A könyv a világháló rendkívüli, szerteágazó hatásával, következményeivel foglalkozik és mindenkinek egyaránt szól. Azoknak is ,akik csak hírből ismerik a számítógépet – de a számítástechnika személyiségi, lelki, társadalmi következményei rájuk is kiterjednek. Valamilyen, nem kevés formában minden ember, minden korosztály érintett - az egész világon.
Veszélyeivel, kockázataival viszont kevesen gondolnak, tisztában sincsenek vele, nem ismerik. Nem tudják, hogy a gyermekek számára súlyos következményekkel járhat a testi és lelki fejlődés zavara, ha a legfogékonyabb életkorban csak kicsit is a virtuális, torz világba költözik és nem tanul meg írni se ( USA).
Felnőttekre a veszélyek szélesebb skáláját jelentheti az internet függőségtől a hírek kontrollálatlanságából adódó dezinformáltságig sok minden. Nem beszélve arról, hogy mindenki azt írhat ( tesz fel ) a világhálóra, amit akar és azt olvassa (hiszi el ), amit más akar.
Már nem utópia..
A legutóbbi IFA nemzetközi szórakoztató és háztartási elektronikai 2013.szeptemberben Berlinben rendezett vásáron a fejlődés jegyében már felrémlik egy okosotthon is a jövőben.
Az IFA fő témái az okostelefonok és az “okos termékek” új generációja : telefonálásra, fotózásra, üzenetek fogadására és küldésére egyaránt alkalmas karórák, egymással kommunikáló háztartási berendezések: intelligens mosó- és mosogatógépek, darálók, mixerek, kávéfőzők és varrógépek melyek elődeikhez képest gyorsabban, hatékonyabban, s nem mellesleg energiatakarékosan, a környezetet kímélve tesznek eleget kívánalmainknak, egyszóval a háztartás digitalizációja melynek végállomása az okosotthon.
A legnagyobb szórakoztatóelektronikai és informatikai kiállítás, a Las Vegas-i Consumer Electronic Show (CES) egyik központi témája 2014.janujárban a "dolgok internete" volt. A kifejezés azt az alapvető változást jelenti, hogy eddig elsősorban az emberek kapcsolódtak – különféle eszközök segítségével – a világhálóra, de a jövőben rengeteg hétköznapi tárgy lesz a neten, a hűtőtől az ébresztőóráig, nem beszélve a testünkre csatlakoztatható szenzorokról.
Talán leginkább ez utóbbiaknak lesz orvosi szempontból haszna, ugyanis lehetővé teszik majd a "távmedicinát", azaz a beteg szenzorai és okostelefonja révén távolról is megfigyelhető - adott esetben diagnosztizálható, és kezelhető lesz.