ,Kérem véleményét az injekcióról, mit tegyünk ?ha felesleges akkor árthat is?hogy lehetne helyre hozni a vérképet hohy ne legyen magas az FSH-ja és Doktor úr mi okoz magas FSH-?Lehet még valaha legalább annyi Spermája hogy elegendő legyen egy lombikbeavatkozásra?jelenleg ott tartunk hogy semmi nincs ,nulla...)n szerint mégis jó lehet ez a kúra és van esélyünk arra hogy beinduljon az ivarsejt termelődése,vagy hagyjuk a kezeléseket mert csak az idő telik vele és induljunk el a lombik programban és talán biopsziával találnak nála? vagy ennél a diagnózisnál esélytelen hogy ott legyen? Mik a tapasztalatok ezen a téren? Köszönöm válaszukat nagyon várom!További jó munkát és jó egészséget kívánok!
Üdvözlöm! 4 és fél hónapja pajzsmirigy alulműködést állapítottak meg nálam, akkor az eredményeim:TSH:5.26 FT4:14.5 az általános vérvételé:Vörösvérsejt:5.5 MCV:76 MCH:25 MPV:7 Süllyedési sebesség:2 Prolaktin szint:581,30 Solubilis transzferrin receptor:5.12.
3 hónapra rá megismételték a vértételt és a thyreoideaperoxidáz:5 TSH:2.77 és a T4:13.58 lett emelett az általános labor vörösvérsejt szám:5.3 MCV:79 MCH:25 lett. Ezekkel az értékekkel van esetleg valami tennivaló, Ön mit tud javasolni? Mostanában sokat fáj a fejem, rossz a közérzetem, sokszor eldugulnak a füleim, szinte teljesen bezáródnak, szemem alja többször ödémás, többször uralkodik el rajtam frusztráltság,kétségbeesés sokat ingadozik a hangulatom.. Előre is köszönöm a segítségét!
Tisztelt Doktornő/úr .... Sajnos magas tesztoszteron szinttel rendelkezem és sajna elég erős a szőrzet is,ami nagyon zavar. Már pubertás korom óta van ez a betegség,a menstruációm sem a normális,2-3 havonta jön csak meg. Eddig még csak nőgyógyásznál voltam,2 évig szedtem a fogamzásgátlót,de nem volt változás csak a menstruációmban,az havonta jelentkezett. A szőr olyan,mint egy férfinak, a lábamon,a combokon,a hasamon, sajnos a seggem is valamint a derekam. Szóval mint egy tipikus férfinak. Információt szeretnék,hogy véglegesen meg lehet szüntetni az erős szőrzetet vagy csak enyhíteni lehet? Köszönöm szépen
Üdvözlöm! Egy pár éve úgy vettem észre, hogy a mértéktelen alkoholfogyasztás miatt (feltehetőleg azért) elég sokat híztam. Ekkor vásároltam egy szobabiciklit, és egy súlyzó készletet. Ez olyan három éve lehetett. Használtam is rendszeresen, hol többet, hol kevesebbet. Híztam. Most az edzéstervem a következő: 45 perc szobabiciklizés 15 súlyzózás heti háromszor, vagy négyszer. Az étrendem a következő: Egy tányér meleg étel délben, és egy szendvics, vagy egy adag étel vacsorára. Emellett igen ritkán fogyasztok cukros üdítőket, tejeskávét iszom általában, amiben cukor található. 105 kiló vagyok 170 magas. Attól függetlenül, hogy viszonylag izmos testalkatú, és vastag csontozatú, ez rengeteg, kb. nyolcvan kilósan lennék ideális magam számára. Nem értem, miért nem fogyok. Érdekes tény még, hogy állandóan fáradt vagyok, mindegy mennyit alszom. Ettől függetlenül az edzést gond nélkül teljesítem, sőt edzés közben a kedélyállapotom is jobb, és fittebbnek érzem magam.
Üdvözlöm! Pajzsmirigy betegséggel járok orvoshoz,a nyaki ultrahang leltem a következő.A jobb lebeny 50x15x20mm,melyen belül a közéső harmadban lateralisan egy 4mm-es jól körülírt erősen echoszegény elváltozás látható,pathológiás vascularisatio nélkül.A bal lebeny 50x18x20mm,melyben belül az alsó harmadban a környezetétől rosszul elkülönülő 13x10mm-es apró cystosus területeket is tartalmazó göb ábrázolódik.A középső harmadban lateralisan egy 3x2mm-es mérs.echoszegény göb van.Az isthmus 5mm széles.A nyálmirigyek norm. nagyságúak,szabályos szerkezetűek,ductus tágulat nem látható.A nyaki régióban kórosan megnagyobbodott lgl.nem hozható látótérbe.Vélemény:Struma nodosa. Ezek a leletek nagyon rosszak?Mire számíthatok?Előre is köszönöm a válaszát.
Egy éve, hogy hullani kezdett a hajam és egyre erősebben zsírosodott! Nem gondoltam komolyabb dologra felkerestem egy hajgyógyászt, a hölgy Vital termékeket írt fel nekem melyeket négy hónapig használtam, sajnos eredménytelenül. Háziorvosom javaslatára teljes labor.vizsg. mentem melynek eredménye 7.40 * vas, viszont a többi eredmény elfogadható, gyógyszert nem kaptam csak egy zsírosodásra ajánlott sampont! Tovább mentem szakorvosokhoz vizsg. 1. Fogászat eredmény: teljesen redben. Nőgyógyászat eredm: rendben. Orr-Füll gégészet : rendben, itt viszont a dr úr kért pajzsmirigy vizsgálatot és TSH. Pajzsmirigy : jobb lebeny 18x20x43mm echoszegény inhomogen, bal lebeny: 20x22x45mm echszeg. inhomg. A pajzsmirigy szerk. echodusabb körülírt képletek. Az isthmus nem szélesebb, inhomogen. TSH: 17,411. T4 szabad frakció 11,56. Dr úr tovább küldött belgyógyászatra. Újabb vérvételt kért a belgyógyász, nincs esetleg cukorbetegségre utaló jel, vérvétel eredmény : koleszterin *6.51, HDL koleszterin:* 2.35. Nem kaptam gyógyszert mondván várni kell még egy hónapot újabb TSH kért!!! Elmondtam neki, hogy már egy éve ezzel küzdöm majdnem minden nap hajat kell mosnom annyira zsírosodik, és rengeteg hajam kihullott, nem tudok kellőképpen koncentrálni ugy érzem, hiába eszem kevesebbet 4-5 kilót hiztam ebben az évben és nagyon oda kell figyelnem, hogy ne gyarapodjanak a kilók, valamint sokszor vagyok fáradékony, lehangolt és nem értem miért! Már annyira szenvedek ezektől, hogy ezek után amivel utamra engedtek nem tudom hova fordulhatnék, kihez! Valakinek csak úgy nem jeletkeznek ezek a tünetek ha nincs semmi baja, viszont már rengeteg idő eltelt és semmi nem változott, kérem segítségüket! Tisztelettel. Napocska
Tisztelt Doktorok!
67 éves nő vagyok, októberben vérvétel alkalmával kiderült, hogy pajzsmirigy túlműködésem van, amit az ultrahang és az izotópos vizsgálat is megerősített. 14 éve pajzsmirigy műtétem volt, az évek a vérvételek során nem mutattak ki eltérést, gyógyszert soha nem kellett szednem. A mostani vizsgálatok szerint :
Jobb lebeny: 10x11x42 mm-es residuális, benne egy 15-10 jól határolt csaknem izoechogán göb
Bal lebeny: 16x17x50 mm-es benne 5 mm-es, 6 mm-es és egy 9 mm-es jól határolt colloidos gőb
Vélemény: tarchea nem dislocalt nem comrimált
Szcintigráfiás felvételen strumectomia utáni állapotnak megfelelően jobb oldalon csupán minimális működő pm. állomány látható. A bal lebeny mérsékelten megnagyobbodott. Az UH vizsgálat során leírt göbök halmozása a környezettel azonos.
