Orvosok.hu
Betegségek
Orvoskereső
Orvos válaszol
Szakember kereső
Szakember válaszol

Nem foglalkoznak problémáival?
Nálunk több száz orvos, specialista közül választhat. Egyszerre kérdezhet több tucat orvostól, egészségügyi szakembertől azonnal.
Itt választ kap problémáira.

Nem találnak Önre a páciensek? 
Több Pácienst szeretne? Szerezzen több pénzt tudásával!
 Regisztráljon most díjmentesen, és ajándékba adunk Önnek egy 10.000 Ft értékű wellness hotel utalványt. 

Orvosok.hu Facebook
Orvosok.hu Youtube
 
Kezdőlap - Orvosi szótár - Hormonreceptor-vizsgálat

Hormonreceptor-vizsgálat leírása, hatása

Hormonreceptor-vizsgálat

Olyan vizsgálat, amely bizonyos fehérjék, úgynevezett hormonreceptorok mennyiségét méri a rákos szövetekben. A hormonok ezekhez a fehérjékhez kötődhetnek. A hormonreceptorok nagy mennyisége azt jelentheti, hogy a daganat hormonfüggő, a hormonok elősegítik a daganat növekedését.

Kapcsolódó betegségek
A kifejezéshez kapcsolódó orvosoknak feltett kérdések és válaszok
Tisztelt Doktor Úr/Nő! Hosszú hónapok óta hajhullással küszködöm. Februárban a vérvételi eredmény 5,87-es TSH értéket mutatott, így endokrinológushoz mentem, aki megvizsgált, és szerencsére nem adott gyógyszert, csak Bioszelénium étrendkiegészítő kapszulát. Három hónapig kell szednem, és bár még csak az elsőnél járok, mégsem érzékelek semmilyen változást, viszont már alig van hajam. Félek, hogy a ,,semmire várok", és hogy valami más probléma állhat a háttérben. Mit tudnék tenni ebben az esetben? Előre is hálásan köszönöm válaszát.
Kérdező: hmona21 Válaszok száma: 0 db Utolsó válasz:
2012-ben műtöttek Boeck sarcoidosissal. Egy kb. tyúktojás nagyságú folyadékkal telt csomót vettek ki a nyakam jobb oldalán. Gyógyszeres kezelést nem kaptam. Kb. 2 éve jelentkeztek újabb tünetek. Tüdőcsúcson göbök, nyakam jobb oldalán csomók, asztmatikus tünetek, szívpanaszok, nehézlégzés, kiütések , gombás fertőzések stb. Voltam különböző vizsgálatokon: tüdőgondozó, kardiológia, bőrgyógyászat, reumatológia, allergológia, szemészet, pajzsmirigy vizsgálat stb., de mindenütt csak tüneti kezeléseket kaptam. Amit én érzek: szívpanaszok (zsibbad a szám, szapora pulzus 100-110) szedek vérnyomáscsökkentőt, pajzsmirigy alulműködés (Letrox 125 mg), éjszaka ha fekszem nem kapok levegőt, úgy érzem megfulladok, a nyakam jobb oldalán egészen föl a koponyámig fáj és meg van vastagodva egy ér, állandó köhécselés, fulladás - nincs levegő, lassan mindenre allergiás vagyok (pl. ultrahang vizsgálathoz használt zselé, minden ami tartósítószert tartalmaz), nem használnak az allergia gyógyszerek (sok mindent kipróbáltam) időnként zsibbad a jobb kezem, egy idő óta szem panaszok. Szeretnék egy olyan orvost találni (mégha maszek alapon is) aki végre átlátná és kezelné a betegségem.
Kérdező: HMagdi Válaszok száma: 1 db Utolsó válasz:
Üdvözlöm! 42,5 éves vagyok. Terheléses vizsgálat során a Vércukor es inzulin értékeim; Glükóz 0' 5.5 mmol/l 60' 7.0 mmol/l 120' 7.4 mmol/l Inzulin 0' 9.2 mIU/ l 60' 36.0 mIU/l 120' 36.0 mIu/L Homa index 2.2 Szeretném véleményét kérni az eredményekről. Fenáll-e IR? Nem kellett volna 120' nèl csökkeni a vercukor es az inzulin értékeknek?Válaszát előre is köszönöm
Kérdező: Zsazsa Válaszok száma: 0 db Utolsó válasz:
