Orvosok.hu
Betegségek
Orvoskereső
Orvos válaszol
Szakember kereső
Szakember válaszol

Nem foglalkoznak problémáival?
Nálunk több száz orvos, specialista közül választhat. Egyszerre kérdezhet több tucat orvostól, egészségügyi szakembertől azonnal.
Itt választ kap problémáira.

Nem találnak Önre a páciensek? 
Több Pácienst szeretne? Szerezzen több pénzt tudásával!
 Regisztráljon most díjmentesen, és ajándékba adunk Önnek egy 10.000 Ft értékű wellness hotel utalványt. 

Orvosok.hu Facebook
Orvosok.hu Youtube
 

Kezdőlap - Hírek - Tanítsa gyermekét szavak nélkül is!
2013. július 22. 09:20

gyerekek, szókincs, szülők, beszéd

Tanítsa gyermekét szavak nélkül is!
A Chicago Egyetem kutatásai szerint a nem nyelvi jelek alkalmazása nagyban elősegítheti a kisgyerekek szókincsének bővülését.
Tanítsa gyermekét szavak nélkül is!

A gyerekek tehát sokkal hamarabb megtanulnak bizonyos szavakat, ha azokat kézmozdulatokkal vagy a konkrét szót jelző tárgyra vagy élőlényre mutatással kísérik a szülők. A Proceedings of the National Academy Of Sciences című szaklapban megjelent tanulmány adatai szerint a nem nyelvi jelek alkalmazása segíthet megmagyarázni, miért olyan különböző az egyes kisgyerekek szókészlete az iskola kezdetén. "Mivel a kisiskoláskori szókincs mérete előre jelezheti a későbbi iskolai teljesítményt, rendkívül fontos, hogy megértsük, milyen módszerekkel segíthetjük a gyerekek szókészletének bővülését" - nyilatkozta Erica Cartmill, a kutatás vezetője.

Az már korábban is nyilvánvaló volt, hogy minél több szót hall egy gyerek és minél nagyobb az interakció a családban, annál nagyobb eséllyel bővül a szókincs is. A nem nyelvi jelek szerepe azonban mindezidáig tisztázatlan volt. A tudósok 50 édesanyát és 14-18 hónapos korú gyermekeik viselkedését vizsgálták meg. Az anyukákat és gyerekeiket 90 percen keresztül filmezték, majd ezekből a felvételekből 40 másodperces hang nélküli részleteket mutattak meg 218 felnőttnek, akiknek meg kellett tippelniük, mely szavakat használták a szülők a gyerekekkel való interakciókor. A kutatás során megvizsgált szülők közül voltak olyanok, akik csak az esetek 5 százalékában alkalmaztak nem nyelvi jeleket egy-egy szó demonstrálására, míg mások 38 százalékos gyakorisággal használtak ilyen jelzéseket.

"Annyi bizonyos, hogy minél többet beszél egy szülő, annál több új szót hall a gyerek és annál valószínűbb, hogy meg is jegyzi őket" - írják a kutatók. "A nem nyelvi jelek azonban minden valószínűség szerint segíthetik a szavak memorizálását, hiszen így a gyerekeknek nem egy absztrakt fogalmat kell megjegyezniük, hanem vizuális információt is tudnak kötni az egyes szavakhoz."

Forrás: vital.hu
Kapcsolódó betegségek
Megosztás

Tetszett? Hasznosnak találtad? Gyere nyomj egy "Like-ot",kommentáld és oszd meg ismerőseiddel, küldd tovább!



További hírek


INFORMÁCIÓK
KERESŐK
KÖZÖSSÉG
PARTNEREINK