Napi 1 Metothyrin rendszeres szedését írták elő, amit még nem kezdtem meg, mert semmiféle tünetem nincs.
Nem fogytam, nincs hasmenésem, nincs szapora szívverésem, nem magas a vérnyomásom, nem hullik a hajam, nem izzadok, jól alszom, nem vagyok ideges, csonsűrűség vizsgálaton most voltam, még éppen a határán vagyok, nem rossz de napi 1 kalciumot és D vitamint szedek.
Szeretném megkérdezni a véleményüket, mit tanácsolnak.
Nagyon gyógyszerellenes vagyok és ha nem muszáj nem szedném!
Válaszukat előre is köszönöm!
Tisztelettel: Valéria
Üdvözlöm! 5 éves kislányom növekedésével kapcsolatban vannak aggodalmaink. Az egész család alacsony mindkét ágon, nem vártunk magas gyermeket, de mégis szeretném szakember véleményét kérni. 5 évesen kb. 98 cm volt, és az utóbbi 4 hónapban max 1 centit nőtt.4 évesen 95 cm volt, 3 évesen 85 cm, 2 évesen 81 cm, 1 évesen 76 cm, születésekor kb. 50 cm. Jövőre iskolába mehetne, de jelenleg kb. a 3 évesekkel van egy magasságban. A családot elnézve kb. 157-160 cm testmagasságra számíthat. Ehhez mérten megfelelő a fejlődése, vagy érdemes szakemberrel kivizsgáltatni? Testsúlya megfelel a magasságnának, szellemi fejlődése teljesen rendben van. Köszönöm válaszát előre is.
Üdvözlöm! 12 éves korom óta kezelnek pajzsmirigy alulműködéssel, azóta szedek rá eutyroxot. 75 mikrogramm mellett a laboreredményem teljesen normális volt, de az orvosom javaslatára felemeltük 100mikrogrammra. Az utóbbi vizsgálati eredményem szerint a tsh szintem a normál érték alatti lett. Az utóbbi időben egyre nehezebben alszom, csökkent az étvágyam, gyakran van hányingerem, ingerültebb vagyok a szokásosnál és gyakran szorongok. Az lenne a kérdésem, hogy lehetséges-e, hogy a túl sok gyógyszertől az alulmüködésből túlmüködés lett? A gyógyszer csökkentésével visszaállhat a normális müködésbe? Ez körülbelül mennyi idő az adag csökkenésével?
Üdvözlöm! 12 éves korom óta kezelnek pajzsmirigy alulműködéssel, azóta szedek rá eutyroxot. 75 mikrogramm mellett a laboreredményem teljesen normális volt, de az orvosom javaslatára felemeltük 100mikrogrammra. Az utóbbi vizsgálati eredményem szerint a tsh szintem a normál érték alatti lett. Az utóbbi időben egyre nehezebben alszom, csökkent az étvágyam, gyakran van hányingerem, ingerültebb vagyok a szokásosnál és gyakran szorongok. Az lenne a kérdésem, hogy lehetséges-e, hogy a túl sok gyógyszertől az alulmüködésből túlmüködés lett? A gyógyszer csökkentésével visszaállhat a normális müködésbe? Ez körülbelül mennyi idő az adag csökkenésével?
Tisztelt Doktor Úr/Doktornő! Ma kaptam meg a cukor terheléses vizsgálatom eredményeit. Értékek: Éhgyomri vc: 4.2 mmol/l Éhgyomri inzulin: 2.9 mlU/l 120 perces vc: 3.6 mmol/l (alacsony) 120 perces inzulin: 31.4 mlU/ml (magas) Az lenne a kérdésem, hogy mit jelentenek ezek az értékek? Mitől csökkent ennyire le a vércukorszintem, és miért maradt ilyen magas az inzulin szint? Ez ugye még nem inzulinrezisztencia? Hiszen akkor a vércukorszintem magas maradt volna.
Tisztelt Doktor Úr/Nő! Fül-orr-gégész Doktornő elküldött nyaki ultrahangra,ahol a következő leletet kaptam. A jobb pm lebeny nagysága kb. 21×20×55mm kp.harmadában egy kb.15×17×29mm nagyságú kevert reflectivitású,széli részén mérs.hypervascularizált göb látható melynek centrumában változó méretű echomentes cystosus területek is megfigyelhetőek. A jobb pm.lebeny isthmus közeli harmadában egy kb 15mm átmérőjű hypovascularizált echoszegény göb és a jobb lebeny széli részén egy kb. 6×10mm átmérőjű septalt sűrű bennékű hypovascularizált cysta is megfigyelhető. A bal pm. lebeny az átlagosnál kisebb kb. 4×5×8mm homogen szerkezetű,reflectivitása norm. Azn átmérője kb 2-3mm A parotis és submand. nyálmirigyek eltérést nem mutatnak,megnagyobbodott nyaki nyirokcsomó nem látható. Vél.: Struma nodosa l.d.et cysta gld.thyr.l.d.-endrocrin.konz.ill annak függvényében időszakos UH.kontroll jav. Sajnos a fül-orr-gégészhez már a leleteimmel nem tudtam visszamenni,de a háziorvoshoz elmentem aki azt mondta,hogy nincs semmi bajom felesleges elmennem endokrin rendelésre. A Tsh szintemet a nyáron nézték az rendben volt (2,16),ez alapján mondta a háziorvosom,hogy megfelelően működik a pajzsmirigyem,mert ez a szint teljes jó. Ön szerint is felesleges elmenem vagy azért nézessem meg? Megtisztelő válaszát előre is köszönöm.
Tisztelt dr. Reismann Peter Doktor Ur!
Teljes hasi Ct vizsgalat alapjan:" a jobb mellekveseben a medialis szartol el nem valaszthatoan 23x13 mm nagysagu ovalis alaku a nativ meresben 37 HU denzitas erteku az arterias fazisban 86 HU denzitasu a portalis fazisban 114 HU denzitas erteku a 3 perces meresben 64 HU denzitas ertekü termine van ."Orvosi velemeny szerint "a kontraszthalmozasi tendecia alapjan phaeochromocytoma lehetseges" .."Vizelet vizsgalat hormontermelest nem igazolt, azonban vagy nem secretalo phaerochromocytoma vagy idönkent secretalo phaerocchromocytoma lehet"Mindezekutan endokirnologus kezelöorvosom nem tul hatarozottan , de mütete javasolt. Ön ez ügyben milyen tanaccsal latna el engem?
Varom valaszat es elöre is nagyon köszönöm!
Üdvözlöm! Növekedési és pajzsmirigy hormonpótlásban részesülök. Szigorú ellenőrzés alatt, 3 havonkénti kontrollal járok a kórházba .Párom munkát kapott Amerikában és kiutaznánk hosszabb időre.Igényelhetem-e ott továbbra is a növekedési hormont? Itt az OEP támogatása mellett ingyenes. Ott mi a helyzet? Hogyan tudnám igényelni,mi a teendő ilyenkor? Válaszát előre is köszönöm!
Jó napot! Kocsis Tímea vagyok, 21 éves és policisztás ovárium szindrómám van. Azzal a kérdéssel fordulok önhöz, hogy két héttel ezelőtt a nőgyógyászom diagnosztizálta nálam a PCOS-t és kijelentette hogy egyáltalán nem ehetek cukrot és tésztaféléket! Pontosan az lenne a kérdésem hogy megtudná- e nekem mondani hogy ebbe a tésztafélékbe mik is tartoznak ide, mert sajnos ezt nem mondta el részletesen az orvos, és nem tudom mit ehetek meg mit nem! Cukrot minimális mennyiségben fogyaszhatok?
Várom válaszát!
Előre is köszönöm!
Tisztelettel:
Kocsis Tímea
Tisztelt Doktor Nő/Úr!
33 éves nő vagyok. Pajzsmirigy alulműködést állapítottak meg nálam 2 éve, 2012 tavaszán. Voltam jódizotópos vizsgálaton, és persze előtte a vérvétel is megvolt. 2012 áprilisban tsh 9,46 erre L-thyroxin 100 mikrogrammot kaptam. Ettől a hirtelen nagy dózistól állandó nyugtalanság és mellkasi szúró nyomó érzésem volt.
