Továbbítva más szakterületre is.
Mi lehet a bajom?
Tisztelt Doktor Úr/Nő.Összefoglalom a problémámat, és kérem ha tudnak adjanak tanácsot.Másfél éve egy felfázás után(hólyaggyulladás)állandó vizelési problémával küzdöttem.Kiderült escherichia coli baktérium van a vizeletemben. Többször kaptam rá Nitrofurantoin nevű gyógyszert mert pár héten belül újra visszaestem.Azután már egyre erősödő hasfájás is kezdődött.A belgyógyász és a nőgyógyász orvosok egymásra mutogattak, hogy ez szerintük nőgyógyászati probléma, vagy bélprobláma.Mivel már idestova 20 éve vérzési rendelleneséggel is küzdök (egy hónap alatt 3-6 nap kivételével végigvérzem a hónapot)szedtem rá fogamzásgátló tablettát és norcolutot,amitől ugyanúgy véreztem,és vérzek is csak a norcolutot már nem szedem.Ezért felkerestem egy másik nőgyógyászt aki ultrahang vizsgálat után azt mondta hogy ő laparoszkópos mütétet javasol, mert nem lát ultrahangon keresztül semmit.Egy éve mütött hashártya összenövéseket talált amit oldott is, meg két cisztát ami jóindulatú volt.Előtte soha nem voltam műtve tehát ez is rejtély ,hogy mitől volt az összenövés.Azóta sem javult sőt romlott az állapotom a hasam már néha elviselhetelenül fáj.A műtét előtt voltam még végbéltükrözésen, amit nem tudtak megcsinálni mert a sigmabélen éles hajtúkanyar miatt kiegyenesiteni többszöri próbálkozás után sem tudták.Voltam irrigoscopias vizsgálaton.Ott az appendixem mélyen a kismedencébe lenyúlik és a coecumhoz való csatlakozásnál kissé csipkézett egy rövid szakaszon, ennyit találtak.Voltam hasi ct-n ahol semmit sem találtak.Tehát már nem tudom merre forduljak, hogy a hasam ne fájjon. Eddig csak a bal oldali alhasam fájt de mostmár az egész hasam fáj.A műtét utántól nagyon sokszor érzem hogy felvagyok fújódva, szélgörcseim vannak,görcsöl a hátam,szinte minden nap hányingerem van és a székletem amivel előtte mindig bajban voltam (heti2-szer) most napi 1-re csökkent de az híg.És a vérzésem sem oldódott meg,mivel még nem szültem, és most van olyan párkapcsolatom,hogy vállalhatnám, a problémáim miatt vállalkozni sem merek rá.Kérem adjanak tanácsot,hogy merre forduljak, már arra is gongoltam, hogy ételalleria miatt fájna a hasam, vagy liszt,ill.tejérzékenység miatt?A segitséget előre is köszönöm .Kati
Kapcsolódó betegségek
Vérzési rendellenességek, Alsó húgyúti fertőzés, Hashártya-összenövések,
Kapcsolódó orvos - szakember kategóriák
Nőgyógyász, Urológus, Gasztroenterológus,
Válaszok erre a kérdésre
2012. december 04. 23:16
Részletes belgyógyászati kivizsgálás kellene, hogy utánajárjanak a panaszainak.
Urológiai ok az E.Coli, melyet vizelettenyésztéssel kellene kontrollálni.
Megválaszolta: Thoman András Dr.
2012. december 04. 22:22
A női bajokat egyértelműen ki lehet zárni, mert az összes lehetőséget körüljárták.
Soraiból egyértelmű, hogy nem női eredetűek a panaszai.
Sebész-gasztroenterológus tud segíteni.
Üdvözlettel:
Petróczi dr.
Megválaszolta: dr. Petróczi István
2012. december 04. 21:46
Kedves Kati!
A leírt tünetegyüttes neve: irritábilis bél szindróma.
Megválaszolta: Szűcs Zoltán
2012. december 04. 20:51
Kedves Kati!
Bármennyire is szeretnék Önnek segíteni, az említett diffúz hasi panaszait a korábbi Coli baktérium okozta húgyhólyaggyulladás nem magyarázhatja. Urológus vagyok és ebben a kérdésben nem tudok segíteni. Ezen a fórumon is tessék belgyógyászhoz, sebészhez és nőgyógyászhoz fordulni.
üdvözlettel:
Győrffy László dr.
Megválaszolta: Dr. Győrffy László
Kapcsolódó betegségek
Kapcsolódó orvos - szakember kategóriák
2012. december 05. 20:06
Hölgyem!a probléma összetett, de en is a belgyógyász gastroenterologus felkereseset tudom ajánlani !
2012. december 05. 17:11
Kedves érdeklődő, az ismétlődő felfázások részéhez tudok hozzátenni: a szexuálisan aktív korban levő nők ismételt coli fertőzését - a rövid női húgycső miatt - leginkább a SAJÁT gátflóra (vagyis a saját gáton normálisan is a ott levő E. coli húgycsőbe manipulálása okozhatja - bármely együttlét után.
Ilyenkor tehát nem mástól és nem máshogy, mint a saját bőrterületről kerül be coli a húgycsőbe.
Kezelés sajátságos: tankönyvi javaslat szerint együttlétek után reggel egy tabletta antibiotikumot (pl. Cedaxot vagy Nolicint) kell bevenni, úgy, mint az esemény utáni tablettákat szokták.
Tehát: nem kúraszerűen, tartósan, hanem események után rendre egy-egy szemet.
Tisztelettel, Kádár János dr.