Szomatizációs zavar
Tisztelt Doktor Úr/Nő! Két hónapja mell problémával orvoshoz mentem megállapították hogy ciszta van benne.Azóta elindultam egy olyan lejtőn amin még mindig nem tudok megállni.Azóta szomatizációs zavart állapítottak meg nálam mert elkezdett mindenem fájni és zsibbadni.Írtak ki nyugtatót de már az sem hat. Történt két vérvétel az eredményeim nem mutattak nagy eltéréseket.De még mindig ugyan olyan rosszul vagyok.Voltam már belgyógyásznál megnézte az eredményeim azt mondta hogy szerinte ez már pszichés. Most ott tartok hogy elmentem tüdőszűrőre mert elkezdtem nagyon köhögni fáj a hátam és nyomásra a mellkasom. 13 éve dohányzom sajnos.Most csökkentettem a cigi mennyiségen mert le szeretnék szokni.De mivel csak kedden lesz eredmény idegileg nem vagyok jól.Mivel ön erőből megállapítottam hogy van bennem egy nagy fokú hipochonderség még rosszabb a dolog. A környezetemet már az őrületbe kergetem a folyamatos vélt betegségeimmel,sokan már pszichiáter szakorvost ajánlottak.A mell probléma előtt nem voltam ilyen.Most fáj a torkom is és arra is valami halálos betegséget képzelek be.Nem tudom hogy lehetne ebből kimászni mert ez sem megoldás hogy orvostól orvosig járok mindenféle vizsgálatot elvégeznek kiírtak olyan gyógyszert amitől rosszabbul lettem sőt ki sem írhatta volna az orvos hormon vizsgálat nélkül. Közben van egy pár hónapos kisbabám és ha ő is köhög vagy épp kiütései vannak érte is elkezdek aggódni.Főleg azért mert a neten mindent össze olvasok és volt úgy hogy jelentkezett is a tünet amiről olvastam.Nem tudom Ön mit ajánlana? Várjam meg még a tüdőszűrő eredményt? mert ezzel is az a bajom hogy a szomatizációs zavarom is okozhatja a tüneteket kivéve a köhögést. Ezért ez a nagy bizonytalanság.Esetleg az eredmény után keressek fel egy pszichiátert? Ki lehet ebből mászni egyáltalán? Nagyon nyugtatókon sem szeretnék élni. Válaszát előre is köszönöm.
Kapcsolódó betegségek
Kapcsolódó orvos - szakember kategóriák
2014. július 10. 11:31
Kedves Kérdező!
A hipokondriás túlzott egészségszorongásra van gyógymód, ami nem elsősorban gyógyszert, hanem pszichoterápiát jelent, hiszen itt egy berögzült, automatikusan jelentkező, befolyásolhatatlannak tűnű gondolat okozza a zavart. Egyes tünetekre ezzel együtt gyógyszeres kezelés is indolokt lehet. Feltétlenül érdemes mielőbb pszichiáter orvossal konzultálnia!
Dr. Lakatos László
2014. július 09. 03:21
Kedves Levélíró!
Döntően a pszichoterápia segítene, meg kéne erősödni, átmenetileg esetleg lehet szorongásoldókat szedni, de szerintem ehhez még fiatal. A gyógyszer azért jó, mert abban a helyzetben segít, ami meghaladja a teherbírását, addig amíg megerősödik. Mindenkivel abba hagyom a gyógyszert a pszichoterápia alatt, mert hosszabb távon sajnos már nem használ, és magát a problémát nem oldja meg.
Ha gondolja, szívesen segítek kikerülni ebből a nehéz helyzetből.