2012 szept. 0,021 tsh- 50 mikrogr
2012 nov. 10,88 tsh- 75 mikrogr
második babával terhes lettem
2013 márc. 1,84 tsh- 75 mikrogr
2013 május 2,34 tsh- 75 mikrogr
2013 júl szülés után endokrin. javaslatára 50 mikrogr
2013 szept 0,025 tsh- 25 mikrogr
2014 jan. 41,28tsh- 25 mikrogra+gyulladás csökkentő
2014 febr. 8,37 tsh- 50 mikrogr
2014 márciustól Letrox 75 mikrogr
Kérdésem az lenne, hogy célszerű lenne-e egy hormonvizsgálatot csináltatnom, mert úgy érzem ebből több minden kiderülhetne. Illetve lehetséges-e hogy életem végéig nem kellene gyógyszert szednem. Illetve mitől alakulhat ki a szülésen kívül még, mert 2008-ban szültem először császárral, 2013-ban pedig rendesen szültem második babámat. Lehetséges-e hogy jódhiány miatt alakult ki az alulműködés, és ennek pótlása elég lenne a letrox helyett, ezt hogy deríthetném ki. Köszönettel: Kati
Tisztelt Doktornő/úr! Kislányom 4és fél éves. Háromszor voltunk már vérvételen vele, a legelsőn a TSH 9, a másodikon 5,2 a legutóbbi vérvételen a pajzsmirigy értéke 7,190 mIU/L érték volt, az fT4 21,72 pmol/L, az fT3 6,68 pmol/L. Eddig nem szedett rá semmit, de most Letrox gyógyszert írtak föl neki, amit valószínűleg egész életében szedni kell. Én úgy hallottam gyerekeknél 10 alatt nem írnak gyógyszert, csak jódozott sót ajánlanak. A kérdésem az lenne, hogy van-e valami más alternatíva, amivel a gyógyszer ki lehetne kerülni, vagy esetleg valami amit ki lehetne próbálni gyógyszer helyett. 4 hónap múlva ismét vérvételre megyünk ellenőrizni az értéket. UH vizsgálaton nem találtak kóros eltérést nála.Nem tapasztaltunk a gyerkőcön semmi panaszt vagy problémát. Allergia gyógyszert szokott szedni a cetirizint. De azt is csak tavasztól őszig. Előre is köszönöm szépen a válaszát és tanácsát.
Üdvözlöm! 12 éve pajzsmirígy alulműködést állapítottak meg. Gyógyszert nem kaptam. Kb. 4 éve rohamosan gyarapodott a súlyom diéta és heti 4 aerobik edzés ellenére is. Inzulinrezisztenciát, majd hyperinzulémiát diagnosztizáltak. Rendszertelen vérzésem alakult ki kb. 4 éve, nagyfokú hajhullásom is van. 6 hónapja végre a pajzsmirígy alulműködésemre is írtak fel gyógyszert. Nem eszek semmiféle tésztafélét, péksüteményt, krumplit, rizst, nem használok cukrot sem csak édesítőszert főzéskor. Halat, csirkemellet fogyasztok, rengeteg zöldséget, sok gyümölcsöt eszek. Heti 4 alkalommal, reggel 4 km-t futok. A kalóri bevitelem napi 1200 kcal, és 120 g szénhidrát fogyasztás alatt van. Akad, hogy kevesebb is. Vizet napi 1,5-2 litert iszok. A kérdésem az lenne, mit tudna tanácsolni, hogy elinduljon a fogyásom. Jelenleg 164 cm és 88 kg vagyok. Súlycsökkenéssel az inzulinproblémám is biztosan konszolidálódnának. Várom szíves válaszát.
Üdvözlöm! Számomra fontos kérdéssel fordulok Önhöz! Mert iszonyat kellemetlen és nem tudom, hova forduljak. 2-3 hónapja érzem - reggel egy szédüléssel kezdődött, ami utána helyre állt - ami miatt szorongom azóta is, hogy időnként rám jön egy izgatottság érzés, kéz és láb izzadás, láb remegés, szapora pulzus, és sápadtság jellemez, mint arc, mint a számat, most a fejem is fájt szédültem.Aztán nagyon megijedem és fokozom a dolgokat, sajnos, próbálok úrrá lenni a dolgokon. Pulzusom miatt kaptam bisprololt 5 mg, de leviszi az amúgy se magas vérnyomásomat, ami gyakran 90/60 max. 115/70. Nem kávézom, nem dohányzom. Van egy pajzsmirigy gyulladásom a tsh értékem 3.3, az FT4 értékem 12.8, letroxot szedtem, de azt elvették, sok rosszullétet okozott! Mást kell majd szednem. Voltam teljeskörű kardiológiai vizsgálaton, ott mindent rendben találtak. Voltam cukorterhelésen ott az inzulinom 120 perc után magasabb volt, diétázzak (fehér dolgok elkerülése), amúgy se vagyok súlyos 57 kg 170 cm. Mi az, ami okozhatja, talán az alacsony vérnyomás, kimerültség? A cukromat egy ilyen után, ha megmérem max. 6-ot mutat egyszer volt 7. (este 9 óra körül). A véreredményem jó, van vasam és vérszegény sem vagyok, referencia tartományon belül vannak az értékeim. Mit javasol? Egy ilyen után sajnos egy ideig szorongom, ami annyira kellemetlen, mert nem tudom mitől van. Hova forduljak tovább?
Tisztelt Doktor Úr/ Doktornő! 4 hónapja tartó torokgyulladással küzdök, ami néha fáj, néha egyáltalán nem érzem. Fül-orr-gégészeten kaptam antibiotikumot, mintát vettek, de nem tenyészett ki semmi, ezután gyomorsavra kaptam Esomeprazolt reflux-gyanú miatt, de semmit nem változott az állapotom. Viszont észrevettem valamit: néhány hétig nem ittam tejet, mert enyhén felpuffadtam tőle, más tejterméket kis mennyiségben viszont fogyasztottam. Ekkor egyáltalán nem fájt a torkom, de a pótlását nem múlt el. Azután elkezdtem inni tejet, reggel egy pohárral, és egyre jobban fájt a torkom. Nagyon kétségbe estem, hogy nem jön helyre a torkom, sőt egyre jobban fájt, kb 5 nap után villant be, hogy azóta rosszabbodott a helyzet, hogy tejet iszom. 4 napja csak laktózmentes tejtermékeket fogyasztok, a pirosság még nem múlt el, de a fájdalom teljesen. Szeretnék érdeklődni, hogy a laktózérzékenységnek lehet ilyen tünete, jó nyomon járok? Általában nem ezeket a tüneteket lehet olvasni a laktózérzékenységgel kapcsolatban, hanem hasmenést, hányást, stb. A választ előre is köszönöm!
Tisztelt DR! Az új munkahelyem miatt vérvételen estem át! Minden eredményem jó volt kivéve a THS! THS 0,01 IU/ml T3: 29,9 ng/l T4:6,9 ng/dl Kicsit fáradékonyabb vagyok és a hajam is hullik, ennek ellenére rendszeresen sportolok (6 km gyaloglás naponta)! Gyógyszert nem szedek viszont spirálom az van! Mi lehet a probléma? Várom válaszát! Előre is köszönöm!
Szeretném megtudni, hogy az iontoforézis és a Botox-kezelés mennyire hatásos a hiperhidrózisos betegeknél?
Hol végeznek Magyarországon iontoforézis és Botox-kezelést ezeknek a betegeknek?
Tisztelt Doktor Nő/Úr!
