Ha fogyókúrázol, használhatod ezt a listát fordított útmutatóként is: miből NE fogyassz sokat, mert bizony hizlalhat! :)
A vörös húsokban rengeteg fehérje és vas van. A szakértők szerint a koleszterintartalmuk miatt heti egy-két alkalommal ajánlott a fogyasztásuk és ügyeljünk arra, hogy tényleg sovány legyen az a hús.
A zsírszegény tejtermékeket cseréld a normál változatra. A szakértők szerint ezzel az egyszerű helyettesítéssel nemcsak a hízást segíthetjük elő, hanem több ásványi anyaghoz és vitaminhoz juttathatjuk a szervezetünket általa.
A mangó, a papaya, a banán és az ananász nagyszerű választás, ha hízni szeretnél. Miért? Magas a természetes gyümölcscukor tartalmuk, ami ellát energiával. Fogyaszd őket étkezések között és gondoskodhatsz szervezeted tápanyagpótlásáról.
Az avokádó ízletes és magas zsírtartalmú zöldség, amely akár 280 kalóriát is tartalmazhat. E és B-vitamin tartalma is magas, így nemcsak a súlygyarapítást, hanem az egészségedet is támogatja.
Salátákhoz, avokádókrémként vagy csak úgy önmagában egy kis pirítóssal, sóval és borral, isteni.
Attól még, hogy teljeskiőrlésű, azért elég szénhidrátot tartalmaz ahhoz, hogy ne csökkentse a testsúlyod és segítsen a hízásban. Több vitamin és rostanyag van benne, mint a fehér kenyérben, így egészségesebb a fogyasztása.
A salátát vagy a pirítóst jó ötlet egy kis olívaolajjal, tökmagolajjal vagy repceolajjal gazdagítani. A növényi olajok szívbarát zsírokat tartalmaznak, és segítenek az egészséges hízásban.
Jó választás és egészséges nasi a mandula, a mogyoró, a dió, a pekándió, a pisztácia, a tökmag és akár a szotyi is. Válaszd a só nélkül változatot. Csak úgy önmagában, salátába vagy müzlibe keverve könnyedén hozzáadhatod a napi étkezéseidhez.
A sajtfélék a zsírosabb tejtermékek közé tartoznak, amelyeket bátran fogyaszthatsz akár két étkezés között is, és szinte bármilyen ételhez passzolnak - fajtától függően.
Az első dolog, amit a fogyókúrázók kikukáznak, az a szénhidrát. Nos, ha hízni akarsz, akkor csempézd vissza az étrendedbe. Figyelj oda arra, hogy olyan szénhidrátokat válassz, aminek tápértéke is van. Ilyen például a már fent említett trópusi gyümölcs, vagy a barnakenyér, és itt van még a burgonya is. Magas a fehérje és a rost tartalma, valamint C-vitamin is van benne. Fogyaszd héjastul, mivel az tartalmazza a legtöbb fehérjét.
Tele vitaminnal, fehérjével, jó koleszterinnel és értékes tápanyaggal. A tojásról itt olvashatsz bővebben és recepteket is találsz!