OAT szindróma
Tisztelt Doktor Úr!
30 éves nő vagyok, a férjem 43 éves. Mindkettőnknél meddőségi problémákat találtak (nálam PCO, IR, petevezető elzáródás - férjemnél OAT szindróma), ezért lombik eljárásban veszünk részt.
Eddig 2 lombik volt, egy stimulációs és egy fagyasztott transzfer. Sajnos mindkettő sikertelennek bizonyult. A beágyazódás meg sem kezdődött hcg 2 alatt volt ET+9 napon. A leszívott 11 petesejtből ICSI módszerrel mind megtermékenyült, 9 sejt 5 napos blasztocita állapotba eljutott.
Jelenleg készülünk a következő lombikra, és szeretnénk, ha a férjem eredményeihez képest a lehető legjobb állapotban lennének a spermái. Korábban is szedett már vitamin készítményeket. ezek hatásosnak bizonyultak, mivel a kiinduló diagnózis azoospermia volt.
Spermatogram eredményei az alábbiak szerint alakultak:
2012-09-20
Carentia: 5 nap
mennyiség 4 ml
spermiumszám 0 m/ml
folyósodás 60 percre sem
viszkozitás fokozott
szín kp opál
szag jellegzetes
2013-01-10
Carentia: 5 nap
mennyiség 5 ml
spermiumszám 1 m/ml
Mozgás alacsony spermiumszám miatt nem besorolható
folyósodás 60 percre sem
viszkozitás fokozott
szín kp opál
szag jellegzetes
2013-04-04
Carentia: 5 nap
mennyiség 5 ml
spermiumszám 5 m/ml
Mozgás alacsony spermiumszám miatt nem besorolható
folyósodás 60 percre sem
viszkozitás fokozott
szín kp opál
szag jellegzetes
Hormonértékei:
FSH 22,7 (ref.tart.: 2,1 - 18,6)
LH 13,1 (ref.tart.: 1,7 - 11,2)
TESTOSZTERON 14,43 (ref.tart: 9,1 - 30,2)
PROLACTIN 8,7 (ref.tart.: 3,3 - 13,50)
OESTRADIOL 0,114 (ref. tart.: 0,0 - 0,275)
Andrológusnál és endokrinológusnál is jártunk. Mindkettő véleménye szerint az OAT oka fizikai hereártalom fokozott hőhatás miatt. (Munkahelyen hegesztőként dolgozik, pont deréktájon éri a hő és a sugárzás)
Sajnos tisztában vagyunk vele, hogy az ilyen alacsony hímivarsejtszám sokszor azt is jelenti, hogy a hímivarsejtek megtermékenyítőképessége is alacsony.
A magas FSH-LH értékkel kapcsolatosan olvastan az ún. aromatáz gátló kezelésről, ami emelheti a herén belüli tesztoszteronszintet, ez javíthatja a spermiumtermelést.
Azonban konkrét információkat ezzel kapcsolatban nem találtam. Kérem szíves tájékoztatását arra vonatkozóan, hogy pontosan mit is takar ez a kezelés, illetve hogy étrendkiegészítő formájában bejuttatható-e ez a készítmény. Illetve a későbbi sikeres lombik programhoz fenti eredmények ismeretében tud-e javasolni valamilyen készítményt ami esetleg akár csak kis mértékben is javíthat az eredményén?!
A férjemnek genetikai vizsgálata még nem volt, fizikális, prosztata és uh vizsgálata eltérést nem mutatott.
Megtisztelő válaszát előre is köszönöm!
Tisztelettel: Tné Kata
Kapcsolódó betegségek
Kapcsolódó orvos - szakember kategóriák