Orvosok.hu
Betegségek
Orvoskereső
Orvos válaszol
Szakember kereső
Szakember válaszol
Video-doktor

Nem foglalkoznak problémáival?
Nálunk több száz orvos, specialista közül választhat. Egyszerre kérdezhet több tucat orvostól, egészségügyi szakembertől azonnal.
Itt választ kap problémáira.

Nem találnak Önre a páciensek? 
Több Pácienst szeretne? Szerezzen több pénzt tudásával!
 Regisztráljon most díjmentesen, és ajándékba adunk Önnek egy 10.000 Ft értékű wellness hotel utalványt. 

Orvosok.hu Facebook
Orvosok.hu Youtube
 

Kezdőlap - Hírek - Merevedési gondokat okozhat a magas vérnyomás
2013. október 21. 08:53

vérnyomás, merevedés, zavar, erekció

Merevedési gondokat okozhat a magas vérnyomás
Az erekciós probléma egy nagyon sarkalatos kérdés a férfiak, és közvetve a nők körében is. A kiváltó okok között a legtöbbször a stresszt szokták említeni, azonban nem szabad megfeledkezni arról sem, hogy a háttérben állhat más, súlyos betegség is, aminek szövődménye lehet a merevedési probléma.
Merevedési gondokat okozhat a magas vérnyomás

Meg kell értenünk, hogy a magas vérnyomás nem egy olyan betegség, amire lehet legyinteni egyet. Hiszen olyan mellékhatásai is lehetnek, amik nem csak kellemetlenek, de komoly lelki traumát is okozhatnak – figyelmeztet dr. Kapocsi Judit, a Trombózisközpont magasvérnyomás-specialistája.„Az erekciós probléma érdekes kérdés. Gyakran az a betegség okoz erekciós zavart, amelyik a hipertóniának is kockázati tényezője, vagyis nem konkrétan a magas vérnyomás váltja ki. A stressz mindkét betegségnél komoly szerepet vállal az előidézésben, de más betegségek, például az arterioszklerózis, vagyis a verőérszűkület is felvetődhet. Mivel a tartós hipertónia fokozhatja az arterioszklerózis kialakulásának esélyét, így, közvetett módon maga a magas vérnyomás is hozzájárulhat az erekciós problémához.”

Természetesen a kezelés során is léphetnek fel mellékhatások. Ezek a gyógyszerekkel függenek össze, de szerencsére van megoldás.„Másik oldalról is lehet köze a magas vérnyomásnak az erekciós problémákhoz, ez pedig a kezelés. A gyógyításban alkalmazott gyógyszereknek is lehet olyan mellékhatása, ami erekciós gondokat okoz. Szerencsére nem mindegyik gyógyszer ilyen, így ha ez az esély is fennáll, akkor érdemes a kezelőorvossal konzultálni, és másik gyógyszert választani.”

Forrás: vital.hu
Kapcsolódó betegségek
Megosztás

Tetszett? Hasznosnak találtad? Gyere nyomj egy "Like-ot",kommentáld és oszd meg ismerőseiddel, küldd tovább!


Flattr this

További hírek

Reklám

Értesüljön elsők között az Önt érdeklő legfrissebb egészségügyi hírekről, cikkekről, betegségek gyógyítási lehetőségeiről!

E-mail cím:*
Név:*

INFORMÁCIÓK
KERESŐK
KÖZÖSSÉG
PARTNEREINK
Tanar.hu

Google PageRank