Hónapok óta vannak hőemelkedéseim (max 37,4) délután, kora este éjszaka is sűrűn ver a víz. És ezért küldtek el már nyaki ultrahangra is kétszer 5 hét különbséggel. Mindkét vizsgálatot ugyanazzal a géppel végezték, ugyanaz a Doktornő. Az 5 héttel ezelőtti eredményem:A pm. lebenyei nem nagyobbak, bennük körülírt elváltozás nem észlelhető. És a mai eredmény:A pm. lebenyei nem nagyobbak. Mindkét lebeny szerkezete finoman inhomogén.A jobb lebenyben az isthmus közelében egy kb. 0,35 cm-es echoszegény göb van. A lebenyek vascularisaltioja kissé fokozott. Február eleji vérvétel:TSH: 0.76 FT3: 3.37 FT4: 1.13 ezek elméletileg jó értékek a Doktornő szerint, akinél infektológián voltam. Nincs baj a pajzsmirigyemmel? Nem okozhatja ez a mindennapi hőemelkedéseket? Köszönöm megtisztelő válaszát! Ha nem a pajzsmirigy akkor mitől lehet?
Jó napot...18 éves korom óta menstruácios zavaraim vannak rendszertelenül s van hogy egy évben csak 1szer van havi mensesem.Jópár éve voltam endrokrinológián hol azt mondták hormon zavarom van de nem adtak rá semmit.Aztán voltam nőgyógyásznál hol azt mondták azért nem menstruálok mert túlsúlyos vagyok.Ha nincs menszeszem nem eshetek teherbe,ezt én megcáfoltam mert 8terhességem volt miből van 4 gyermekem.Mai napig nem tudom mi lehet a bajom viszont jó ideje elkezdtem szakálasodni s vérképem szerint több a férfi hormonom kelleténél de nemigen foglalkoznak vele s nem tudom hova forduljak...sok más betegségem is van 35éves korom óta s egyre elkeseredetteb vagyok:-(...várom válaszukat Tímea
Jónapot kívánok...Tímea vagyok 38 éves s lassan 4ik éve vettem észre egy akkor diónyi kis csomót jobb oldalt a gyomorszájam mellett mi sokszor fáj begörcsöl s mindig érzékeny...elmentem orvoshoz azt mondta zsír csomó ne törődjek vele....de miért fáj??....egy éve sebészetre is elmentem mivel már tojás nagyságú s szemmel látható s kitapintható drnő elküldött kórházba mivel szerinte nem jó hogy fáj ha nyirok vagy zsir csomó is.Kerepestarcsai kórházban az orvos miután végig mért (sajnos túlsújos vagyok 120kg:(...)...közölte hiába műtene meg lehet fájdalom nem szünne meg s oda vágta foggyak le vagy 40 kg az nagyobb betegség...tudom nem jó a kövérségem de hormonzavarom van amit szintén nem kezelnek:-(( viszont már hasamban több fájdalmas kis csomót észlelek s félek nem lesz lehetőségem lefogyni mert elvisz e ismeretlen betegség...utobbi hónapokban fáradékony vagyok fáj mindenem s már melleim is fájnak:-(...kérem írják meg mit tegyek mert félek...hisz négy gyermekes anyuka vagyok sok sok betegséggel mivel nem akarnak foglalkozni orvosok mert kövér vagyok s nagy a rizikó faktor...de ha nem segítenek s már késő lesz ki neveli fel gyermekeim??? elnézést hogy ennyit írtam...várom mielőbbi válaszukat... Tímea
Tisztelt orvosok,
Meg szeretném kérdezni, hogy foglalkoznak-e PCO-s ill. endometriózisos betegekkel? Feleségemnél 2012. januárjában állapították meg az endometriózist ill. pco-t. Azóta túl van egy műtéten és egy fél éves injekciókúrán. A mensese azóta sem rendeződött teljesen, így ma ismét elmentünk a kezelőorvosához(magánorvos). Az ultrahang ismét rosszal kecsegtetett. Az ultrahangon egy kisalmányi ciszta látható. A diagnózis endometriózis. Az orvosa laparoszkópos műtétet javasol újra. Kérdésem még az lenne, hogy van-e más mód arra,hogy elkerülje ezt a procedúrát?(szigorú étrend+ mozgás) Mivel gyermeket szeretnénk sürget az idő és nem szeretnénk újabb fél-egy évet várni, nem beszélve a műtét drasztikus mivoltáról.
Köszönöm előre is válaszukat!
Tisztelt Doktor Úr!
Egy nagyon fiatal POF-os betegnél, a
havonta szedendő hormonpótlást, ritkítottuk (orvossal egyeztetve) kéthavonta gyakoriságra. Azonban most akkor is volt menses a kellő időben, amikor nem volt hormonpótlás, ugyanúgy mint amikor a gyógyszer provokálja. Lehet ezt valamiféle reménynek, spontán helyreállásnak nevezni? Köszönöm: Éva
Üdvözlöm!
Mit tudok tenni a pajzsmirigy miatti hónapról hónapra történő testsúly jojo ellen?
Egyszerre szedtem őket, és a koleszterinszintem 7,38-ról 5,76-re lement 7,39-ről, a TSH viszont 4,81-ről felugrott 6,5-re. Tudna valaki segíteni, hogy miért? Gondoltam, kipróbálom, hogy 2 hónapig csak a flavonoidokra hagyatkozom, mi lesz az eredmény. köszönettel :Rejzingerné D. Gabriella
Üdvözlöm!
Pajzsmirigy problémám van, ha nem szeretnék gyógyszert szedni, akkor mit tehetek ellene? Sajnos mire sikerül leadnom a túlsúlyt, ismét felszedem, igaz max 5 kg-t, de elég vékony és alacsony vagyok, tehát nagyon meglátszik, arról nem is beszélve, hogy mit tesz ez a jojo a testemmel.
Tisztelt Dr. Nő/Úr! Én egy olyan problémával fordulok önhöz,hogy kb 1.5 éve sikerült lefogynom 12 kg-t persze ezt nagyon akartam ezt a fogyást mert kövér voltam. Diéta,mozgás,sport minden a legnagyobb rendben volt egészen addig ameddig elnem mentem vérvételre egy olyan problémával hogy az orromban nagyon büdöset szagot érzek. Ott kiderült hogy pajzsmirigy alulműködésem van. Az első vérvételem a TSH szint 27.74 volt a T4 szabad pedig 10.85. Viszont elküldtek ultrahangra is, és mégegyszer 1 hónapra rá vérvételre,aminek az eredményei: TSH:12.722 T4 szabad:10.87 ATPO:401.50 A pajzsmirigy ultrahang: Normális méretű lebenyek. Szerkezete kifejezetten echoszegény,inhomogén,több szigetszerű echoszegény területtel. Fokozott vascularizáció mindkét lebenyben. Trachea középvonalban,perivascularisan mindkét oldalt illetve lebeny caudalis részén 0.6-1 cm-es ovális nyirokcsomó. Vélemény: Thyreoiditisre (Hashimoto) jellegzetes UH kép. Erre kaptam Letrox 50 mg gyógyszert reggel 1 szemet kell bevenni. Az lenne a kérdésem hogy lefordítva ez a betegségem,mit mutat? (Mert kérdeztem az orvost de elég sietős volt és nem igazán magyarázta el) És még azt szeretném kérdezni hogy mivel akaratomból diétásan táplálkoztam és a mai napig is és mindennap mozgok minimum 30 percet,hogy ha elkzedeném szedni ezt a hormont nagy esély van rá hogy hízni fogok tőle? És ha esetleg hízok tőle,és ha abbahagyom akkor megáll a hízás? Nagyon szépen köszönöm a válaszát! Minden jót önnek! Üdvözlöm.
Tisztelt Főorvos Úr!
Nőgyógyászati vizsgálat után Dr. Székely András Főorvos Úr endokrinológiai szakvizsgálatot javasolt. Az orvos.hu-n megtaláltam az Ön nevét. Szeretnék bejelentkezni Önhöz vizsgálatra. Abonyi lakos vagyok, Szolnokon dolgozom. Kérem, e-mail-ben jelezzen vissza nekem! Köszönöm!
Köszönettel:
Bukor Erzsébet
20/362-3650
[email protected]
Myasthéniás beteg vagyok, a reumatológián felírták az Epolar trio 70mg gyógyszert, melynek mellék hatása lehet a légzési és nyelési probléma. Nem merem bevenni a gyógyszert, mert nekem nehéz a légzésem, és gyenge a nyelésem.