Szép jó napot! A problémám annyi lenne, hogy kb 10 éve volt egy tüdőembóliám, most meg pajzsmirigy problémával küszködök! Azt mondták a dokik, hogy nem tudnak csinálni vele semmit, mert hormonkezelést kéne kapjak, de azt az embólia miatt nem kaphatok! Mit tegyek? Mi lesz így ennek a vége? Semmi megoldás nincs rá? Válaszukat előre is köszönöm!!!
Kérdező: Dicsi Válaszok száma: 3 db Utolsó válasz:
Kedves Doktornő / Doktor úr! Sajnos csak szeptemberben jutok el újra az endokrinológusomhoz, így fontos lenne tudnom a következőt. 2016 nyarán volt nekem egy akut pajzsmirigy gyulladásom, ami kb. 3 hét alatt futott le nálam. Először a THS szintem lement majdnem 0-ra, és túlműködött a pajzsmirigy. Miután kiderült, hogy nem autoimmun, és elmúlt a fájdalom, a TSH szintem borzasztóan megemelkedett, volt 14 is 2016 késő nyarán. Majd 2016 őszétől egészen 2018 májusáig 4,5-5,5 körül mozgott a szintje. Ekkor fordultam (amúgy tünetek nélkül) endokrinológushoz, nehogy legyen bármi is. Az orvos felírt nekem egy gyógyszert, a neve Letrox 100, melyből reggelente szedek be egyet. Pont a minap volt vérvételem, és a TSH szintem az utoljára mért 5,520-ról leugrott 0,400-ra. Az FT3, FT4 normális tartományban van, már 2017 óta. A kérdésem az lenne, hogy mit javasolnak, szedjem tovább a Letroxot addig, amíg nem kerülök újra orvoshoz (ez jelen esetben szeptember), vagy most álljak le vele, és szeptemberben csináltassak egy vérvételt, és azzal menjek az endokrinológushoz? Válaszukat előre is nagyon szépen köszönöm! SzG.
Kérdező: SGERGE Válaszok száma: 0 db Utolsó válasz:
Tiszteletem! 19 éves lány vagyok, a párom 28. Közel egy éve vagyunk együtt, a kapcsolatunk nagyon ideálisnak mondható, mindenben támogatjuk egymást, megértjük egymást, sok a közös téma, alapvetően a felfogásunk is egyezik. Ő egy nagyon kedves, tisztelettudó, intelligens ember, ezért is örültem, mikor megtaláltuk egymást. Mindig hangsúlyozza, hogy mennyire büszke rám, hogy gyönyörű vagyok és csinos, a szex azonban horribilis. Nem egy helyen lakunk, de neki van egy lakása egy másik városban, ahová alkalomadtán elmegyünk (2-3-4 havonta). Mivel cukorbeteg, tiszteletben tartom, ha épp nincs jól, de ő már minden alkalommal ezzel takarózik, az első lépéseket én kezdeményezem. Volt olyan, hogy két hónapnyi kihagyás után egyszer sem voltunk együtt, holott egy hetet voltunk a lakásán. Volt, hogy aktus közben láttam rajta a kedvetlenséget, ami nagyon lelombozó volt számomra, hiszen én tényleg mindent megteszek, bármi gondja van, azt is meghallgatom. Megkérdeztem már, hogy van-e valami rejtett problémája, amit fél elmondani, vagy hogy nem tart-e elég kívánatosnak, de mindegyiket hevesen cáfolta. Azzal érvel, hogyha találkozunk, akkor nem a legelső szempont a szex, hanem az, hogy együtt legyünk. Én sem vagyok függő, de azt gondoltam, hogy egy ennyi idős emberben nagyobb a vágy... néha van, hogy én kényeztetem, aztán cserébe nem kapok semmit, vagy a pettingelést követően (ami általában szintén ilyen egyoldalú) benyögi, hogy úgy érzi, hogy rájött a remegés. Ha szeretkezünk is, én nem élvezem; nincs benne igazán rutinja, sosem próbálunk ki új pózokat, ráadásul az együttlétek időtartama alig 10 perc, de nem azért, mert hamar elélvez, hanem mert egy idő után úgy érzi, hogy "már nem megy tovább". Ha nem vagyunk a lakásán, elképzelhetetlen, hogy bárhol máshol megoldjuk a szexet, akár a kocsijában, akár valami kietlen helyen, és sokszor bevallja, mikor felhozom a témát, hogy ő bizony