Orvosok.hu
Betegségek
Orvoskereső
Orvos válaszol
Szakember kereső
Szakember válaszol
Video-doktor

Nem foglalkoznak problémáival?
Nálunk több száz orvos, specialista közül választhat. Egyszerre kérdezhet több tucat orvostól, egészségügyi szakembertől azonnal.
Itt választ kap problémáira.

Nem találnak Önre a páciensek? 
Több Pácienst szeretne? Szerezzen több pénzt tudásával!
 Regisztráljon most díjmentesen, és ajándékba adunk Önnek egy 10.000 Ft értékű wellness hotel utalványt. 

Orvosok.hu Facebook
Orvosok.hu Youtube
 
Kezdőlap - Éjszakai izzadás

Éjszakai izzadás kérdések és válaszok

Éjszakai izzadás
Tisztelt Doktornő/Doktor Úr!

22 éves lány vagyok, 3 hónapja szedek Zoloftot kevert szorongásos-depressziós zavarra.
Az utóbbi kb. 2 hónapban szinte minden éjszaka izzadok, reggel arra ébredek, hogy csuromvíz vagyok.
Érdeklődni szeretnék, hogy ezt okozhatja-e az antidepresszáns? A mellékhatások között fokozott izzadást olvastam, de éjszakai izzadást nem találtam.
Másik kérdésem, hogy mennyire rontja a memóriát ez a gyógyszer?

Válaszát előre is köszönöm!
Tisztelettel: Kormi
Kapcsolódó betegségek
Kapcsolódó orvos - szakember kategóriák
Válaszok erre a kérdésre
2015. április 22. 14:28
Tisztelt Doktornő és Doktor Úr!
Nagyon szépen köszönöm kedves válaszukat, megnyugodtam. :)

Tisztelettel:
Kormi
2015. április 17. 18:04
Kedves Kérdező!
A leírt panasz lehet gyógyszermellékhatás, amit adagcsökkentéssel vagy hatóanyagváltással lehet orvosolni.Memóriazavart viszont biztosan nem okoz, az elsősorban a depressziós állapot következménye.
Dr. Lakatos László
Megválaszolta: Dr. Lakatos László
2015. április 12. 12:52
Komoly szorongás-depresszió esetén javasoljuk ezt a gyógyszert, de ha mellékhatása jelentkezik, lecseréljük más hatóanyagra. Lehet a Zoloft mellékhatása az éjszakai izzadás, de lehet pajzsmirigy betegség, nyugtalan alvás is az ok.
A memoriát a sok nyugtató rontja és a depresszió maga.
A Zoloftra nem jellemző ez - bár a nyugtató hatású antidepresszansok közé tartozik.
Psychiaterével beszélje meg a tennivalókat. Jobbulást kíván dr.Kiss T.Mária
Megválaszolta: Dr.Kiss T.Mária
Keressen az eddigi kérdések és válaszok között
Keresett kifejezés:
Regisztráljon páciensként a kérdések feltevéséhez! Regisztráció itt
Megosztás

Tetszett? Hasznosnak találtad? Gyere nyomj egy "Like-ot",kommentáld és oszd meg ismerőseiddel, küldd tovább!


Flattr this



Reklám

Értesüljön elsők között az Önt érdeklő legfrissebb egészségügyi hírekről, cikkekről, betegségek gyógyítási lehetőségeiről!

E-mail cím:*
Név:*

INFORMÁCIÓK
KERESŐK
KÖZÖSSÉG
PARTNEREINK
Tanar.hu

Google PageRank