Orvosok.hu
Betegségek
Orvoskereső
Orvos válaszol
Szakember kereső
Szakember válaszol

Nem foglalkoznak problémáival?
Nálunk több száz orvos, specialista közül választhat. Egyszerre kérdezhet több tucat orvostól, egészségügyi szakembertől azonnal.
Itt választ kap problémáira.

Nem találnak Önre a páciensek? 
Több Pácienst szeretne? Szerezzen több pénzt tudásával!
 Regisztráljon most díjmentesen, és ajándékba adunk Önnek egy 10.000 Ft értékű wellness hotel utalványt. 

Orvosok.hu Facebook
Orvosok.hu Youtube
 
Kezdőlap - Betegségek - Disztímia

Disztímia tünetei, okai, jelei, megelőzése, kezelése, gyógyítása

Szerző: WEBBeteg - Cs. K. fordító

A disztímiát a depressziónak egy hosszasabb lefolyású, ám kevésbé súlyos változataként szokták jellemezni. Kutatások szerint kezelés nélkül az ebben szenvedő betegek tünetei idővel egyre súlyosabbak lehetnek.

A depresszió a lakosság 6-10 százalékát érinti, általában 40 éves kor körül diagnosztizálják, a betegek több mint felénél pedig 20 és 50 éves kor között jelentkezik. A nőknél kétszer olyan gyakori, mint a férfiaknál, és minden ötödik nőnél előfordul élete során. Depresszió a gyerekeknél apátia formájában, tinédzser és korai felnőttkorban viselkedési problémák, időskorban pedig pszichoszomatikus tünetekként jelentkezik.

Nagyon sok disztímiás beteg (akik gyakran érzik magukat szomorúnak, lehangoltnak), észre sem veszi, hogy beteg, és segítségre van szüksége. Mindez azért szomorú, mert a disztímia kezelhető. Senkinek nem lenne szabad beletörődnie a krónikus boldogtalanságba, bármilyen enyhe legyen is az.

A leghatásosabb kezelési mód a pszichoterápia, némi antidepresszánssal egyidejűleg. A legjobban a rövidtávú kognitív-, a viselkedés-, és interperszonális terápiák szoktak beválni. Ezek a terápiás módszerek kiválóan alkalmazhatóak önértékelési zavarok, illetve párkapcsolati problémák okozta depressziónál.

A disztímia gyógyszeres kezelése

A disztímiás betegek az enyhe antidepresszánsokra is jól reagálnak. Mivel a mellékhatások nagyon enyhék, a szelektív szerotonin tartalmú gyógyszerek a legjobbak, valamint a monoamine oxidáz tartalmúak is hatásosak.

A család és csoportterápiák is sokat segíthetnek a betegnek és környezetének abban, hogy megbirkózzanak a problémával.

Nem szabad azonban elfelejtenünk, hogy a terapeuta azért van, hogy támogató, biztonságos körülményeket biztosítson ahhoz, hogy a beteg problémájával nyugodtan tudjon foglalkozni. Vannak azonban olyan dolgok, melyeket nem várhat el a terapeutától!

Mire figyeljen a terapeutával kapcsolatban?

Ne várja el, hogy a terapeuta mintegy varázsütésre megszüntesse a problémáit! Azok hosszú évek alatt alakultak ki, így nem várható el, hogy azok egy-két foglalkozás alatt orvosolhatóak legyenek.

A terapeuta nem vívhatja meg az Ön csatáit Ön helyett. Más emberek,mint például a főnöke, vagy házastársa csak bizonyos esetekben és csak az Ön beleegyezésével léphetnek kapcsolatba a terapeutájával.

Forrás: Webbeteg.hu

Kapcsolódó szakorvosok
Kapcsolódó hírek
Kapcsolódó szakkifejezések
A betegséghez kapcsolódó orvosoknak feltett kérdések és válaszok
Tisztelt Doktor Úr/Nő! A problémám az, hogy már egy jó ideje képtelen vagyok kiszakadni otthonról, régebben beilleszkedési zavaraim voltak ezért volt sok munkahelyem. Szeretném újra indítani az életemet úgymond tiszta lappal, de sajnos úgy érzem képtelen vagyok rá, ugyanis még a napi rutin hivatalos ügyintézéseimet is képtelen vagyok elintézni, attól félvén, hogy lelkileg/pszichésen sérülök. Nem érzem elég erősnek magam, hogy jelenleg munkát vállaljak, mert oda teljes ember kell. Kérem adjanak tanácsot a problémáim leküzdésére illetve a megküzdési stratégiákra javaslatot. A 30-as éveim közepén járó egyedülálló nő vagyok párkapcsolat nélkül. A válaszokat előre is köszönöm. Angel.
Kérdező: Fanni Válaszok száma: 1 db Utolsó válasz: Varga Dóra 2015-10-14 16:59:00
További Pszichiátriai betegségek
Kapcsolódó gyógynövények
Kapcsolódó kórtörténetek
Kapcsolódó BNO kódok
Megosztás

Tetszett? Hasznosnak találtad? Gyere nyomj egy "Like-ot",kommentáld és oszd meg ismerőseiddel, küldd tovább!






INFORMÁCIÓK
KERESŐK
KÖZÖSSÉG
PARTNEREINK