nem is gondolt a szexre már egy ideje. Ezen mindig meghökkenek, mert rendszeresen küldök neki erotikus fotókat, és őt is biztosítani szoktam arról, hogy számomra vonzó. Van, hogy esténként megírja, hogy kíván, de ez ritka alkalom, az anyám szerint hasonlítunk inkább barátokra, mint szeretőkre. És kezdem észrevenni, hogy már nem hoz lázba ha bejelenti, hogy találkozunk, más, számomra is vonzó férfiak közeledését kezdem nem elutasítani. Próbáltam vele beszélni a szex mennyiségéről, hogy szerintem kevés, de általában tématerelés a vége, vagy az, hogy ez számára nem az első számú prioritás, mert szeret engem. Egyre frusztráltabban érzem magam, úgy érzem, hogy sokáig nem tudok megrekedni ebben a helyzetben 19 évesen, mert nekem is szükségem lenne a kielégülésre, mint a társaimnak. Sokszor elkap az irigység, ha meglátok egy másik párt az utcán, mert eszembe jut, hogy a mi szexuális életünk egyenlő a nullával. Mi a teendő? Tényleg nagyon kedves ember, de kezd egyre elviselhetetlenebbé válni az intimitás hiánya. Köszönöm válaszát.
Kérdező: lanita Válaszok száma: 1 db Utolsó válasz: Vajda Júlia 2018-04-17 09:48:29
Tisztelt Doktor Úr/Hölgy! A 3 pontos vércukor és inzulin leletem értékelésében kérném a segítségét. Hysterectomia-n estem át 1 éve, petefészek cisztákkal küzdök (nem PCOS), a nagyműtétet követően fél éven belül hashártya és bél összenövéseket oldottak. Túlsúlyos vagyok (165 cm 100 kg). Szeretném a cisztásodás lassítása érdekében rendezni a vércukor és inzulin értékeimet. Érdekelne, hogy szükségesnek találja-e ezek alapján a gyógyszerszedést (Meforal, Merckformin), javítana-e a petefészkek állapotán. Merckformin XR 500 mg-ossal nagyon alacsony volt a vércukorszintem, beszélni, gondolkodni is nehezemre esett. Elegendő lehet még a 160 g-os diéta és a rendszeres testmozgás? A tüneteim: Gyakori vércukorszint leesés, különösen ha 3 óránként nem eszek. Evés utáni ólmos fáradtság. Visszatérő gombás fertőzések a bőrön, nőgyógyászati területen. Hajnali rendszeres ébredés hipózás érzéssel, erős szívdobogással kísérve. Reggeli erős izzadás, remegés. Végtagok, száj zsibbadása. Az aktuális helyzettel szembesülés miatt készíttettem a vérvizsgálatot, melynek eredményei referencia értékekkel a következők: G(0) 5,3 mmol/l Referencia értékek: 3,8 - 6 G(60) 5,8 mmol/l Referencia érték nincs megadva G(120) 4,8 mmol/l Referencia érték: 4,1-7,8 I (0) 16,5 mIU/L Referencia érték: 3,5-25,0 I (60) 117 mIU/L Referencia érték nincs megadva I (120) 38,8 mIU/L Referencia érték nincs megadva Inzulin rezisztencia (HOMA index) 3,89 (Normális 2 alatt) Köszönöm a segítségét!
Kérdező: soso.hana Válaszok száma: 2 db Utolsó válasz: Deáky Zsolt 2017-10-23 10:14:17
Tisztelt doktor úr! 39 éves nő vagyok sincumart szedek két éve volt egy mélyvénás trombozisom a bal lábamban. Hosszas álldogálás után megfájdult a bal combom ami napról napra egyre feljeb terjedt egészen a bal medencémig fel éreztem erős fájdalmat. Voltam vele a háziorvosnál aki a sebészetre irányitott. A leleten ez áll: A bal comb az ülőideg kilépési pontjától provokálható. Mozgászavara nincs. A lumbalislordosis enyhén elsimult az L V S1 résben kb. 5-6 mm-es ventralis irányú listhesis. A foramen jelentősen beszűkült. DG. Discopathia I V Diagnózisok: M5110/3 - Lumbalis és más intervertebrális discus rendell. radiculopathiával. Ez mit jelent pontosan? Komoly probléma? Az nem lehet hogy egy ujabb trombozis lett a lábamba? Válaszát előre is nagyon szépen köszönöm. Tisztelettel: egy aggódó édesanya.