Várom válaszát, amit előre is köszönök!
Terheléses cukorvizsgálaton voltam. A vérben mind a két alkalommal normális értéket kaptam, de a 2 órás vizeletemben a megengedett 1.1 helyett 4.4 lett a cukor. A háziorvosom szerint rendben van. Ön szerint?
Tisztelettel: Zsírosné
Tisztelt Doktor Nő/Úr!
Megpróbálom röviden leírni a problémámat, amelyben segítségüket kérném.
46 éves nő vagyok, 2013. augusztusában kezdett fájni a torkom, de csak szeptemberben mentem el fül- orr gégészhez, aki megállapította, hogy kétoldali mandulacsonk gyulladásom van. Kaptam antibiotikumot, amitől jobban is lettem, elmúlt a fájdalmam és lassan a lázam is. De miután nyomásra érzékeny volt, ezért pajzsmirigy problémára is gyanakodott és elküldött vérvételre, ahol a TSH eredményem: 0,02 uIU/ml, T4: 1,85 ng/dl, T3: 6,0 pg/ml lett. A körzeti orvosom segítségével kerültem pajzsmirigy szakorvoshoz, azóta több laborvizsgálaton voltam, csináltak nyaki ultrahangot és izotópos vizsgálatot is.
Szcintigráfiai vizsgálat véleménye: Igen tömött, alacsony izotóp felvételű pajzsmirigy. A funkcionális eloszlás nem értékelhető. (subacut thyreoiditis?). (2013.10.22.)
UH vizsgálat véleménye: Az UH-kép lezajlott thyreoiditis utáni állapotra utal. Bal oldalon két göb. (2013.11.14.)
Laboreredményeim:
TSH: 0,007 uIU/ml, T3: 6,60 pmol/l, T4: 21,21 pmol/l, TSH receptor AAT: 0,3 alatt, TPO AT: 14,8 U/ml (2013.10.16.)
TSH: 7,260 uIU/ml, T3: 3,98 pmol/l, T4: 9,57 pmol/l (2013.11.18.)
TSH: 4,840 uIU/ml, T3: 5,18 pmol/l, T4: 13,59 pmol/l (2014.01.21.)
Utoljára 2014. január 29-én voltam a kezelőorvosomnál és "örömmel" hallottam, hogy a "tankönyvek szerint lezajló pajzsmirigy gyulladásom van, ezt mutatta a pajzsmirigy túltengése majd később az alulműködése", de el kell kezdenem a Letrox 50 gyógyszer szedését, ami hormont tartalmaz és lehet, hogy életem végéig is szednem kell. "Rossz beteg" vagyok és ettől megijedtem. Az utolsó laborvizsgálat szerint már nagyon közelít a TSH eredményem a normálishoz. Tüneteim nincsenek, néha érzek csak valami furcsát a torkom környékén.
Lehetséges-e, hogy ez a probléma gyógyszer nélkül is meggyógyuljon vagy mindenképpen szükséges ez a gyógyszer? Én szívem szerint adnék még magamnak egy kis időt a "természetes gyógyuláshoz" és csak 1-2 hónap múlva, ha nem javulnak jobban az eredményeim, kezdeném el a gyógyszer szedését, ugyanakkor szeretném az orvos - akiben nagyon bízom - utasítását is követni, ezért okoz ez most nekem nagy gondot, dilemmát.
Előre is köszönöm segítségét, tanácsát!
Tisztelettel:
Ildikó
Tisztelt Doktor Úr!
Édesapám 57 éves és alábbi vér, illetve ultrahang lelettel rendelkezik. Különösebb panaszáról nem tudok. Kérem a lelet "magyarosítását", illetve véleményét, továbbá tanácsát a pajzsmirigy tekintetében. Köszönöm!
TSH: 0,992
Ultrahang:
"A pajzsmirigy jobb lebenye 50*16*24 mm, mérs. Nagyobb. A kp. Harmadban a környezetétől nehezen diff. Kerekded, csaknem isoechogen, finoman deg. szerk. 10 mm nagyságú göb van. Tőle kissé cranialisan lés lat. 3 mm nagyságú apró göb látszik. Az alsó harmadban 7 mm nagyságú durva meszesedés, kissé caudalisabban a ventralis contur alatt egy 4 mm nagyságú apró göb látszik. A jobb lebeny és isthmus határon ventralisan egy 3 mm-es deg. göb mutatható ki.
A bal lebeny megnagyobbodott, 55*27*30 mm, lekerekített szélű. A lebeny jelentős részét részben összefolyó, különböző méretű göbök töltik ki. A kp. Harmadban med.-an lévő legnagyobb, deg. mintázatú göb 20 mm-es. Ugyanitt a kp. harmad jelentős részét elfoglalva egy 24*22*16 mm nagyságú, túlnyomórészt cystosus-rekeszes szerk, kisebb meszesedéseket is tart. göb látható. A cranialis harmadban kis kiterjedésű, megtartott mirigyállománynak megfelelő terület. Ezen belül egymás mellett 2 db 6 mm-es kis deg. göb van. A göbök részben ráhúzödnak az isthmus területére is , azt kiszélesítik. Az isthmus az alsó harmadban 13 mm, a kp. harmadban 8 mm. A kp. harmadban az isthmus és bal lebeny határán 10 mm-es, részben cystosus deg. göb látszik. A trachea légsávja kissé jobbra disloc.
A nyaki régióban kórosan megnagyobbodott nyirokcsomó nem ábrázolódik. A submand. nagy nyálmirigyek és parotisok echoképe szabályos. A carotisrendszer vizsgálható extracranialis szakaszán számottevő arteriosclerosisra utaló eltérés, szűkület nem ábrázolódik.
Vélemény: struma nodosa I.u., precip. I.s."
Tisztelt doktor ur. 2 éve probálkozunk a babával de nem jött össze. állando follikulus cisztám volt. utolso menszeszem 2013 01 31 volt. csináltak teljes vérképet fsh 53,7 lh 26,4 rá két héttel csináltak mégegy vérképet és akkor az fsh 25,5 lh 13,5 amh 0,1 alatti. tudom hogy ez elég rossz eredmény de azt nem értem hogy hogy feleződött le 2 hét alatt az fsh és az lh.. folyamatosan kutatok a megoldások után,és egy forumban olvastam önröl meg hogy egy endokrinologushoz is el kellene menni. utobbi pár honap során látom hogy szőrösödik z arcom is.. szeretnék önhöz egy időpontot érni és a leleteimmel elmenni hátha ön tud valami biztatot mondani. válaszát előre is köszönöm. ja 25 éves vagyok.
Tisztelt Doktor Úr/NŐ!
Van-e lehetőség, beutalóval igénybe venni gyógyfürdő kezeléseket,nőgyógyászati problémával( korai petefészek kimerülés, a gyógyulás reményében. Ha igen ki írhatja fel?
Köszönöm ! Éva
21 éves lány vagy ez év elején kivették a pajzsmirigyemet mert nagyon magad volt a túlműködésem és hiába szedtem Metotyrint 2 és fél évig nem hozta helyre. Azt szeretném megkérdezni hogy mennyi az esélye hogy teherbe esem így a műtét után? Azt hallottam hogy sokan a műtét után már egyáltalán nem esnek teherbe de remélem hogy nálam minden rendben lesz és mivel szedek hormont remélem nálam nem áll annak az esélye fent hogy nem esek teherbe mert nagyon szeretnék a párommal a közeljövőbe gyermeket. A válaszát előre is köszönöm.
Kedves címzett!
Nálam 2 éve szorongásos depressziót és szociális fóbiát diagnosztizált a neurológusom. A szorongásos depresszióra kaptam gyógyszert és nagyjából sikerült is "kigyógyulnom" belőle. Az lenne e kérdésem, hogy a szociális fóbiát hogyan lehetne kezelni gyógyszerek nélkül?
