Orvosok.hu
Betegségek
Orvoskereső
Orvos válaszol
Szakember kereső
Szakember válaszol
Video-doktor

Nem foglalkoznak problémáival?
Nálunk több száz orvos, specialista közül választhat. Egyszerre kérdezhet több tucat orvostól, egészségügyi szakembertől azonnal.
Itt választ kap problémáira.

Nem találnak Önre a páciensek? 
Több Pácienst szeretne? Szerezzen több pénzt tudásával!
 Regisztráljon most díjmentesen, és ajándékba adunk Önnek egy 10.000 Ft értékű wellness hotel utalványt. 

Orvosok.hu Facebook
Orvosok.hu Youtube
 
Kezdőlap - Mi az oka a vizesedésnek?

Mi az oka a vizesedésnek? kérdések és válaszok

Mi az oka a vizesedésnek?
Tisztelt Doktor Úr/ Nő!
3 hónapja fel van dagadva a lábfejem, körülbelül egy hónapja a lábujjaim is. Azóta nem apad le. Néha elszíneződik, egy csíkban pirosas lesz nap végére a lábujjam. Röntgen negatív, ultrahangon annyit állapítottak meg, hogy vízzel van tele a zsírszövet. A bokámig nem jön fel a duzzanat. Nap végére általában enyhe nyomást érzek a lábfejemben. Reumatológián nem tudnak velem mit kezdeni. Ortopédián voltam, ott azt mondták, hogy félreléptem, és az okozhatja. De én ilyenre nem emlékszem, hogy félreléptem volna. Felírtak egy gyógyszert, Feldene 20mg. Ezen olvastam, hogy csak a tünetet kezeli. Nem merem beszedni. Vérképem is rendben van. A választ előre is köszönöm!
Kapcsolódó betegségek
Kapcsolódó orvos - szakember kategóriák
Válaszok erre a kérdésre
2014. június 16. 18:56
Tisztelt Hölgyem:
Az INR egy kicsit eltér. Ha egyébként normál, akkor nincs nagy jelentősége.
Amit ajánlanék:
- ortopédia
- belgyógyászat (lymphoedema)
esetleg érsebészet.
Üdv: MSz
Megválaszolta: Molnár Szabolcs
2014. június 16. 16:25
Tüneteihez hozzájárulhat a nagy meleg, a nyirokkeringés lelasulása, esetleg statikai probléma. Keringésjavító készítmények szedése (nem vízhajtó!) javasolt, váltott hideg-meleg lábfürdővel és keringésjavító kenőccsel kiegészítve.
Megválaszolta: Dr. Andrássy Ilona
2014. június 16. 15:19
Tisztelt Doktor Ùr!
Köszönöm a gyors válaszát. Megpróbálom megbeszélni a háziorvosommal, de sajna majdnem hogy kinevet ezért.Pedig a cipôbe se fér bele a lábam és már el van vörösödve. Legutóbbi véreredményem: prothrombin: 88%-,07INR. Nem tudom ez mit jelent. De sejtem, hogy nagy gond ezzel sincs.Ülômunkát végzek, ilyenkor zsibbadni szokott. Remélem nem nagy bajra utal. Ön mit tanácsol? Milyen orvoshoz kellene mennem még? Köszönöm
2014. június 16. 07:36
Tisztelt Hölgyem / Uram!
A panaszainak az okát nehezen tudom meghatározni számítógépen keresztül, csak találgatni lehet a különböző kórokok közül:
- statikai eltérés (ennek ellentmond, ha hirtelen kezdődött)
- keringési zavar (ennek ellentmond az ultrahang, de az ultrahang csak a nagyerek elzáródását mutatja ki)
- túlterhelés vagy sérülés (ezt ön tudhatja)
- gyulladás (ezt pár labor vizsgálat kizárhatja)
- nyirokér keringési zavar (lymphoedema kezelés)
Ha kérdése maradt, írjon: MSz
Megválaszolta: Molnár Szabolcs
Keressen az eddigi kérdések és válaszok között
Keresett kifejezés:
Regisztráljon páciensként a kérdések feltevéséhez! Regisztráció itt
Megosztás

Tetszett? Hasznosnak találtad? Gyere nyomj egy "Like-ot",kommentáld és oszd meg ismerőseiddel, küldd tovább!


Flattr this




INFORMÁCIÓK
KERESŐK
KÖZÖSSÉG
PARTNEREINK
Tanar.hu

Google PageRank