Orvosok.hu
Betegségek
Orvoskereső
Orvos válaszol
Szakember kereső
Szakember válaszol
Video-doktor

Nem foglalkoznak problémáival?
Nálunk több száz orvos, specialista közül választhat. Egyszerre kérdezhet több tucat orvostól, egészségügyi szakembertől azonnal.
Itt választ kap problémáira.

Nem találnak Önre a páciensek? 
Több Pácienst szeretne? Szerezzen több pénzt tudásával!
 Regisztráljon most díjmentesen, és ajándékba adunk Önnek egy 10.000 Ft értékű wellness hotel utalványt. 

Orvosok.hu Facebook
Orvosok.hu Youtube
 
Kezdőlap - Video Doktor - Így lehet sokáig élni prosztatarákkal!

Video-doktor - Így lehet sokáig élni prosztatarákkal!

fájdalom, csont, daganatok, prosztatarák, kontroll

Ha valakit bármilyen rosszindulatú daganattal kezeltek, operáltak, annak megvan az előírt rendszeres kontroll ideje. Prosztatarák esetében, ha nincs fájdalma, akkor is szükséges egy csontizotópos vizsgálat a diagnózis felállítását követően, hogy legyen később egy összehasonlítási alap.

Megosztás

Tetszett? Hasznosnak találtad? Gyere nyomj egy "Like-ot",kommentáld és oszd meg ismerőseiddel, küldd tovább!


Flattr this

Kapcsolódó betegségek
Kapcsolódó orvos - szakember kategóriák
Kapcsolódó videók
Kapcsolódó szakorvosok
Kapcsolódó kérdések és válaszok
Tisztelt Doktor Asszony/Úr! Férjemnél 2016 nyarán rosszindulatú végbél és prosztata daganatot diagnosztizáltak. Mindkettőre kapott sugárkezelést, a végbél - szigmabél határán lévő daganatra preoperatív kezelést, 28x1,8 Gy dózist, a prosztatára definitív kezelést, 40x1,8 Gy dózist, összesen 122,4 Gy-t. Ez után a végbéldaganatát műtétileg eltávolították, majd kemoterápiát kapott. A bél kivezetésére nem volt szükség. A kemoterápia utáni második felülvizsgálata is jó eredményekkel zárult, kiújulás, áttét nincs a szervezetében, azonban a végbéltükrözés során a gasztroenterológus megállapította, hogy a végbél 10-13 cm-es alsó szakasza jelentősen összeszűkült. A férjem a műtét óta széklettartási gondokkal küzd. Jelenleg is napi 15-20-szor van széklete, de már nem vérzik. Az időnként elég nagyfokú vérzést a gasztroenterológus szüntette meg úgy, hogy kauterizálta az érintett bélszakaszt. Ennek már fél éve. Kérdésem az, hogy mi okozhatja ezt a nagyon gyakori székletürítési kényszert, és amennyiben a végbélszűkület, orvosolható-e ez, vagy csökkenthető-e? Emiatt a férjem gyakorlatilag szobafogságra van ítélve. Amennyiben orvosolható a dolog, kérdésem, hogy kihez fordulhatunk ez ügyben?
Kérdező: Medve Válaszok száma: 2 db Utolsó válasz: Góbor László 2019-03-07 21:27:26


INFORMÁCIÓK
KERESŐK
KÖZÖSSÉG
PARTNEREINK