Tisztelt dr nő/ úr! A kérdésem az lenne ha valaki genetikailag sovány akkor nincs mit tenni??? Ha esetleg van rá mód akkor milyen szakorvost kell felkeresni! Köszönöm válaszát! Kovátsné!
Tisztelt dr nő/ úr! A kérdésem az lenne ha valaki genetikailag sovány akkor nincs mit tenni??? Ha esetleg van rá mód akkor milyen szakorvost kell felkeresni! Köszönöm válaszát! Kovátsné!
Tud valaki ajánlani tapasztalt, megbízható endokrinológust Debrecenben?
Okozhat-e magas vérnyomást a pajzsmirigy alulműködése?
Ultrahangos vizsgálatom alapján az orvos hypothyreosis.-t, chronicus strumitis-t diagnosztizált.
Kérdezni szeretném, ha nem szedem a gyógyszert, milyen következményekkel jár? Lehet.-e gyógyfüvekkel, vagy természetes anyagok bevitelével a bajt orvosolni?
Több hónapja szigorú fogyókúrán vagyok,nem tudom nem.-e ez váltotta.-e ki, hogy most ilyen értékeket mutat a pajzsmirigy hormon termelésem.
Köszönöm válaszukat,Tisztelettel.
Pcos miatt szedek metformin 500mg 2*naponta.A mùlt hònapban az androstenedion 6,70 volt most ezen a héten már 8,00. Mitől ugorhatott az egekbe hisz csökkenie kellett volna??? Lehet e ebből komoly gond? Mi termeli pontosan ezt az androstenediont? A többi hormon eredmény jò lett kivéve a tesztoszteron de az is csak kicsit ment át a határon ezért is nem értem hogy most mi van.Van már időpontom de addig is szeretnék valamit tudni.Előre is köszönöm.Hajni
Vérvizsgálatnál derült ki hogy gond van a pajzsmirigy működésemmel.
Értékeim: T4 7.o9o
T3 2,45
TSH 29,030
Azt szeretném kérdezni, nem lehet ez az érték összefüggésben azzal, hogy öt hónapja igen intenzíven fogyó kúrázok? ( Már fogytam 11 kilót)
Köszönöm válaszukat,üdvözlettel: Aranyka55
Üdvzlöm!
Sajnos mostanában nem jutok el orvoshoz a munkám miatt,ezért szeretném tudni,hogy az alábbi eredményeim mire utalnak. Azt hozzátenném, hogy rendszeres volt mindig a ciklusom, most 2hónapja nem jött meg. A választ előre is köszönöm!
TSH: 2,25 mU/L
Szérum FSH: 7,4 mlU/ml
Szérum LH: 12,2 mlU/ml
Szerum prolaktin: 379,2
Szérum progeszteron: 6 nmol/l
Total testosteron: 2,73 nmol/l
Szerum estradiol: 65,43pg/ml
175 cm/98 kg vagyok. 3 éve 20kg-ot fogytam 2 hónap alatt a válás miatt, azóta tudatosan diétázom és egy deka sem ment le heti 5-6 óra tornával sem. Kivizsgáltattam magam. A terheléses cukorvizsgálaton rosszul lettem és azóta is szédülés, homályos látás gyötör a lassan felszívódó szénhidrátoktól is, ezért nem is mertem enni semmilyen gabonafélét (csak zöldség és hús). 6 hét alatt csupán 2kg ment le! Ezután az orvos IR-t diagnosztizált (Glükóz=4,8, glükóz120=3,7, Inz=12,8, Inz120=21,0) aminek sok tünetét produkáltam már 8 éve folyamatosan (viszketés, szőrösödés, pattanások, visszérproblémák) és felírta a Meforal 850-et, amitől a bevezető szakaszban lement újabb 2 kg, de mióta a teljes adagot szedem 2x1 tbl., azóta dekára pontosan ugyanannyi vagyok, pedig még annyit sem eszem, mint a cukorterhelés után! A kivizsgálás során 23mm-es göböt találtak a pajzsmirigyemben (TSH=2.13, T3=3.02, T4=0.92), ezzel megyek majd izotópos vizsgálatra. A sok kudarcélmény miatt, ami a fogyással kapcsolatban ért az elmúlt 8 év alatt, már nemcsak fizikailag vagyok fáradt, hanem lelkileg is. Türelmetlen vagyok! Csak telik az idő felettem, és hiába teszek meg a fogyásom érdekében bármit, semmi eredmény!!!Nagyon el vagyok keseredve...Azt vártam, hogy a Meforaltól majd beindul a fogyásom, de nem. Azóta annyira fáradt vagyok, csak nézek ki a fejemből, ennyiben kimerülök. Az orvoshoz 2 hónap múlva kell mennem TSH eredménnyel, mert ha az növekszik, akkor tiroxint is kell majd szednem, de szerintem felesleges újabb 2 hónapnak eltelnie, amikor érzem, hogy lelassult a pajzsmirigy-működésem. 41 éves vagyok, elváltam, be vagyok zárva ebbe a testbe, szeretnék lefogyni, de nem tudok. Mit tegyek????? Kérem, segítsen!
Tisztelt Doktor Úr!
Lányom POF miatt hormonkezelést kap. Most Divigélt 0,5 , és Utrogestant 100 mg szed, 3-szor 1 et. 2 napja a 17. napon áttöréses vérzés jelentkezett, ma kellene elkezdeni az utrogestant, 10 napig, és nem tudom, hogy most el szabad-e kezdeni, vagy ne szedje a vérzés alatt?
Sajnos most kétségek között vagyunk, és megkérdezni hétvégén még telefonon sem tudom, hogy mit tegyünk ilyen mellékhatás esetén?
Köszönöm a gyors választ!
Nagyné
Jó napot!
Februárban PM alultermelést állapítottak meg nálam. A háziorvosom felírta az Euthyrox 50 tablettát (napi1db).2hét múlva folyamatos szédülést észleltem. abba hagytam a tabletta szedését, de az orvosom megnyugtatott, nem a tablettától szédültem. Vashiányra és alacsony vérnyomásra kezelt. Majd mikor ismét elkezdtem szedni a tablettát, 1 hét múlva újra jelentkeztek a panaszok. Szédülés, fejfájás. Már lassan egy hónapja nem szedem a hormonokat, de kisebb, 1-2 napos megszakításokkal még mindig szédülök.
Mi történhetett?
Tisztelt Orvosok!
Nagyon szépen köszönöm a gyors válaszokat. Azóta túl vagyok a harmadik műtéten, a vérzésem megszűnt. Extrém mennyiségű volt. Innentől van 6 hét haladékom, hogy valamilyen megoldást találjunk az újabb operáció elkerülésére. A javaslataikat szeretném kérni a további lépések megtételére.Nem tudom ezek után a Provera alkalmazása célszerű lehet-e, közvetlenül ez volt a bő vérzés kiváltója, esetleg ahogy a menszesz jelentkezik azonnal bele kell-e vágnom a Mirena felhelyezésébe. Az eddigi tapasztalatok alapján, ha csoda nem történik és el nem áll a vérzés magától cselekednem kell. Van-e esetleg más lehetőség is, ami Önök szerint segíthet megszüntetni ezt a betegséget? Drasztikus fogyást javasoltak, mert 101 kg vagyok, vagy állandó fogamzásgátló szedést, legelegánsabb megoldásként pedig a spirált. Nem tudom a menszesz nélküli élet mennyire viselne meg mentálisan, a Proverától is kisebb dührohamaim voltak. A pszichés gyógyszerem elhagyása is szóba jöhet, Elontril 150 mg-ot szedek, aminek semmiféle nőgyógyászati mellékhatása nincs, vagy nem ismert. Egy barátnőm Gestogént szed és ez megoldja a menszesz problémáit. Ez is segíthet ilyen hosszú vérzészavar esetén esetleg?Sor került E2+FSH+LH+prolaktin meghatározásra. A labor eredményeim megfelelőek, lényeges eltérés nincs. Szeretnék még gyermeket vállalni, ezért sem merült fel eddig nőgyógyászati nagy műtét, de ilyen elhúzódó problémák mellett át kell gondolnom, mi a fontosabb. Minden lehetőség érdekel, amivel lezárható ez az elhúzódó vérzészavar.Eligazításuk nagyon értékes számomra, köszönettel tartozok érte!
a pajzsmirigy alul működés és a magas vérnyomás lehet összefüggésben?