Kérdező: aggodo77 Válaszok száma: 1 db Utolsó válasz: luczai marianna 2017-03-21 05:36:13
Tisztelt Doktor Úr! 38éves vagyok, volt már több súlyosabb betegségem (méhnyakrák, méhenkívüli terhesség, tüdőembólia, antitrombin III defektus). Sajnos nem esem teherbe, híztam, és még egyéb problémáim is vannak. Laborvizsgálat során, az alábbi értékeket kaptam a MC 22. napján: Glükóz fluoridos 5,6 mmol/L Glükóz terhelés 60' 9,1 mmol/L Glükóz terhelés 120' 7,9 mmol/L Inzulin 17,9 mIU/L Inzulin terhelés 60' 167,0 mIU/L Inzulin terhelés 120' 143,7 mIU/L HOMA-IR 4,5 Ez esetleg IR vagy cukorbetegség, vagy jó eredmény? *-os értékek: Vas 8,9 pmol/L Transzferrin telítettség 14% B12 vitamin 100,0 pmol/L Total 25-OH D-vitamin 18,7 nmol/L (D-vitamin hiány) SHBG 15,70 nmol/L Ön szerint ezek az értékek mire utalnak? Mit erdemes még megnézetnem esetleg? Előre is köszönöm megtisztelő válaszát!
Kérdező: Ladybird Válaszok száma: 0 db Utolsó válasz:
Kedves Doktor Nő/Úr, Babatervezés miatt vérvételen voltam, a ciklus 2.napján a következő laboreredményem lett (32 éves vagyok): TSH: 1,95 mUI/L FSH 17,7 UI/L LH 7,3 UI/L Oestradiol 178 pmol/L Tesztoszteron 0,69 nmol/L alatt Prolactin 250 mIU/L Ezek az értékek 50 ug Euthyrox szedése mellett kaptam (TSH-m 3,8-4,1 körül volt régebben). Petefészkek rendben, PCOS nincs. Menstruáció 27 naponként van, 5 napos, a 20-22 naptól barnázás előfordul. Erősen hátrahajló méh, erős, fájdalmas menstruáció jellemző. Sok édességet eszem, 165 cm, 53 kg vagyok, stresszes életmódot folytatok. Ön véleménye szerint a FSH emelkedett értéke mitől lehetséges? IR okozhatja vagy más is? Nagyon szépen köszönöm! Üdvözlettel: Zsanett
Kérdező: pointbreak Válaszok száma: 1 db Utolsó válasz: Deáky Zsolt 2016-12-11 16:06:39
Tisztelt Doktornő/Doktorúr! Meddőségi nehézségek miatt csináltattam 3 pontos inzulinrezisztencia vizsgálatot, az értékek jók (glükóz, glükóz terhelés 60', 120') de az inzulin értékem csak 0,3 a referencia tartomàny 1,9-23 között van. Nem tudom hogy a terheléses inzulin értékem ennek fényében mit jelent. Glükóz fluoridos: 4,6 mmol/L Glükóz terhelés: 60': 5,0 mmol/L Glükóz terhelés 120': 5,3 mmol/L Inzulin: 0,3 mIU/L Inzulin terhelés 60': 38,9 mIU/L Inzulin terhelés 120': 28,8 mlU/L Homa-IR: 0,1 Köszönettel: Tomasics Judit
Kérdező: brownie85 Válaszok száma: 1 db Utolsó válasz: Deáky Zsolt 2016-12-02 14:18:35
Tisztelt Doktornő/Doktorúr! Meddőségi nehézségek miatt csináltattam 3 pontos inzulinrezisztencia vizsgálatot, az értékek jók (glükóz, glükóz terhelés 60', 120') de az inzulin értékem csak 0,3 a referencia tartomàny 1,9-23 között van. Nem tudom hogy a terheléses inzulin értékem ennek fényében mit jelent. Glükóz fluoridos: 4,6 mmol/L Glükóz terhelés: 60': 5,0 mmol/L Glükóz terhelés 120': 5,3 mmol/L Inzulin: 0,3 mIU/L Inzulin terhelés 60': 38,9 mIU/L Inzulin terhelés 120': 28,8 mlU/L Homa-IR: 0,1 Köszönettel: Tomasics Judit
Kérdező: brownie85 Válaszok száma: 1 db Utolsó válasz: Deáky Zsolt 2016-12-02 14:19:57
