Gyakori rosszullétre, migrénes fejfájásra van-e valamilyen megoldás?
Tisztelt Doktor úr/Doktor nő! 22 éves egyetemista vagyok. Az iskola miatt sokat stresszelek, idegeskedek, emiatt gyakran migrénes fejfájás és lassan már állandó hátfájás gyötör. Ezek mellé társult, hogy bizonyos időközönként (azon a héten, mikor valamilyen számonkérés, vizsga várható) minden előzmény nélkül rosszul leszek. Ez általában szédülés, hányinger (öklendezés), fejfájás, remegés, szapora pulzus és hidegrázás szokott lenni. Ezek a tünetek korábban is jelentkeztek, de csak akkor, mikor tömegközlekedésen utaztam. Az utóbbi időben azonban az egyetemen jelentkezett, ugyanabban a gyakorlatos teremben, ahova már félek bemenni, mert tartok tőle, hogy megint elkap a rosszullét. Nem tudom, kihez fordulhatnék segítségért?A hátfájásra eddig egyedül a masszázs és a jóga volt megoldás, azonban ezeket anyagi okok miatt csak igen korlátozott mértékben engedhetem meg magamnak. Édesanyám és nagybátyám pánikbetegek. Válaszát előre is köszönöm!
Kapcsolódó betegségek
Kapcsolódó orvos - szakember kategóriák
2014. október 31. 20:32
Kedves Kérdező!
A leírtak a pánikbetegség és a fóbiás szorongás tünetei. Ennek van hatásos gyógymódja, ami magatartásterápiából és célzott gyógyszeres kezelésből áll. Ezzel elsősorban pszichiáter orvosok foglalkoznak, tehát a megoldás egyszerű, választani kell egyet közülünk, aki meg fogja gyógyítani!
Dr. Lakatos László
2014. október 30. 07:12
Kedves Egyetemista Leány vagy Fiatalember ! ( mert ezt nem írta ) Arra a szakra jár, amit szeretett volna ? Nem csalódott a tanulmányok során választott hivatásában ? Nem rögzült tudatában a pánikbetegség , mint öröklött lehetőség ?
Ez mind fontos - rosszulléteinek lelki oka lehet.
Remek gyógynövény-kivonatot tartalmazó gyógyszer a Remotív extra - gyógyszertárban vegyen és szedje 6 hétig.
Nem kell rögtön komoly nyugtatókat, antidepresszansokat szedni ! Jó hatású mellé a 2 x 1 tabl. Magne B6 vagy a Magnézium B 6 vitaminnal nevű készítmény.
Saját maga is kezelheti hátfájását - miután orvos megvizsgálta és ha szükségesnek tartott, képalkotó vizsgálatokat is végeztetett ( RTG, MRI... ) - de csak orvosi vizsgálat ( háziorvos, neurológus ) után. Sok gerinc- és háti fájdalm,at okoz az ülő életmód, különösen, ha számítógép napi több órás használatával , merev figyelésével jár.
Remek gerinctornák vannak - talál az interneten ilyet vagy az egyetemén , ha pl. van testnevelés szak vagy gyógytornász képző. Aktívan kell a gerincet mozgatni - a masszázs passzív - még ha jól is esik - a jóga csak rendszeresen végezve segít. Jobbulást kíván dr.Kiss t.Mária