Tisztelt Orvosok! Közel 1 éve tart a kálváriám és a jelenlegi helyzetem nem tűr halasztást. A kezelő orvosom (endokrinológus) csütörtökig nem elérhető, nekem pedig már tegnap műtőasztalom kellett volna lennem ( 35 éves nőként harmadjára, nagyjából 4 havonta) az ambuláns lapomra írt igen bő, friss, darabos vérzésem miatt, ami 6. napja tart és egyre bővebb. Már nem tudom elhagyni a lakást miatta, ilyen vérmennyiséget még sosem láttam. A diagnózisom méhnyálkahártya túlburjánzás, Hyperplasia, Hypermenorrhea, mindkét szövettanom negatív. Az utolsón annyi szerepel szabálytalan proliferatios fázisképű endometrium. A jelenlegi helyzetet a Provera 5 mg menszesz 15-24. napja közötti szedése idézte elő-. Órák kérdése és válaszhoz, orvosi segítséghez kell jutnom! Eddig két küretem volt sokkal kevesebb vérzés miatt, amit több nőgyógyász sem talált indokoltnak.Nem oldotta meg a problémát, 6 hét után ismét nem szűnt meg a vérzésem, ezért került sor gyógyszeres kezelésre. Pont emiatt nem szeretnék újabb műtétet, hisz ez az út már ismert. A Provera okozhat-e ilyen mértékű vérzést , folytatható-e ez a terápia (3 havi adagot írtak fel)és meddig tartható ez a liter számra kiömlő vérmennyiség anélkül, hogy elvéreznék, vagy ahogy az ambuláns lapon látom a vérzés mennyisége konzervatív kezelés mellett is fennáll, tehát a kezelés sikertelen? Milyen reményeim lehetnek még? A Proverától is depresszívvé válok, a Mirena mellett menszesz nélkül ez állandó lehet? Őszintén szólva már a méheltávolítást is vállalnám, csak ne lássak többet vért. Kérem jelezzenek vissza nekem amilyen hamar csak lehetséges! Telefonon is próbálok segítséget kérni, de attól tartok a délelőtt folyamán lépnem kell, nem vagyok biztos abban, hogy csütörtökig képes leszek talpon maradni, olyan mértékben gyengülök. Köszönöm!
38 éves vagyok kb. 2-3 hónapja kezdődött ,hogy a fejem tetejéről középén eléggé megritkult a hajam. Sajnos most már nagyon látszik. Szeretném megkérdezni, hogy ennek mi lehet az oka és hogy milyen vizsgálatok szükségesek?
Jó napot!
Húszas éveimben járó nő vagyok, problémám, hogy az utóbbi időben elkezdett szőrösödni az állam. Csipesszel szedegetem, de nem túl hatékony. Azt szeretném tudni, milyen vizsgálat tudná megmondani, mitől lehet? Próbálkozzak lézeres szőrtelenítéssel?
Jó napot!
A problémám, hogy néha csomókat érzek a mellemben. Amikor először éreztem 17 éves lehettem, elmentem ultrahangra, azt mondták a tejcsatornák vannak kitágulva, nem kell kezelni semmivel. Utána el is múlt a dolog. Most 25 vagyok, ismét érzem őket a mellbimbó körül. Ön mit javasolna, milyen vizsgálatot végeztessek?
Tisztelt doktorúr/doktornő!
2012. júliusában makacs torokgyulladással kezeltek, amelyre többféle antibiotikumot írt fel a háziorvosom. Ezekre enyhén javult, tompább torokfájás formájában gyakorlatilag állandósult a probléma. Vérvételi eredményem alapján a TSH-m 1,05uUI/ml volt, a We 24 mm/h. Augusztusban lombik programhoz hormonvizsgálatokon vettem részt, ahol a 6. napi vérvételen 27-es FSH-t mértek. Az orvosom szerint teljesen kimerültek a petefészkeim. Októberben cryo embriotranszfert hajtottak végre, az embrió megfogant, de néhány hetesen elvetéltem. Decemberben újabb vizsgálatok jöttek, ahol a következő eredmények születtek: TSH: 0,04 uUI/ml, We: 40 mm/h, hCRP: 1,88 mg/dL, free T3:5,93, (1,5-4) Free T4: 2,09 (0,8-1,9), anti TPO: 0,8. Diagnózis: Pajzsmirigy gyulladás. Az endokrinológus szerint lehet, hogy emiatt történt a vetélés. Huma Pronol tablettát kellett szednem napi 3xfél szemet. Januárban a ciklus 2. napi vérvételén az FSH: 15,9 mU6ml. Februárban pajzsmirigy kontroll: We: 18 mm/h, hCRP: 0,68 mg/dL, TSH:3,25 uUI/ml, anti TPO: 1,3 IU/mL, anti TG: 75,7 IU/ml, Free T3: 6,43 pmol/L (3,5-6,5), Free T4: 9,42 pmol/l (11,5-22,7), DHEA-s: 1,4 ug/ml (0,9-3,6), anti - müllerian hormon: 0,1 ng/ml (0,2-14,6). Az endorkrinológus szerint meggyógyultam, a gyógyszert nem kell tovább szedni. (a háziorvosom szerint kell szedni a gyógyszert). A TSH határértéken belül van, de több helyen azt olvastam, hogy IVF eljáráshoz célszerű 2 alá szorítani, jobb, ha 1 körül van az értéke. Továbbá az is aggaszt, hogy a T4 most alacsonyabb, mint az alsó határ, holott decemberben magasabb volt, mint a felső. Titokban reménykedtem abban, hogy nem a petefészkeim merültek ki, hanem talán a pajzsmirigy gyulladás volt hatással az FSH szintemre, de az AMH érték gyakorlatilag szintén azt támasztja alá, hogy elfogytak a petesejtjeim. Vagy elképzelhető, hogy még nincs teljesen rendben a pajzsmirigyem és ez valóban hatással lehet az FSH-ra és az AMH-ra? Ön mit javasol, mit tehetnék annak érdekében, hogy a pajzsmirigy működésem helyreálljon? Gyógyszeres segítség lehetséges? Két éve szültem és szülés után néhány hónappal elkezdtek fájni a vállaim, ill. az ujjaim. Az ujjfájdalmak kb. fél évre mindennapi gyötrelemmé állandósultak olyannyira, hogy nehezen tudtam fogni, kulcsot a zárban elfordítani stb. Éjszaka pedig zsibbadtak a kézfejeim, ill. néha a lábfejeim is. Az endokrinológus szerint ezek nem lehetnek pajzsmirigy problémák jelei. Viszont mióta a TSH-m emelkedett, azóta ezek a gondok megszűntek. Lehettek a pajzsmirigy gyulladás miatt?
Jó napot!
Unokanővéremnél pajzsmirigy alulműködést diagnosztizáltak, szed is rá valamilyen gyógyszert. Azt gyanítjuk, hogy emiatt történhetett, hogy az utóbbi években eléggé elhízott, kb 20 kilót szedett fel. A gyógyszer szedése mellett sem csökken a testsúlya.
Van valamilyen mód, amivel lefogyhatna a betegsége ellenére? Ugyanúgy táplálkozik, ahogy bármelyik egészséges ember, a sportot viszont egy ideje abbahagyta, mert nagyon szégyelli magát.
Tisztelt professzor úr.
1998-ban Ön műtött meg.Voltak a pajzsmirigyben göbök,de a nagyobb probléma az volt,hogy befelé nőtt és majdnem megfojtott.Azóta is rendszeresen járok vérvételre évente de minden rendben van.
Most viszont az lenne a kérdésem ezek után,hogy használhatnék-e fogamzásgátlásra hüvelygyűrűt ugyanis a nőgyógyászom tanácsolta kérdezem meg Önt.Ha használhatom akkor évente többször kellene TSH-t nézetni?Vagy ha ezt nem javasolja akkor továbbra is valami hormonmentes megoldást kellene,mert ugyanis ezek közül nem igazán találtam meg a megfelelőt.