Tisztelt Doktornő/Doktor Úr! Segítséget szeretnék kérni pajzsmirigy betegségemmel kapcsolatban. Jelenleg 17. hetes terhes vagyok, 34 éves, 2005 óta pajzsmirigy alulműködésem van (Hashimoto-thyreoiditis, hypothyreosis) , amelyre kezdetben Euthyrox, most L-Thyroxin 50 µg tablettát szedek. A gyógyszer mennyisége nem változott 2005 óta. Belgyógyász végzettségű kezelőorvosom a pajzsmirigy probléma megoldására gluténmentes diétát javasolt, melynek hatására a korábbiakhoz képest részben rendeződött a pajzsmirigy állapota. A 2016.08.19-én a Semmelweis Egyetem Pentacore Laboratóriumban mért pajzsmirigy értékeim a következők voltak: Érték: Abn referencia tart: TSH Supersens. 3.663 mU/L 0.350 – 4. 940 T3 szabadfrakció 4.30 pmol/L 2.63 – 5.70 T4 szabadfrakció 12.57 pmol/L 9.00 – 23.20 ATPO 204.30 U/mL 0.00 – 63.00 A 2016.08.23-án a Székesfehérvári Szent György Kórházban mért pajzsmirigy értékeim: Érték: Ref. tartomány: TSH 5.57 mIU/l 0.55 – 4.78 T4 szabadfrakció 13.84 pmol/l 11.5 – 22.7 A gluténmentes diétás étkezés mellett a fenti kezelőorvosom a következő vitaminok szedését javasolta, melyet a teherbeesés előtt szedtem és jelenleg is naponta szedek: D vitamin 10.000 NE egy hónapig szeptember 1-től október 1-jéig, utána 5000 NE B Komplex napi 1 db. (Mega B-100, Vitaking) Szelén 100 µg napi 1 db (Vitaking) Cink 30 mg napi 1 db (Vitaking) Beta-Carotin 25000 NE napi 1 db (Vitaking) Vas komplex napi 1 db (Vitaking, Iron All) Magnézium és C-vitamin por formátumban napi 2 x ½ - ½ mokkáskanál 2 dl vízben feloldva. Az lenne a kérdésem, hogy a fenti pajzsmirigyértékek fényében amennyiben nem növelem meg továbbra sem a pajzsmirigy gyógyszer adagot, árthatok-e a babának, tekintve, hogy a nőgyógyászom a pajzsmirigy gyógyszer növelését javasolja, amíg a belgyógyász kezelőorvosom határozott álláspontja az, hogy amennyiben a T3 és T4 értékek rendben vannak, a babának sem lehet semmi baja, mert az a lényeg, hogy a hormonszintek rendben legyenek, az egyéb pajzsmirigy értékek nincsenek hatással a kisbaba mentális fejlődésére. Köszönöm a Doktornő/Doktor Úr mielőbbi visszajelzését! Köszönettel: Rajkó Ágnes
Kérdező: Agnes1982 Válaszok száma: 1 db Utolsó válasz: Deáky Zsolt 2016-11-08 11:46:49
Tisztelt Doktor Úr/Doktornő! 2015. októberében készült pajzsmirigy vérképemben a következők voltak az eredmények: TSh 2,1. FT-4 12,6. Múlt héten elmentem újra az újabb eredmények: TSh 5,9 FT-4 10,3. Endometriosis miatt Visanne hormon szedek november óta. Azt szeretném megkérdezni, hogy ez a gyógyszer befolyásolhatta rossz irányba a pajzsmirigy működésem? Semmilyen tünetem nincs, nem híztam, vérnyomásom rendes, nem hullik a hajam stb. Mi a teendő ebben az esetben? Válaszát előre is köszönöm! Tisztelettel: Cseh Éva
Kérdező: csevi Válaszok száma: 0 db Utolsó válasz:
Tisztelt Doktor ur/Nő!57-éves férfi vagyok.A problémám a következö.Kb 8éve nagyo erősen cukorbeteg vagyok és sajnos odáig fajult,hogy decembe róta inzulinozom magam este kell beadnom,napközbe pedig reggel meforal1szem és 2szem diaprel este pedig injekció és egy meforal.Sajnos még azt is el kell mondani,hogy nagyon nagy gondok vannak az alkohollal.Mert nagyon iszom.A probléma a következö,állandó székelési inger gyötör és az állaga is megváltozott,nyálkás.És a másik zavaró,hogy leülök valahova vagy csak úgy anélkül is valami folyik a fenekemből,ilyen zsiros.büdős cefra szagú valami.nagyon félek az orvosoktól.lehet a májamnak van baja kérem adjanak tanácsot.köszönöm
Kérdező: Timike86 Válaszok száma: 0 db Utolsó válasz:
Megosztás

Ha tetszett, lájkolja, pluszegyelje, küldje tovább!






INFORMÁCIÓK
KERESŐK
KÖZÖSSÉG
PARTNEREINK