Orvosok.hu
Betegségek
Orvoskereső
Orvos válaszol
Szakember kereső
Szakember válaszol
Video-doktor

Nem foglalkoznak problémáival?
Nálunk több száz orvos, specialista közül választhat. Egyszerre kérdezhet több tucat orvostól, egészségügyi szakembertől azonnal.
Itt választ kap problémáira.

Nem találnak Önre a páciensek? 
Több Pácienst szeretne? Szerezzen több pénzt tudásával!
 Regisztráljon most díjmentesen, és ajándékba adunk Önnek egy 10.000 Ft értékű wellness hotel utalványt. 

Orvosok.hu Facebook
Orvosok.hu Youtube
 
Kezdőlap - változókor

változókor kérdések és válaszok

változókor
Tisztelt Doktor Úr!
Hormont tartalmazó gyógyszer szedésénél egy hetes menzes jellegű vérzés után hüvelyi ultrahang 8 mm endometrium volt, más eltérés nincsen.
Előtte 2 éve már nem volt menzes.
Szükséges a küret?
Köszönöm válaszát.
Kapcsolódó betegségek
Kapcsolódó orvos - szakember kategóriák
Válaszok erre a kérdésre
2017. május 29. 12:13
Tisztelt Asszonyom! A helyzet nem szerencsés, de nem is baj. A hormonpótlás fontos, de nem teljesen veszélytelen kezelés. Ha Ön ösztrogén tartamú szert kap, akkor időnként szünetet kell tartani, hogy a vérzés megjöjjön, mert ezek mellett a méhnyálkahártya vastagodik, időnként (6-9 hónap) le kell lökődnie (menstruáció-szerűen). Egy olyan szer van, a tibolon (Ladybon - támogatással írható), amelynek nincs hatása a méhnyálkahártyára, ez folyamatosan szedhető.
Üdv.
Megválaszolta: Deáky Zsolt
Keressen az eddigi kérdések és válaszok között
Keresett kifejezés:
Regisztráljon páciensként a kérdések feltevéséhez! Regisztráció itt
Megosztás

Tetszett? Hasznosnak találtad? Gyere nyomj egy "Like-ot",kommentáld és oszd meg ismerőseiddel, küldd tovább!


Flattr this



Reklám

Értesüljön elsők között az Önt érdeklő legfrissebb egészségügyi hírekről, cikkekről, betegségek gyógyítási lehetőségeiről!

E-mail cím:*
Név:*

INFORMÁCIÓK
KERESŐK
KÖZÖSSÉG
PARTNEREINK
Tanar.hu

Google PageRank