Ilyenkor ősszel terjedhetnek olyan vírusok is, amelyek jelenlétéről a szervezetedben egyetlen egy dolog fog tanúskodni: a fejfájás. Ha ilyesmire gyanakszol, maradj otthon és ne terjeszd a kórt, pihenj a meleg lakásban, kerüld az erős fényt és igyál elég vizet. Csak ennyit tehetsz.
A levendula illóolaja nemcsak nyugtató hatással bír, hanem enyhítheti akár a migrénes fejfájás gyötrelmeit is. Nincs más dolgod mint meggyújtani egy gyertyát a párologtató alatt, amit levendula illóolajjal illatosítottál. Vigyázz, ne használj túl sokat, mert azzal akár az ellenkezőjét is elérheted, s erősödhet a fejfájás. A legjobb ha 100%-os tisztaságú levendula olajat használsz, ezt akár a bőrbe is masszírozhatod. Ha úgy gondolod, hogy önmagában túl erős lenne az illata, keverd össze egy kis olívaolajjal és finoman masszírozd a fájó pontot vele.
A levendula illóolaja stressz alapú fejfájásra is jó lehet, ekkor tégy 4-5 csepp levendulaolajat hideg vagy meleg vízbe (attól függően, hogy mit kívánsz), áztass bele egy kis törölközőt vagy ruhazsebkendőt, feküdj le és helyezd a homlokodra. Ereszd el a gondolataidat és relaxálj!
A borsmenta olajat többféle fejfájás esetén is alkalmazhatod. Ha hajlamos görcsölni a fejed, akár megelőzésként is érdemes kipróbálnod. 100%-os tisztaságú borsmenta olajat (kb. 2 cseppet) elegyítünk 1 teáskanálnyi olívaolajjal. A bedörzsölést a halántékon, illetve a tarkón alkalmazzuk.
Az eukaliptusz olaj hasonlóan jó hatással lehet a fejfájás megelőzésére és csillapítására, ám ezt nem szabad a bőrre kenni. Használd párologtatóként! Frissíti a levegőt, segít a fájdalom enyhítésében és serkenti a koncentrációs készséget is. Lehet kapni kis üvegcsében természetes, eukaliptuszos légfrissítőt, ami fertőtleníti is a levegőt. Jól jöhet a munkahelyen, vagy olyan helyiségekben, ahol sokan tartózkodnak és könnyen elfogy a levegő.
Nagyon gyakori, hogy a szervezet fejfájással jelzi a kiszáradás jeleit. No, nem szó szerint kell érteni, nyilván nem fogsz rögtön kiszáradni, egyszerűen csak hamarabb elfáradnak a sejtek, hiszen a kommunikációjukhoz elengedhetetlen a víz. Ha nem ittál elegendő vizet, akkor ennek pótlásával hozzájárulhatsz a fájdalom csökkenéséhez. Viszont ne igyál túl hideg vizet, mivel az felerősítheti a fejfájást!
Ha hajlamos vagy elfeledkezni a vízivásról, akkor állíts be magadnak emlékeztetőt: óránként 2 dl vízre van szükséged, hogy megelőzd az ilyen jellegű fejfájást (és további egészségügyi problémáktól is megkímélheted magad).
Nos, ez leggyakrabban látásproblémára utal, főként ha sűrűn jelentkezik. Keress fel egy szemorvost vagy legalább egy közeli optikába látogass el.
Ha a monitor miatt fáj a fejed, akkor kapcsold egy kicsit ki a számítógépet és próbáld ki a szemtornát. A legjobb, ha a szabad levegőn végzed és közben mélyeket lélegzel.
Az erős fények, a neon is okozhat fejfájást, ennek a legjobb ellenszere, ha elvonulunk egy sötét szobában, nyugtató borogatást készítünk és lefedjük vele a szemet, s félórát lazítunk.
Furcsának hangozhat, de az íny és az arcüreg, orrmelléküreg, a homloküreg nagyon közel vannak egymáshoz és kapcsolatban is állnak. Az ínyed masszírozásával könnyen lehet, hogy segíthetsz a homloküreg környékén jelentkező fejfájáson. Fent olvashattad, hogy a borsmenta hatékony lehet a fájdalom ellen, nos a fogmosással akkor kétszeres támadást indíthatsz a fejfájás ellen.
A fej masszírozása hajmosás közben csodákra képes. Már önmagában az is jó hatással lehet, ha egyszerűen folyó víz alá helyezed a fejed, ha ezt közben egy finom eukaliptuszos, borsmentás vagy levendulás samponnal is kombinálod, miközben masszírozod a fejed, akkor biztosra mész.
Van, aki a fejmasszírozó eszközökre esküszik. Ezt is érdemes kipróbálni, stimulálhatja a fejbőrön található idegvégződéseket, fokozza a vérkeringést, így enyhítheti a fájdalmat.
A kávé adott esetben ronthat a fejfájáson, mert túl sok koffeint tartalmaz, és szűkítheti az ereket. Kis mértékben viszont éppen elégséges lehet a vérkeringés serkentéséhez. Ha nyomás vagy szúrásszerű fájdalom jelentkezik a halánték tájékán, vagy a fej egy pontján, az a rossz vérellátás jele lehet. A zöld tea csak egy kevés koffeint tartalmaz, ami éppen elégséges lehet az ilyen típusú fejfájás enyhítésére.
Hogyha hosszú időn keresztül vissza-visszatérő fejfájással küzdesz, akkor mindenképpen keresd fel az orvosodat, mivel a fejfájás számos komoly betegség jele is lehet. Van, amikor mélyebben keresendő az ok, ám van amikor többet érhetünk el a házi módszerekkel, mint egy fájdalomcsillapító gyógyszerrel – a mellékhatásokat legalábbis megspórolhatjuk.