Kérdező: reni773 Válaszok száma: 4 db
Utolsó válasz: Dr. med. habil. Molnár Ildikó 2013-02-09 10:47:20
Kedves Doktor Úr!
Szükség van-e izotópos vizsgálatra, ha az ultrahang szerint: a bal lebenyben 6mm-es echoszegény , meszes göb és egy 3mm-es ciszta látható. Pajzsmirigyek normál méretűek. A vér eredményben a TSH alacsonyabbb volt, 0,034. A másik két pajzsmirigy érték normális.
Köszönöm a választ! Emma
Kérdező: nagyneva Válaszok száma: 2 db
Utolsó válasz: Dr. med. habil. Molnár Ildikó 2013-02-08 10:59:08
Jó napot!
Néhány hónapja vettem észre, hogy szőrösödik az állam és a hasam. Évek óta szedek fogamzásgátlót. Mi okozhatja a tüneteket és mit tehetnék?
Jó napot kívánok!
Körülbelül 2 évvel ezelőtt kezdett hullani a hajam, először csak kis mértékben, de az elmúlt fél évben már marokszám hullik minden nap. Attól félek, hogy hormonzavarom van, vagy talán rákos lehetek. Kérdésem az lenne próbálkozzak-e pár hónapig hajkapszulákkal, amiket állandóan reklámoznak vagy menjek el hormonvizsgálatra, góckutatásra?
Radiofarmakon 99mTc-pertecneteat Aktivitás : 140 MBq
A normálisnál kisebb,asszimetrikus pajzsmirigy,amely a nyak középvonalában helyezkedik el.Az alsó széle fekvő helyzetben a jugulum vonalátok 2 cm.-nél tábvolabba van.Az isthmus rajzolata szabályos.A jobb lebeny hosszanti irányban,a bal lebeny mindkét irányban a normálisnál kisebb.A jobb lebeny az ellenoldalinál több radiofarmakont dusit.A lebenyek vetületében az aktivitás eloszlása kissé egyenletlen,je jelentősebb körülirt a környezeténél fokozottabb vagy csökkentebb aktivitásu terület nem látható.
Orvosivélemény: a normálisnál kisebb pajzsmirigy asszimetrikus radifarmakon felvétellel.Az ultrahang leletben leirt göbök a szintigráfiás felvétetelen egyértelmüen nem körvonalazhatók.
Szeretném megtudni,hogymilyen gyógykezelés kell,illetve, hogy kell-e müteni!!!???Ugyanis az ultrahang lelet alapján kilátásba helyezték a mütétet.
20 éves lányomnál, tavaly POF-ot diagnosztizáltak.11 éves korában jött meg először a mens. HPK-t javasoltak. Még nem kezdtük el!
Mindenféle vizsgálatot elvégeztek. FSH: 102, LH 42,6 Ösztradiol<73,4
Nem tudjuk elfogadni, hogy nincs semmilyen megoldás. Félünk a hormonoktól is,(Provera, Divigél) mert trombosis hajlama kimutatható.(heterozigóta)FMRI vizsgálat: egy normál allélt(30), mozaikos formában egy normál (32) és egy premutáns allélt (52) mutattak ki.
Mit lehet tenni? Köszönöm a választ! Kovácsné
Tisztelt Doktor úr!
A következő ultrahang leletről szeretném kikérni a véleményét!
A trachea légsávja központi helyzetű,nem comprimalt vagy dislocalt.A jobb pajzsmirigy lebenye 19X23X48mm.Isthimus 4mm.A bal lebeny 17X23X55mm.A bal lebeny kp. harmadában dorsalisan 11mm-es finoman elmosódott kontúrral elhatárolt kissé echoszegény göb. Mk. lebeny szerkezete finoman kissé inhomogén,enyhén térképszerű,fokozottan vascularisalt területek nem különíthetők el.A vascularisatióban finom echognitás megfigyelhető az echoszegény területek melett.
Labor leletek:
2010.06.04 TSH: 0,392 mU/l Free T3: 9,870 pmol/l Free T4: 19,73 pmol/l
Ekkor a kezelő belgyógyászom közölte velem,hogy pajzsmirigy túlműködésem van és metotirin gátlószert kaptam először napi 1 majd a későbbiekben napi fél tbl.ra csökkentették. Ezt a kezelést kaptam 1 éven keresztül.
Ekkor újabb labor is készült aminek az eredménye után leállították a gátlószeres kezelést.
2011.07.06 Anti TPO: 60,2 IU/ml ez az eredmény a megengedett felső határtól kicsivel több volt.
További időszakos labor illetve kontrol vizsgálatot javasoltak.
Labor vizsgálat:
2011.10.07 TSH: 1,373 mU/l FT3: 3,640 pmol/l FT4: 11,45 pmol/l
2012.03.06 TSH: 1,563 U/L FT4: 13,090U/L Anti TPO: 20,4IU/ml
2012.07.20 TSH: 1,060 U/L FT4: 14,010 U/L
A következő laborvizsgálatom 2013.januárjában esedékes. Neurooptalmológián felvetette a kezelő doktornőm( Dr Somlai Judit)Főorvos asszony a hashymotó tireoditis lehetőségét is. Szerinte ez állhat a kettős látásom hátterében is javarészt. Ezt a gyanított diagnózist megmutattam a kezelő endokrinológusomnak,aki az ANTI TPO szintem (2012.03.06 TSH: 1,563 U/L FT4: 13,090U/L Anti TPO: 20,4IU/ml ) miatt kizártnak tekintette ezt a betegséget. Jelenleg folyamatban van egy vérvizsgálatom Fábry kór irányában. Nincs diagnosztizált autóimon betegségem. A szklerózist már kizárták. Több szakorvos is felvetette a nukleária agytörzsi zavar lehetőségét,de a koponya MR vizsgálat nem mutatott ki semmit. Neurológus endokrin miopátiára gyanakodott amit az elvégzett EMG szintén kizárt,helyette enyhe neurogen laesiót igazolzt. Készült szenna MR is,hogy esetleg a kötőszövetes magvastagodás okozza a kettős látásom,de ez a vizsgálat is negatív lett. Szédülésem,egyensúly zavarom,kettős látásom,bal oldali végtaggyengeségem azóta is megvan. Hamar fáradok.1 éve szoktam le a dohányzásról és 59kg-ról felhíztam 83kg-ra.
Tisztelt Doktor úr!
Szeretném kikérni a leleteimről a véleményét,javaslatát!
Ön szerint keressek magamnak másik endokrinológus szakorvost?
Milyen irányban folytassam a problémám kiderítését?
Válaszát előre is köszönöm!
Tisztelettel: Berta László
25 éves férfi vagyok, január elején gyomortükrözéssel nyombélfekélyt és enyhe refluxot állapítottak meg nálam. (Egyre gyakoribb gyomorégések, hasfájások voltak a problémáim.) Az orvos szerint felszíni gyulladásról van szó. Motiliumot (3x1), Alusulint (1x1) és Zimpaxot (2x1) írt fel. Három hónapig így kellett szednem, majd fokozatosan elhagyni a gyógyszereket. A kúra így fél évig tartott. A fájdalmaim és az égések napról-napra csökkentek. Mostanában napi 1-2 alkalommal jelentkezik gyomorégés, ami étkezés után szinte azonnal elmúlik.
Hogyan tovább? Honnan tudhatom, hogy rendbe jöttem-e? Szükség van még egy gyomortükrözésre? (Remélem nem.) Az étkezésre ezután is oda kell figyelnem? (Szénsavas italokat, csípős ételeket stb. örökre mellőznöm kell?) Ha bizonyos évszakokban újra jelentkeznének a panaszok, mit kell tennem? Van valami házi praktika gyomorégés ellen? Szedhetek bármiféle immunerősítőt (Pl. Béres csepp) ezek után?
Köszönöm válaszát!